Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#575124 Borsodi 2010. október. 25. 15:55
Borsodi
#575120 :: Mukridzsin (2010. október. 25. 15:50)
Half-Life 2: Episode 3 Soundtrack - Stuck in a Snow Storm Állítólag ez egy hivatalos Episode 3 Soundtrack, amit maga Kelly Bailey komponált (Ő az Kelly Bailey ) aki a Valve játékok vezető hang és a zene tervezője. Minden HL cím hangi világát a csapata és ő készítették. Állítólag ez a zene akkor fog majd elhangzani, amikor menetelünk egy hatalmas hóviharban harcolva új ellenségekkel ,hogy megpróbáljuk a Borealis állomást. A kép garantáltan rajongói munka, bár én még nem találtam meg sehol a neten.
Istenem jelenjen már meg az Episode 3, már nem bírom idegekkel! Már annyira Half-Life-os hangulatban vagyok hogy az csak na!
#575120 Mukridzsin 2010. október. 25. 15:50
Mukridzsin

Half-Life 2: Episode 3 Soundtrack - Stuck in a Snow Storm



Állítólag ez egy hivatalos Episode 3 Soundtrack, amit maga Kelly Bailey komponált (Ő az Kelly Bailey ) aki a Valve játékok vezető hang és a zene tervezője. Minden HL cím hangi világát a csapata és ő készítették.

Állítólag ez a zene akkor fog majd elhangzani, amikor menetelünk egy hatalmas hóviharban harcolva új ellenségekkel ,hogy megpróbáljuk a Borealis állomást. A kép garantáltan rajongói munka, bár én még nem találtam meg sehol a neten.

#572222 Mukridzsin 2010. október. 08. 18:12
Mukridzsin

A Black Mesa 90%-a már készen van !!!



A Black Mesa már közel kész van, ezért a BM-Team elérkezettnek látta az időt, hogy egy Online PC újság kipróbálhassa az aktuális válozat kb 20%-át (az elejét). Hosszas válogatás után az Atomic mellett döntöttek és el is küldték nekik a 2010.08-as változatot. Az Atomic le is tesztelte a cucot és nagyon tetszett nekik, amiről képeket is készítettek a Black Mesa-ról, amit az internetes oldalukon közzé is tettek. Ezt a BM csapatának nagyon nem tetszett, mivel a Xen-es pályákból csak a kezdetlegesek vannak benne az Atomic-nek átküldött build-ben. Tehát közel nem véglegesek. Kérésükre az Atomic az oldalukról törölte a képeket és a cikket.
DE egy leleményes játékos még a törlés előtt, letöltötte és felrakta az imgur oldalra:
http://imgur.com/a/HYO2b/black_mesa_source_screns_part_13
http://imgur.com/a/NMd1o/black_mesa_source_screns_part_23
http://imgur.com/a/F09qT/black_mesa_source_screns_part_33

A BM-Team nem kívánja megmutatni a Xen-es pályákat mert az a céljuk, hogy a Xen-es pályák a játékosoknak minél újabbként hassanak. Így a megjelenésig csak a HL1-es emlékek és a BM rajzok maradnak a Xen-es pályákról. A Black Mesa az OrangeBox féle Source motort maximálisan kihasználja, főleg a Havok fizikát. A legtöbb tereptárgy mozgatható, rombolható és a robbanások is nagyon intenzívek.

A BM csapat azt nyilatkozta, hogy továbbra is tartja az maguk elé állított ütemtervet, tehát még 2010-ben elérhetővé válik a BlackMesa !
#568966 Deetrone 2010. szeptember. 22. 20:53
Deetrone
ha csak úgy törölted hogy steamen játékoknál a gémen jobb katt és törlés, és azóta nem volt op. rendszer csere, akkor elvileg megmarad, legalábbis nekem megmaradt az ep2 mentése
#568900 ALIENwoods 2010. szeptember. 22. 19:31
ALIENwoods
#568199 :: csga (2010. szeptember. 20. 16:09)
Nagyon szép, csak a talaj egy kicsit túl steril, lehetne valami fű, vagy kavicsok...
Fű az van de majd sűrűbbre veszem
#568199 csga 2010. szeptember. 20. 16:09
csga
Nagyon szép, csak a talaj egy kicsit túl steril, lehetne valami fű, vagy kavicsok...
#568176 ALIENwoods 2010. szeptember. 20. 14:40
ALIENwoods
#566959 :: JohnBart (2010. szeptember. 15. 21:58)
danidevito írta: A kilopást úgy értem h kinézik a dobozból a kódót és felhasználják, tehát nem vesznek ki semmit. Amikor visszavittem a játékot, az ügyfélszolgálatos ezt így közlte velem nyersen és mondta, hogy hívjam fel a kiadót.
Óóó, OK. Ez sajna teljesen elképzelhető.
Egy újabb pálya




#566959 JohnBart 2010. szeptember. 15. 21:58
JohnBart
#566753 :: danidevito (2010. szeptember. 15. 15:04)
A kilopást úgy értem h kinézik a dobozból a kódót és felhasználják, tehát nem vesznek ki semmit. Amikor visszavittem a játékot, az ügyfélszolgálatos ezt így közlte velem nyersen és mondta, hogy hívjam fel a kiadót. Bocs az offért...
danidevito írta:

A kilopást úgy értem h kinézik a dobozból a kódót és felhasználják, tehát nem vesznek ki semmit. Amikor visszavittem a játékot, az ügyfélszolgálatos ezt így közlte velem nyersen és mondta, hogy hívjam fel a kiadót.

Óóó, OK. Ez sajna teljesen elképzelhető.
I am serious... and don't call me Shirley.
#566753 danidevito 2010. szeptember. 15. 15:04
danidevito
#566746 :: JohnBart (2010. szeptember. 15. 13:45)
mzoli28 írta: Sima HL2 megvan? Ha jól tudom kell a futtatáshoz. Vki tud mentést az EP2höz a földalatti férges rész után. na azt nem tolnám végig újra. Valami borzalmas volt...
Ha már egyszer kitoltad az Ep2-t (és nem törölted utána), akkor a New Game menü alatt ki lehet választani a fejezeteket, és folytathatod a barlangos rész után...
danidevito írta: Hát lehet kilopták a Tescóban a serialt, jártam már így, tehát hívd az EA-seket. Amúgy nem kell hozzá az alap HL2.
Írta a srác, hogy volt benne kulcs, csak nem jó. Gondolom félrenyomtatták.
A kilopást úgy értem h kinézik a dobozból a kódót és felhasználják, tehát nem vesznek ki semmit. Amikor visszavittem a játékot, az ügyfélszolgálatos ezt így közlte velem nyersen és mondta, hogy hívjam fel a kiadót.

Bocs az offért...
#565010 Mukridzsin 2010. szeptember. 07. 21:12
Mukridzsin

Járművek termetvények és fegyverek az Operation Black Mesa-ból !


Sajnos csak jövőre várható az Operation Black Mesa megjelenése.


#564056 ALIENwoods 2010. szeptember. 04. 13:50
ALIENwoods
#563097 :: v8506 (2010. augusztus. 31. 21:28)
Nem igazán értem mi az a "mindent". Az AS SDK kimondottan oda készült. Mivel ott ugye kiakasztott kamera van,ezért a fordító alapban az a látószöget teszi be. Valamint az TPS alapban, szóval nem igazán szerencsés egy AS pályát betolni a HL2 alá... Fordítva meg nem is fog menni, mert az AS-ben van egy speciális brush a pálya körül, anélkül nem tölt be a map... A magyar nyelvű videóktól meg inkább mentsem meg az isten... Próbálj elsőre egy nagyon egyszerűt. Pl egy ilyet.
Hát a magyar tutorial videókat nem kommentálnám, főleg amikor 14 éves kölök 8 perces vidiben mutatja be a func_door_rotatinget, mert 3szor elcseszi mire elkészül vele
#562976 Deetrone 2010. augusztus. 31. 19:12
Deetrone
Még nem tudtam, de gondoltam. Azért érdekes. Gondolom nem akarnak játszani a tér-idő kontinuummal
legyen új Hl pls Gabe!!
meg Portal 2 és NE legyen új TF csak update
#562615 v8506 2010. augusztus. 30. 21:55
v8506
#562081 :: JohnBart (2010. augusztus. 30. 09:55)
v8506 írta: SDK-ra kitérve. Nem tud valaki NORMÁLIS tutorial-okról?
Érdemes megnézni a development wikit, az kb. mindennel foglalkozik, de nem tudom, milyen mélységben. az Interlopers.net-nek szintén voltak még pár éve Source tutorialjai, a fórumukon mindenképp nézz körül! @Deetrone: Tudtommal Gabe-ék cáfolták, hogy GMan Gordon Freeman jövőbeni énje.
JohnBart írta:


v8506 írta:
SDK-ra kitérve. Nem tud valaki NORMÁLIS tutorial-okról?
Érdemes megnézni a development wikit, az kb. mindennel foglalkozik, de nem tudom, milyen mélységben. az Interlopers.net-nek szintén voltak még pár éve Source tutorialjai, a fórumukon mindenképp nézz körül!

@Deetrone: Tudtommal Gabe-ék cáfolták, hogy GMan Gordon Freeman jövőbeni énje.


Kösz a tippet. Megnézem őket.
#562081 JohnBart 2010. augusztus. 30. 09:55
JohnBart
#560780 :: v8506 (2010. augusztus. 28. 02:54)
SDK-ra kitérve. Nem tud valaki NORMÁLIS tutorial-okról? Nem azzal van a bajom megint csak, hogy nincs tele a YT ilyennel, hanem hogy a legtöbben kb. annyira értenek hozzá mint én. Tudnak egy bevilágítást, be tudnak tenni pár triggert, kamerát mozgatni. Ez szép, de ez nekem baromi kevés! Illetve témakörönként kevés, nem egyben. Vegyük például a világítást: addig eljutnak a legtöbben, hogy dinamikus fények, csatolás másik objektumba, de mikor arról van szó, hogy dinamikus fények + volumetrikus effekt, akkor a legtöbb egyszerű modder semmi érdemit nem tud. Vagy nem is hallott még róla, vagy egyszerűen annyira feleslegesnek tartja, hogy életében nem használta. Másik egyszerű példa: Cube map. Van egy csomó videó, de egyetlen érdemi forrást nem találtam arról, hogy igazából milyen gyakorlatii haszna van... és akkor már ne is mondjam az "új" cuccokat mint a HDR pl. Egy egyszerű füvet sem tudok megcsinálni, mert mindenkinél annyiból áll, hogy "tegyél fel egy alpha textúrát, "radírozd ki" ami nem kell belőle". Kész. Így lehet bűn ronda pályát készíteni, csak megjegyzem... Lényeg a lényeg: kéne nekem egy olyan tutorial sorozat ami az elejétől a végéig kifejti amit az editor tud. Kitérve a lehető legtöbb részletre. Érdekelne ezen kívül a játék mechanizmust szabályozó fájlok programozása is. Menük, kezelőfelület, mozgás irányítás, kamera szög pozíció, ingame viselkedés, lassítások pl... ilyesmi. Merre induljak el? Csak azt ne írjátok, hogy a hivatalos oldalra, mert kiolvastam ami érdemi rész volt. Nem bocsátkozik ilyen részletekbe... Kb olyan szép mappeket lehet készíteni, mint a Doom első része, ha valaki úgy áll neki.
v8506 írta:

SDK-ra kitérve. Nem tud valaki NORMÁLIS tutorial-okról?

Érdemes megnézni a development wikit, az kb. mindennel foglalkozik, de nem tudom, milyen mélységben. az Interlopers.net-nek szintén voltak még pár éve Source tutorialjai, a fórumukon mindenképp nézz körül!

@Deetrone: Tudtommal Gabe-ék cáfolták, hogy GMan Gordon Freeman jövőbeni énje.
I am serious... and don't call me Shirley.
#560869 Deetrone 2010. augusztus. 28. 12:53
Deetrone

nézzétek meg tök jó (bocs a nagy képért)
és amgy egy jó SDK tutorial nekem is kéne