Az Airheart: Tales of Broken Wingsről, a First Strike: Final Hourról és a Cloud Chasers: Journey of Hope-ról ismert csapat most egy bolygófelszíni, rapid harcmezőre várja a vállalkozó szellemű játékosokat. A dolog igazán a kazuál gémereknek való: villámgyors játék, rövid idejű, egy-az-egy elleni csaták, pillanatok alatt megérthető játékmenet. Ez nem a stratégiai mélység játéka, itt szórakozni vágyunk. Meg miszlikbe aprítani az ellent, mielőtt a bolygó felrobban. Márpedig fel fog, köszönhetően toronyméretű rakétáinknak.

A főmenü a lehető legletisztultabb: nehéz félreérteni a Start War elnevezésű menüpontot. űKorai hozzáférésben az ellenfélkereső nem működött, gyanítom, a piacra dobás után ez még változik. De lássuk, hol osztjuk majd a csillagportól érdes pofonokat…

Adott maga a szegény, jobb sorsra érdemes planéta, melynek felszínét a játék tartományoka osztja. Ezek a játékmezők, melyeket el kell foglalni és ezután építhetünk ide támadó vagy védekező, illetve felfedező egységeket. Ez utóbbival újabb mezőket foglalhatunk el, ami még több lehetőséget jelent. Ehhez azonban a kártyáinkat okosan kell felhasználni és a paklit ügyesen összeállítani. A játék csavarja, hogy nem csupán az iridium névvel rendelkező nyersanyagunk szintjére kell figyelnünk, hanem a „beérkező” lapokra is. Mindegyik fegyver vagy más egység külön-külön rengeteg értékkel rendelkezik (például felépítési idő, hitpoint, sebesség, hatótávolság, sebzés), amire persze figyelni kell a megfelelő stratégia kidolgozásánál és alkalmazásánál. Én például sokáig defense freak voltam, imádtam a védekező egységeket. Ez azonban egy gyors stratégiai játéknál nem a siker titka…

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

Nem azt mondom, hogy heteket, de azért néhány órát bele kell ölni abba, hogy ráérezz, hogy az éppen aktuális emberi ellenfeled milyen taktikát alkalmaz és ehhez hogyan tudsz alkalmazkodni. Igaz, ebben sokat segít, ha kinyitod az összes elérhető kártyát. Ehhez azonban megfelelő feladatokat kell teljesíteni („használd tizenötször az Ion Stom mágneses csapásmérő műholdat”), ami után a kártya már bele is kerülhet a pakliba.

Aranyos, pörgős játék, de elsősorban tényleg azoknak ajánlom, akik gyorsan szeretnének játékélményhez és – azért a telefonos, nyomogatós alkalmazásokhoz szükségesnél több figyelemmel, kitartással – nyertes csatákhoz jutni. Ja, a bolygó úgyis szétrobban a végén, mondtam már?

Támogasd te is a PC Gurut!