A We Were Here-sorozat igencsak üde és érdekes színfoltját képezi a logikai játékok felhozatalának, hiszen ezeknél a címeknél nem elég pusztán okosnak lennünk az egyes feladványok megfejtéséhez: az is számít, hogy milyen tisztán tudunk kommunikálni a társunkkal. A We Were Here-játékok ugyanis szigorúan kooperatív mókák, ahol minden feladvány két személyre van kitalálva. Ez a recept remekül működött a 2017-es pilot és a 2018-as folytatás esetében, így nem meglepő, hogy a Total Mayhem Games megpróbálta elsütni az idén debütált We Were Here Togetherben is, a kérdés már csak az, hogy mekkora sikerrel?

Hull a hó és hózik

A We Were Here Together az első két részhez hasonlóan az Antarktisz jeges vidékén játszódik, ahol egyszerű kutatóként tengetjük mindennapjainkat. A békés hétköznapoknak egy hirtelen befutó, szakadozott vészjelzés vet véget: valaki bajban van, és természetesen nekünk és egy szem társunknak kell a megmentésére sietnünk. A mentőakció megkezdése után azonban rövid úton egy rejtélyes középkori kastélyban kötünk ki, ahol a szoros együttműködés több mint ajánlott, hiszen csak társunkkal összedolgozva van esélyünk megfejteni a misztikus Castle Rock titkát, vagy épp élve elhagyni a helyet.

Páratlan páros

A We Were Here Together játékmenete nem fogja nagyon meglepni azokat, akik játszottak már a sorozat korábbi címeivel, hiszen a lényeg itt is ugyanaz, mint az első két résznél. A jeges pusztában később pedig a kastélyban bolyongva egyedül az adóvevőnk segítségével tudunk beszélni a társunkkal, a továbbjutás útjában álló fejtörők pedig csak együttműködve oldhatók meg. Ennek megfelelően a játék az agyunk mellett a kommunikációs készségünket is próbára teszi, hiszen lehetünk bármilyen okosak, amennyiben nem tudjuk érthetően elmondani, hogy mit látunk, jó eséllyel el fogunk bukni. Itt érdemes megjegyezni, hogy a játékhoz egy működő mikrofon és valamilyen nyelvtudás (angol vagy német az ajánlott) elengedhetetlen, ezek nélkül nehezen fogunk boldogulni.

Ami a fejtörőket illeti, ezek ugyanolyan jópofák (és frusztrálóak), mint az előző részekben, viszont a történet és a háttérvilág ezúttal kicsit gyengébbre sikeredett, illetve azt is érdemes lehet megjegyezni, hogy a játék grafikája is igencsak kopottas már. Ezenfelül pedig ott van még a kooperatív játékok rákfenéje: a másik játékos. Alaphelyzetben természetesen erősen ajánlott egy barátunkkal leülni a We Were Here Together elé, de ha nincs egy ismerősünk sem, aki érdeklődne a kooperatív fejtörők iránt, akkor végső soron az interneten is kereshetünk cimborákat. Szerencsére a felhozatal azért elég korrekt, szóval jó eséllyel találunk majd magunk mellé értelmes társat, de azért a tesztelés során sikerült belefutnom pár egzotikus hozzáállású úrba is, a csúcsot ezen a téren a fejhangon visító, németül káromkodó fiatalember (természetesen ttv-s előtaggal a nevében) jelentette.

Még egy expedíció belefér?

Összességben a We Were Here Together egy jópofa, agytornának teljesen ideális feladványokkal telezsúfolt logikai kalandjáték, mely akkor igazán élvezetes, ha egy barátunkkal esünk neki, de végső esetben vadidegenekkel is kipróbálható. Elsősorban a sorozat kedvelőinek ajánlható, tehát ha valakinek bejön az ingyenes pilot epizód, erre is nyugodtan ruházzon be, jó eséllyel nem fogja megbánni.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!