Végtelen történet

Gratulálok, mától te vagy egy középkori királyság új uralkodója! Tudjuk, nem a legbarátságosabb eszközökkel jutottál ide, de a lényeg, hogy megvan. Remélem, mikor elhatároztad, hogy egy nap király leszel arra számítottál, hogy a nagy érdekcsoportok közt kell majd lavírozni, vagy, hogy a saját akaratod nem is számít annyira, ha a koronád elvesztése a tét. Ugyanis a Reignsben pont ezt kell tenned. Különböző tanácsadóid a négy nagy érdekcsoportot képviselik: az egyházat, a népet, a sereget és a kincstáradat. Minden évben feltesz valaki egy kérdést, és az arra adott válaszod befolyásolja a hatalmi viszonyok változását, valamint akár hosszú távú hatása is lehet rád, vagy leszármazottjaidra. Amennyiben bármelyik csoport teljesen megerősödik, vagy teljesen legyengül, uralmad azonnal véget ér.

Kártyajáték

Hogy működik ez az egész? A fejlesztők felismerték, hogy a Tinder és a hasonló alkalmazások hogyan is forradalmasították az online társkeresést. A jobbra-balra húzós technikával viszonylag gyorsan sok egyszerű döntést meg lehet hozni. Így van ez a Reignsben is, amiben a tanácsadóid kérdéseire hasonló módon adsz választ. Leggyakrabban eldöntendő kérdésekre kell felelni (ezek egy-egy kártya képében realizálódnak), de néha kezünkbe vehetjük az irányítást egy kikérdezés közben, vagy egy romantikus légyott idejére. A négy érdekcsoport négy ikonként jelenik meg, és a válaszaink hatására vagy telítődnek, vagy ürülnek ezek az ikonok. Ha bármelyik megtelik, vagy megüresedik, azaz ha például a sereg túl erős, vagy túl gyenge, a körülményekhez illő leírást kapsz, hogyan lett vége uralmadnak.

Ebben jelenik meg az első probléma a játékkal. Az elején első látásra azt hisszük, hogy végre teljhatalmat kaptunk, mindenki remeg majd nevünk hallatán, hiszen mind remekül értünk az uralkodáshoz, és azt csinálunk, amit akarunk, szóval itt az aranykor. Ezzel szemben a túlélési ösztön hamar lekorlátozza ámokfutásunk, hiszen muszáj alkalmazkodnunk a négy nagy csoport érdekeihez, ha trónon akarunk maradni. A másik gond az, hogy egy idő után sajnos ismétlődnek a kérdések és az események a játékban, de ez csak jó pár óra után válik monotonná, mert szerencsére a fejlesztők elég jól „megkeverték a kártyákat”.

Építs dinasztiát!

Mint korábban említettem, a döntéseid hatással lehetnek nem csak az aktuális uralkodásodra, de leszármazottjaidra is. Ennek az a jelentősége, hogy mikor valami úton-módon elveszted a koronád, a játékod véget ér, ám rögtön kezdhetsz egy újat a következő fiatal királlyal, akinek bőrében később hálás lehetsz magadnak, hogy megépíttetted azt a kórházat két generációval korábban.

Az uralkodás szépsége

A játékmenet egyszerűsége tükröződik a látványvilágban is. Igencsak minimalista, bár ennek ellenére bájos a látványvilág, és a kezelőfelület se mondható túlzsúfoltnak. Van egy gyenge párbaly-minijátékra tett próbálkozás, ami leginkább egy új köntösbe bújtatott kő-papír-olló. Ennek ellenére a letisztult, színes rajzok, a megfelelőlen dicsőséges zene és a pofonegyszerű irányítás könnyen megszerethetővé teszi a játékot.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!