Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#699349 Borsodi 2012. május. 31. 15:29
Borsodi
#699336 :: Chocho (2012. május. 31. 14:39)
Mukridzsin írta: A HL3 megjelenési dátuma nem hivatalos, csak kilogikáztam. A következő konzolgeneráció megjelenése és az a tény, hogy a Valve a HL3 kivételével minden folytatást vagy új címet idén kiad. Ergo, jövőre csak a HL3 marad, ami már rég kész van, csak várnak a legjobb eladásokat ígérő időszakra, azaz az xBox 720 megjelenésére (az xBox 720 nem lesz nagy előrelépés, mert ha az alkatrészeit megnézzük (pl. AMD6000 VGA) jövőre a PC-khez képest elavult lesz). PS4-et azért nem írtam, mert a SONY egyértelműen megmondta, hogy amíg nem termel jelentős profitot a PS3, addig eszük ágában sincs PS4-et kiadni. Hivatkozásokat meg azért nem írtam, mert lusta vagyok előkaparni őket és akit érdekel úgy is megkeresi magának. DE minden amit leírtam az csak is kizárólag az ÉN véleményeim és jóslataim. Hogy mennyire lesz igazam, azt csak az idő dönti el, de 66%-ot adok magamnak.
Az összes konzol elavult egy egy évvel később megjelenő PC-hez képest. Az új Xbox kiadása minden lesz, csak jövedelmező időszak nem, mert az első évben a nextgenek irtó drágák, általában egy esztendővel a premierjüket követően jönnek ki rájuk értékelhető játékok, és a gépek ára is csak akkortájt válik elfogadhatóvá. Az AMD-s infók meg pletykák, és különben is, egy konzolnál sosem az alkatrészek nyers erején van a hangsúly, hanem a fix hardver nyújtotta előnyökön. A Valve eddig sem foglalkozott túlságosan a konkurenciával, a játékaiknak megvan az alapvető felvásárlási piaca, így ha holnap kiadják a Half-Life 3-at is garantált a hárommilliós kezdőhétvége. A késés oka minden bizonnyal inkább a cég filozófiájában keresendő, magyarán a tagok maximalisták és nem akarnak elkapkodni semmit. Ezt maga Gabe Newell mondta nem is olyan régen.
Most így belegondolva érdekes lenne ha egyszerre jelenne meg a HL3 és a GTA 5. Vajon mi lenne? Szép "harc" lenne.
#699336 Chocho 2012. május. 31. 14:39
Chocho
#699314 :: Mukridzsin (2012. május. 31. 10:32)
A HL3 megjelenési dátuma nem hivatalos, csak kilogikáztam. A következő konzolgeneráció megjelenése és az a tény, hogy a Valve a HL3 kivételével minden folytatást vagy új címet idén kiad. Ergo, jövőre csak a HL3 marad, ami már rég kész van, csak várnak a legjobb eladásokat ígérő időszakra, azaz az xBox 720 megjelenésére (az xBox 720 nem lesz nagy előrelépés, mert ha az alkatrészeit megnézzük (pl. AMD6000 VGA) jövőre a PC-khez képest elavult lesz). PS4-et azért nem írtam, mert a SONY egyértelműen megmondta, hogy amíg nem termel jelentős profitot a PS3, addig eszük ágában sincs PS4-et kiadni. Hivatkozásokat meg azért nem írtam, mert lusta vagyok előkaparni őket és akit érdekel úgy is megkeresi magának. DE minden amit leírtam az csak is kizárólag az ÉN véleményeim és jóslataim. Hogy mennyire lesz igazam, azt csak az idő dönti el, de 66%-ot adok magamnak.
Mukridzsin írta:

A HL3 megjelenési dátuma nem hivatalos, csak kilogikáztam. A következő konzolgeneráció megjelenése és az a tény, hogy a Valve a HL3 kivételével minden folytatást vagy új címet idén kiad. Ergo, jövőre csak a HL3 marad, ami már rég kész van, csak várnak a legjobb eladásokat ígérő időszakra, azaz az xBox 720 megjelenésére (az xBox 720 nem lesz nagy előrelépés, mert ha az alkatrészeit megnézzük (pl. AMD6000 VGA) jövőre a PC-khez képest elavult lesz). PS4-et azért nem írtam, mert a SONY egyértelműen megmondta, hogy amíg nem termel jelentős profitot a PS3, addig eszük ágában sincs PS4-et kiadni. Hivatkozásokat meg azért nem írtam, mert lusta vagyok előkaparni őket és akit érdekel úgy is megkeresi magának.

DE minden amit leírtam az csak is kizárólag az ÉN véleményeim és jóslataim. Hogy mennyire lesz igazam, azt csak az idő dönti el, de 66%-ot adok magamnak.


Az összes konzol elavult egy egy évvel később megjelenő PC-hez képest. Az új Xbox kiadása minden lesz, csak jövedelmező időszak nem, mert az első évben a nextgenek irtó drágák, általában egy esztendővel a premierjüket követően jönnek ki rájuk értékelhető játékok, és a gépek ára is csak akkortájt válik elfogadhatóvá. Az AMD-s infók meg pletykák, és különben is, egy konzolnál sosem az alkatrészek nyers erején van a hangsúly, hanem a fix hardver nyújtotta előnyökön.

A Valve eddig sem foglalkozott túlságosan a konkurenciával, a játékaiknak megvan az alapvető felvásárlási piaca, így ha holnap kiadják a Half-Life 3-at is garantált a hárommilliós kezdőhétvége. A késés oka minden bizonnyal inkább a cég filozófiájában keresendő, magyarán a tagok maximalisták és nem akarnak elkapkodni semmit. Ezt maga Gabe Newell mondta nem is olyan régen.
Gaming is believing.
#699333 laceszgamer 2012. május. 31. 14:31
laceszgamer
#699314 :: Mukridzsin (2012. május. 31. 10:32)
A HL3 megjelenési dátuma nem hivatalos, csak kilogikáztam. A következő konzolgeneráció megjelenése és az a tény, hogy a Valve a HL3 kivételével minden folytatást vagy új címet idén kiad. Ergo, jövőre csak a HL3 marad, ami már rég kész van, csak várnak a legjobb eladásokat ígérő időszakra, azaz az xBox 720 megjelenésére (az xBox 720 nem lesz nagy előrelépés, mert ha az alkatrészeit megnézzük (pl. AMD6000 VGA) jövőre a PC-khez képest elavult lesz). PS4-et azért nem írtam, mert a SONY egyértelműen megmondta, hogy amíg nem termel jelentős profitot a PS3, addig eszük ágában sincs PS4-et kiadni. Hivatkozásokat meg azért nem írtam, mert lusta vagyok előkaparni őket és akit érdekel úgy is megkeresi magának. DE minden amit leírtam az csak is kizárólag az ÉN véleményeim és jóslataim. Hogy mennyire lesz igazam, azt csak az idő dönti el, de 66%-ot adok magamnak.
Azért erre lehetne érdekes fogadásokat kötni, mármint a HL re.
OFF Konzolok hardverét meg nem érdemes annyira a PC-s hez hasonlitani. Ott adva van egy fix rendszer és arra optimlizálják az adott játékot teljesen , mig PC nél gyakori hogy valami azért nem fut jol mert optimlizálatban stb.
Csak a Puffin ad Neked erőt... :D
#699314 Mukridzsin 2012. május. 31. 10:32
Mukridzsin
A HL3 megjelenési dátuma nem hivatalos, csak kilogikáztam. A következő konzolgeneráció megjelenése és az a tény, hogy a Valve a HL3 kivételével minden folytatást vagy új címet idén kiad. Ergo, jövőre csak a HL3 marad, ami már rég kész van, csak várnak a legjobb eladásokat ígérő időszakra, azaz az xBox 720 megjelenésére (az xBox 720 nem lesz nagy előrelépés, mert ha az alkatrészeit megnézzük (pl. AMD6000 VGA) jövőre a PC-khez képest elavult lesz). PS4-et azért nem írtam, mert a SONY egyértelműen megmondta, hogy amíg nem termel jelentős profitot a PS3, addig eszük ágában sincs PS4-et kiadni. Hivatkozásokat meg azért nem írtam, mert lusta vagyok előkaparni őket és akit érdekel úgy is megkeresi magának.

DE minden amit leírtam az csak is kizárólag az ÉN véleményeim és jóslataim. Hogy mennyire lesz igazam, azt csak az idő dönti el, de 66%-ot adok magamnak.
#699291 Keith 2012. május. 31. 00:09
Keith
#699288 :: Grunter (2012. május. 30. 23:05)
Te ebből a sok reklámból élsz meg?
Az még hagyján, de ez a "OMG HL3 JÖN JÖVŐ ŐSSZEL" duma nem tudom miért ennyire egyértelmű.
#699288 Grunter 2012. május. 30. 23:05
Grunter
#699287 :: Mukridzsin (2012. május. 30. 23:03)
További SUB videó, amit nem tudtam beágyazni, ezért linket adok http://www.youtube.com/watch?v=emwtvgthtrw Ja és még itt van a Portal fejlesztőinek új játéka a Quantum Conundrum is. http://www.youtube.com/watch?v=QsXsykKucxg http://www.youtube.com/watch?v=JDFOo3SvNZw http://www.youtube.com/watch?v=kZgSQKcEwtA
Te ebből a sok reklámból élsz meg?
#699287 Mukridzsin 2012. május. 30. 23:03
Mukridzsin
#699281 :: Mukridzsin (2012. május. 30. 22:46)
A Half-Life 3 megjelenése következő xBox konzolgeneráció megjelenésére azaz 2013 késő őszére várható. Magából a HL3 játékból leghamarabb a 2013-as E3-on láthatjuk működés közben. A Valve idén (azaz2012-ben) kiadja a végleges CS:GO, DOTA2, L4D3 játékokat A L4D3 követni fogja a TF2 mikrotranzakciós hagyományait és ebből kifolyólag valószínűleg ingyenes lesz. Annál is inkább, mert a L4D3 ötvözni fogja a PAYDAY-t és a két L4D játékot. Akinek megvan a PAYDAY játék, az már észre vehette a következő L4D + PAYDAY egyesítéséből születő új L4D3 játékot. Nem is beszélve a Valve egyéb még be sem jelentett címeiről... pl. a "SOB" fantázianevű rajzfilmszerű képi világú fantázia játék. Hogy miért ezeket az ingyenes mikrotranzakciós címeket erőlteti a Valve? Mert ebben van az igazán nagy pénz. Csak a TF2 1 év alatt 40 millió dolláros profitot termelt! Naná, hogy akkor az összes címüket átültetik erre a rendszerre. A HL3 meg már úgy is régóta készül 1,5 év ide vagy oda nem számít, meg akkor még tudnak rajta fejleszteni és a következő generációs xBox-on érdemes kiadni, mert abban van a "nagy lé". Persze ezzel egy időben kiadják PS3, PC, Mac és Linux (aminek a Steam-es bevezetése idén fog megtörténni) rendszerekre. A HL3 kiadását nem látom esélyesnek mobiltelefon meg Wii 2 rendszerekre. A Valve látva, hogy a konzolokon milyen egyszerű játékokat eladni, akar egy SAJÁT konzolt is létrehozni. A hatástanulmányok meg a tervezések előkészítése már megtörtént, de még nagyon korai fázisban van és kétlem, hogy 2014 előtt kijönne az első Valve Konzol. Szóval a lényeg, hogy a HL3 jövőre (2013) késő őszére jön. A Black Mesa megjelenése pedig szintén ősszel, de az idei évben (2012-ben) várható.
További SUB videó, amit nem tudtam beágyazni, ezért linket adok

http://www.youtube.com/watch?v=emwtvgthtrw

Ja és még itt van a Portal fejlesztőinek új játéka a Quantum Conundrum is.



http://www.youtube.com/watch?v=QsXsykKucxg

http://www.youtube.com/watch?v=JDFOo3SvNZw

http://www.youtube.com/watch?v=kZgSQKcEwtA
#699284 Borsodi 2012. május. 30. 22:59
Borsodi
#699281 :: Mukridzsin (2012. május. 30. 22:46)
A Half-Life 3 megjelenése következő xBox konzolgeneráció megjelenésére azaz 2013 késő őszére várható. Magából a HL3 játékból leghamarabb a 2013-as E3-on láthatjuk működés közben. A Valve idén (azaz2012-ben) kiadja a végleges CS:GO, DOTA2, L4D3 játékokat A L4D3 követni fogja a TF2 mikrotranzakciós hagyományait és ebből kifolyólag valószínűleg ingyenes lesz. Annál is inkább, mert a L4D3 ötvözni fogja a PAYDAY-t és a két L4D játékot. Akinek megvan a PAYDAY játék, az már észre vehette a következő L4D + PAYDAY egyesítéséből születő új L4D3 játékot. Nem is beszélve a Valve egyéb még be sem jelentett címeiről... pl. a "SOB" fantázianevű rajzfilmszerű képi világú fantázia játék. Hogy miért ezeket az ingyenes mikrotranzakciós címeket erőlteti a Valve? Mert ebben van az igazán nagy pénz. Csak a TF2 1 év alatt 40 millió dolláros profitot termelt! Naná, hogy akkor az összes címüket átültetik erre a rendszerre. A HL3 meg már úgy is régóta készül 1,5 év ide vagy oda nem számít, meg akkor még tudnak rajta fejleszteni és a következő generációs xBox-on érdemes kiadni, mert abban van a "nagy lé". Persze ezzel egy időben kiadják PS3, PC, Mac és Linux (aminek a Steam-es bevezetése idén fog megtörténni) rendszerekre. A HL3 kiadását nem látom esélyesnek mobiltelefon meg Wii 2 rendszerekre. A Valve látva, hogy a konzolokon milyen egyszerű játékokat eladni, akar egy SAJÁT konzolt is létrehozni. A hatástanulmányok meg a tervezések előkészítése már megtörtént, de még nagyon korai fázisban van és kétlem, hogy 2014 előtt kijönne az első Valve Konzol. Szóval a lényeg, hogy a HL3 jövőre (2013) késő őszére jön. A Black Mesa megjelenése pedig szintén ősszel, de az idei évben (2012-ben) várható.
Az egy dolog hogy van pénz az ingyenes TF2-ben, de ezzel akkor is arcon köpték azokat az embereket akik fizettek érte. ÉN MEGVETTEM AZ ORANGE BOX-OT! A Jani meg játszhat vele ingyen? Na menjenek már. Mióta ingyenes, azóta nem is játszom vele. Na ennyit erről.

Ha meg az L4D3 is ingyenes lesz akkor hát......talán kipróbálom. De így már lehet rá számítani hogy nem lesz akkora durranás hiába a Valve-ról van szó.

Azt szintén merész dolog leírni hogy a Half-Life 3-ból kapni fogunk valamit a közeljövőben.
#699282 Keith 2012. május. 30. 22:52
Keith
#699281 :: Mukridzsin (2012. május. 30. 22:46)
A Half-Life 3 megjelenése következő xBox konzolgeneráció megjelenésére azaz 2013 késő őszére várható. Magából a HL3 játékból leghamarabb a 2013-as E3-on láthatjuk működés közben. A Valve idén (azaz2012-ben) kiadja a végleges CS:GO, DOTA2, L4D3 játékokat A L4D3 követni fogja a TF2 mikrotranzakciós hagyományait és ebből kifolyólag valószínűleg ingyenes lesz. Annál is inkább, mert a L4D3 ötvözni fogja a PAYDAY-t és a két L4D játékot. Akinek megvan a PAYDAY játék, az már észre vehette a következő L4D + PAYDAY egyesítéséből születő új L4D3 játékot. Nem is beszélve a Valve egyéb még be sem jelentett címeiről... pl. a "SOB" fantázianevű rajzfilmszerű képi világú fantázia játék. Hogy miért ezeket az ingyenes mikrotranzakciós címeket erőlteti a Valve? Mert ebben van az igazán nagy pénz. Csak a TF2 1 év alatt 40 millió dolláros profitot termelt! Naná, hogy akkor az összes címüket átültetik erre a rendszerre. A HL3 meg már úgy is régóta készül 1,5 év ide vagy oda nem számít, meg akkor még tudnak rajta fejleszteni és a következő generációs xBox-on érdemes kiadni, mert abban van a "nagy lé". Persze ezzel egy időben kiadják PS3, PC, Mac és Linux (aminek a Steam-es bevezetése idén fog megtörténni) rendszerekre. A HL3 kiadását nem látom esélyesnek mobiltelefon meg Wii 2 rendszerekre. A Valve látva, hogy a konzolokon milyen egyszerű játékokat eladni, akar egy SAJÁT konzolt is létrehozni. A hatástanulmányok meg a tervezések előkészítése már megtörtént, de még nagyon korai fázisban van és kétlem, hogy 2014 előtt kijönne az első Valve Konzol. Szóval a lényeg, hogy a HL3 jövőre (2013) késő őszére jön. A Black Mesa megjelenése pedig szintén ősszel, de az idei évben (2012-ben) várható.
Megtudhatnám hogy a tényként közölt híreidet honnan vetted?
#699281 Mukridzsin 2012. május. 30. 22:46
Mukridzsin
#697442 :: spangli0302 (2012. május. 17. 22:39)
Szia mindenki. Végre. Megvettem és végig játszottam Half Life 1-től az episode 2-ig és az a kérdésem hooooooogy: MIKOR JÖN A HALF LIFE 3 vagy EPISODE 3???? Akaroooom. Nagyon. Ez az eggyik legjobb játék a világon. A story, játék menet stb. Imádom. AKarom az újjat. Mikor jön?
A Half-Life 3 megjelenése következő xBox konzolgeneráció megjelenésére azaz 2013 késő őszére várható. Magából a HL3 játékból leghamarabb a 2013-as E3-on láthatjuk működés közben.

A Valve idén (azaz2012-ben) kiadja a végleges CS:GO, DOTA2, L4D3 játékokat

A L4D3 követni fogja a TF2 mikrotranzakciós hagyományait és ebből kifolyólag valószínűleg ingyenes lesz. Annál is inkább, mert a L4D3 ötvözni fogja a PAYDAY-t és a két L4D játékot. Akinek megvan a PAYDAY játék, az már észre vehette a következő L4D + PAYDAY egyesítéséből születő új L4D3 játékot.

Nem is beszélve a Valve egyéb még be sem jelentett címeiről... pl. a "SOB" fantázianevű rajzfilmszerű képi világú fantázia játék.





Hogy miért ezeket az ingyenes mikrotranzakciós címeket erőlteti a Valve? Mert ebben van az igazán nagy pénz. Csak a TF2 1 év alatt 40 millió dolláros profitot termelt! Naná, hogy akkor az összes címüket átültetik erre a rendszerre.

A HL3 meg már úgy is régóta készül 1,5 év ide vagy oda nem számít, meg akkor még tudnak rajta fejleszteni és a következő generációs xBox-on érdemes kiadni, mert abban van a "nagy lé". Persze ezzel egy időben kiadják PS3, PC, Mac és Linux (aminek a Steam-es bevezetése idén fog megtörténni) rendszerekre.

A HL3 kiadását nem látom esélyesnek mobiltelefon meg Wii 2 rendszerekre.

A Valve látva, hogy a konzolokon milyen egyszerű játékokat eladni, akar egy SAJÁT konzolt is létrehozni. A hatástanulmányok meg a tervezések előkészítése már megtörtént, de még nagyon korai fázisban van és kétlem, hogy 2014 előtt kijönne az első Valve Konzol.

Szóval a lényeg, hogy a HL3 jövőre (2013) késő őszére jön. A Black Mesa megjelenése pedig szintén ősszel, de az idei évben (2012-ben) várható.
#697458 laceszgamer 2012. május. 18. 03:57
laceszgamer
#697444 :: Simba (2012. május. 17. 22:48)
Hát ha én azt tudnám, nagyon örülnék neki. De rajtam kívül szerintem még pár millióan. Nem tudni, talán soha!
Mondjuk azért elég vicces, hogy nem is tudom már talán 2006 ban mikor az Ep1 kijött még mennyire mondták hogy igy akár pár honapos eltérésekkel akár folyamatosan tudják adagolni a sztori folytatását, ahhoz képest ebböl a pár honapbol pár év lett, aztán még ki tudja mennyit kell várni az Ep3 ra vagy a HL3-ra.
Csak a Puffin ad Neked erőt... :D
#697444 Simba 2012. május. 17. 22:48
Simba
#697442 :: spangli0302 (2012. május. 17. 22:39)
Szia mindenki. Végre. Megvettem és végig játszottam Half Life 1-től az episode 2-ig és az a kérdésem hooooooogy: MIKOR JÖN A HALF LIFE 3 vagy EPISODE 3???? Akaroooom. Nagyon. Ez az eggyik legjobb játék a világon. A story, játék menet stb. Imádom. AKarom az újjat. Mikor jön?
Hát ha én azt tudnám, nagyon örülnék neki. De rajtam kívül szerintem még pár millióan. Nem tudni, talán soha!
#697442 spangli0302 2012. május. 17. 22:39
spangli0302
Szia mindenki.

Végre. Megvettem és végig játszottam Half Life 1-től az episode 2-ig és az a kérdésem hooooooogy:


MIKOR JÖN A HALF LIFE 3 vagy EPISODE 3???? Akaroooom. Nagyon. Ez az eggyik legjobb játék a világon. A story, játék menet stb. Imádom. AKarom az újjat. Mikor jön?
#679613 Borsodi 2012. január. 28. 19:27
Borsodi
#679605 :: Mukridzsin (2012. január. 28. 19:08)
Counter-Strike: Global Offensive béta kliensben található érdekes képek, amelyek utalások lehetnek egy új Half-life kapcsán. kép 01 kép 02 kép 03 kép 04 kép 05 Első képen: Eli neve áthúzott, esetleg hivatkozás a halálára az Episode Two végén? "Mi a fene az a kiflis péntek?" Második képen: A dátumok alatt halványan olvasása a "S6MU" felirat, amit ha beírsz a Google keresőjébe az első eredményként egy haditengerészeti hajót tesz ki, ami hasonlít a Borealis hajóra. Az időpontoknál van egy kis kék alapszínű cetli, amin szeptember 19. van feltüntetve, mint megjelenési időpont. Harmadik képe: Jól látható Gordon feje. Negyedik képen: Blue Mesa, egyértelmű Black Mesa utalás. Ötödik képen: Feszítővas, egyértelmű HL utalás.
Mukridzsin írta:

Eli neve áthúzott, esetleg hivatkozás a halálára az Episode Two végén?

Ezt azért illett volna spoiler-be írni.
#679605 Mukridzsin 2012. január. 28. 19:08
Mukridzsin
Counter-Strike: Global Offensive béta kliensben található érdekes képek, amelyek utalások lehetnek egy új Half-life kapcsán.

kép 01
kép 02
kép 03
kép 04
kép 05

Első képen:
Eli neve áthúzott, esetleg hivatkozás a halálára az Episode Two végén?
"Mi a fene az a kiflis péntek?"

Második képen:
A dátumok alatt halványan olvasása a "S6MU" felirat, amit ha beírsz a Google keresőjébe az első eredményként egy haditengerészeti hajót tesz ki, ami hasonlít a Borealis hajóra.
Az időpontoknál van egy kis kék alapszínű cetli, amin szeptember 19. van feltüntetve, mint megjelenési időpont.

Harmadik képe:
Jól látható Gordon feje.

Negyedik képen:
Blue Mesa, egyértelmű Black Mesa utalás.

Ötödik képen:
Feszítővas, egyértelmű HL utalás.
#678889 Mukridzsin 2012. január. 23. 22:58
Mukridzsin

HALF-LIFE - Singularity Collapse kisfilm



Ez a kisfilm odaver, de nagyon!



A Visszatérés Ravenholmba kapcsán még annyit, hogy a Valve a HL2 megjelenése után beígért egy sor epizódot amiknek a számár most már tudjuk azaz 4-et (vagy lehet ennél is több volt tervben). Sajnos időközben a Valve-nak szembesülnie kellett azzal a ténnyel, hogy leehetetlenség minden évben kiadni egy sor újítást tartalmazó részt. Ezért eddig csak 2 epizódot fejlesztett ki véglegesre, de ettől függetlenül várható még egy harmadik epizód megjelenése még idén és jövőre pedig egy teljesen új Half-life 3 játék bejelentése, ami a jövő év végén érkező következő generációs PS4 és xBox720 konzolokra is átír a PC-s alap port mellett. Nem is tudom melyik Valve fejes mondta még 2008-ban, hogy majdnem kész van már az Episode3 már csak az istennek sem tudják úgy a sztorit befejezni, hogy azzal egy Half-life 3 játékot lehessen folytatni. Meg azt is mondták, hogy az Episode 2-t erősen megvágták, sok részt kivágtak belőle köztük a Borealis-os fejezetet, mondván így nem lenne elég anyag az Epsode 3 -hoz.

A Borealis-os fejezetet már mod-erek megcsinálták az anno 2003-ban kilopott HL katyvasz segítségével, de a többi Ep3 fejezetről lövésünk sincs.

Missing information Mod:http://www.love-tub.net/

A Visszatérés Ravenholmba kapcsolatban pedig még 2006-ban -Lord- készített egy jó kis mod-ot.

Ravenholm Mod: http://ravenholm.wz.cz/english.html

Nem tudom mi az igazság, de Gabe beígért az idei E3-ra egy olyan játék bemutatását, aminek a címében szerepel a 3-as szám is.
Ami szóba jöhet sz a L4D3, Portal3, HL2:Ep3 és a HL3

Szerintetek mi az igazság???
#678877 Mukridzsin 2012. január. 23. 22:13
Mukridzsin
Az előbbi hozzászólásomat kiegészítvén itt egy videó amely bizonyítja azt az állítást, amit a Visszatérés Ravenholmba kapcsán írtam.
Azaz semmi anyag nem vész el, csak más játékokba építi be a Valve. Ahogyan ezzel az "energia fallal" is tett, úgy más HL elemeket is felhasznál más játékokban.

#678875 Mukridzsin 2012. január. 23. 21:58
Mukridzsin

Half-Life 2 "Episode 1,5" - Visszatérés Ravenholmba





A Arkane játékfejlesztő csapat egyik tagja név szerint Marc Laidlaw elárulta, hogy 2006-2007 között dolgoztak egy Half-Life játékon aminek a kódneve "Visszatérés Ravenholba" volt, de a Valve leállította munkálatokat. A Valve akkor azzal indokolta döntését, hogy túl sok lenne a kapcsolat az alap Half-Life 2 Ravenholmi fejezetével és nem lenne eléggé sok újdonság benne.

Ettől függetlenül az addigi fejlesztési anyagokat megtartották és nyilvánosságra is hoztak 6 db koncepció képet belőle.

A 6 Koncepció kép: http://www.coroflot.com/rand1211/half-life

A Steamen pedig egy sappy nevezetű felhasználó összegyűjtött mindent a Visszatérés Ravenholmba epizódról, amit csak találni lehet az interneten. Időközben sajnos sok mindent töröltek. (Ez mért nem lep meg. Ne értsetek félre, az anyagok igaziak, csak elegem van a Valve cenzúrásából!)

sappy: http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2466034

Meg itt van ez a kép is, amin állítólag a következő Half-life játék megjelenési dátuma van áthúzva meg kétszer is aláhúzva azaz Augusztus 20.



Szerintetek Half-life 3 vagy episode3 lesz a következő Valve játék?

Források:
- concept-art-leaked-for-hl2-episode-four
- return-to-ravenholm-a-cancelled-2007-half-life-project-by-valve-software-and-arkane-studios-developers-of-dark-messiah-dishonored-and-the-crossing
- marc-laidlaw-on-the-cancelled-half-life-spin-offs-return-to-ravenholm-and-episode-four

Pár ideillő videó!





#678867 Mukridzsin 2012. január. 23. 21:13
Mukridzsin

A hagyma karika megerősíti egy új Half-life játék érkezését!



Történt, hogy egy Reddit felhasználó ScubaBuddha hagymakarikájában egy feszítővasat vélt felfedezni. Ebből azt következtette le, hogy hamarosan jön egy új HL játék. El is küldte a hagymakarikáról készült képet a Valve-nak, de ők nem reagáltak erre.

Szerintetek?



Források:
- GameInformer
- Reddit
#677109 laceszgamer 2012. január. 15. 12:24
laceszgamer
#677107 :: Borsodi (2012. január. 15. 12:01)
Sima HL2 mod-ok mennek az Episode Two-val is?
Nem hinném de egy probát megér.
Csak a Puffin ad Neked erőt... :D
#677107 Borsodi 2012. január. 15. 12:01
Borsodi
Sima HL2 mod-ok mennek az Episode Two-val is?
#675826 v8506 2012. január. 09. 05:30
v8506
#675539 :: hegedus97 (2012. január. 07. 20:54)
a mostani Half-Life (amit a GS-hez adtak) folyton kikapcsolja az AI-t.mit csináljak?
Írd be a konzolba, hogy ai_disable 0, majd nyomj egy entert terméseztessen. Viszont ha azt a verziót tették közzé, amire én gondolok, akkor ez vajmi sovány vigasz, mert ott még nincs a "kocsin" lőszeres láda.. úgy pedig elég necces végigvinni. Ja, meg hát a vízeffekt sem volt még a helyén...
#675783 Grunter 2012. január. 08. 20:32
Grunter
#675710 :: hegedus97 (2012. január. 08. 15:46)
Ja nem steam-es,GS-hez adták.
A GS-nek EGYIK játéka se indul el multiban, kivéve azok amiknek a tört verziója is megy multival(pl. AvP 2). Régen felnéztem a fórumukra és panaszkodtak sokan, amiért nem indulnak a játékok multiban, és minden gyanúsítást, vádolást törölnek, a panaszokra pedig nem válaszolnak. Smucig banda van ott a GS-nél, AvP 2 onnan van meg, de csak xfire-ön keresztül tudtam multizni(ergo rendes szerókon nem, csak törtön).