Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#601500 Borsodi 2011. február. 13. 20:39
Borsodi
#601498 :: laceszgamer (2011. február. 13. 20:31)
Az azlap HL2 ben is vannak achik? Én eddig csak az EP1 és 2 ben találtam achikat ( Steames verziok természetesen )
Jaja, már lassan egy jó éve készült egy kis update az alap HL2-höz. És vannak benne achik.

lived: Hát sajnos módokat nem tudok ajánlani mert én még egyet sem próbáltam ki HL2-ben. De ha tudnál ajánlani párat ami valóban jóra sikeredett, annak örülnék. Leginkább csak single-t akarok.
#601499 lived 2011. február. 13. 20:38
lived
#601498 :: laceszgamer (2011. február. 13. 20:31)
Az azlap HL2 ben is vannak achik? Én eddig csak az EP1 és 2 ben találtam achikat ( Steames verziok természetesen )
Az alap HL2 kapott egy nagy frissítést, amiben benne vannak már az arhívmentek is ill. grafikailag is fel lett turbózva.

Legion írta:

A Portal azért sokkal másabb kategória mint az EP3. Csak rá kell nézni. Az EP3 sokkal változatosabb.


Ez kifejtenéd nekem pontosan? Mert nem értem mit szeretnél ezzel a bizonyos "másabb kategóriával" kifejezni.
ill. miben változatosabb az ep3?
#601476 lived 2011. február. 13. 19:45
lived
#601473 :: Borsodi (2011. február. 13. 19:30)
lived: Hát jah! Imádkozzunk hogy idén szép karácsonyunk legyen!
A Black Mesa-nál amire nagyon kíváncsi leszek az nem más mint Xen, hogy fog kinézni a Source motorral!
A régi játékban is ámultam rajta! Egy bolygó ami igazából nem is bolygó, mert aszteroidák csoportjából áll inkább.
Csak jönne már!!! Mindig úgy vagyok vele, hogy újra játszom a HL1-et, de mindig arra jutok, hogy inkább a Black Mesa módnál élvezzem újra a történéseket. De addig húzzák, hogy lassan lehet hogy végig tolom az alapot meg a Blue Shift-et és az Opposing F.-t is.

Egyébként nem tudnál/tudnátok ajánlani jó kis HL 2 módot, ami a HL2 "univerzumban" játszódik? Párat próbáltam, de már nem tom melyek voltak azok ill. biztos vannak már újabbak is.

A HL2 wars mod ami még érdekel,de az is még csak Béta formában van.
#601473 Borsodi 2011. február. 13. 19:30
Borsodi
#601460 :: lived (2011. február. 13. 18:55)
Source 2.0 nem lesz a Portal 2-ben. Ez inkább csak egy felturbózott Source motor. Tényleg szép a Portal 2, de annyival nem, hogy az a Source 2.0 legyen. Inkább 1.4-1.5 Borsodi: pont azt csinálom/csináltam. De már annyiszor végig nyomtam az alapjátékokat, meg pár modot is, hogy jó lenne valami új is már.
lived: Hát jah! Imádkozzunk hogy idén szép karácsonyunk legyen!
#601460 lived 2011. február. 13. 18:55
lived
Source 2.0 nem lesz a Portal 2-ben. Ez inkább csak egy felturbózott Source motor.
Tényleg szép a Portal 2, de annyival nem, hogy az a Source 2.0 legyen. Inkább 1.4-1.5

Borsodi: pont azt csinálom/csináltam. De már annyiszor végig nyomtam az alapjátékokat, meg pár modot is, hogy jó lenne valami új is már.

#601450 Borsodi 2011. február. 13. 18:40
Borsodi
Gyerekek, gyerekek! Játsszátok még ki párszor az eddigi részeket. Ahogyan én. Én egyszerűen nem tudom megunni. Nem azt mondom hogy nem várom az Ep3-at meg a 3-at, de hát értitek.

lived: Szerintem arra gondol hogy a Portal 2-ben már a Source 2.0 lesz.
#601448 lived 2011. február. 13. 18:38
lived
Hát a Black Mesa már tényleg vicc. Ha jól emlékszem, még 2009 vége felé írták, hogy 2010 elején jön. Erre már 2011 eleje van és még semmi. Persze nem szabad nagy elvárással lennünk feléjük, mert hétköznapi emberek, akiknek a mod készítésén kívül meg van a saját bajuk is (iskola, munka, család, barátok stb. stb.) De akkor se húzzák ennyi ideig.
Múltkor írták, hogy már 78 vagy 90% körül van már a játék. Hát azóta már el kellett volna készülnie. Most kidobnák tesztelésre a dolgot, azt március-április, de legkésőbb már májusban játszhatnánk is vele.
Remélem, hogy elkészül egyszer (de nem 2045-re)

A portal 2-es source motor újításnál mire gondolsz?
#601432 lived 2011. február. 13. 17:48
lived
Remélem most, hogy a Valve a Portal 2-őt kiadja, végre az HL-ről is lehet majd hallani valamit.
Nagyon elszarakodnak vele. Ha azt nézzük, hogy azt ígérték, hogy a fejlesztés annyi idő lesz ami az hl2 és ep1 ill. ep1 és ep2 között eltelt, akkor 2010 szeptemberébe ki kellett volna adniuk. De nem hogy nem adták ki, még egy szaros képet sem kaptunk a játékból.
De ha megnézzük a HL1 és a HL2 között pontosan 6 év telt el. A HL2 már több mint 6 éve megjelent. Azóta persze kaptunk két epizódot amit szerintem nem volt egy vaszidasz összerakni a Valve-nak, de az EP3 még mindig késik.
Most mi van vele?!?!
Készült a Source 2.0 vagy mi a bánat? Mondjuk lehetséges, hogy a directX 10-11re akarják felturbózni a graffot.

Ezen kívül a Black Mesa mod sem jött, amivel el lehetne kicsit ütni az időt.
#601122 Szaki13 2011. február. 12. 15:56
Szaki13
A HL2-ben a crosshair-ból csak az 5 pont látható és a feliratot sem látom (igen be van kapcsolva, crosshair értéke 1).Hogyan orvosolhatnám ezeket?
#599168 JohnBart 2011. február. 03. 16:48
JohnBart
#598798 :: Mukridzsin (2011. február. 01. 13:52)
A minap készült el az Opposing Force 2 demója ! Letölthető innen : http://filesmelt.com/dl/of2demo3.rar Figyelem Spoiler !!! Ha végigakarod tolni az Opposing Force 2 demóját, akkor ezt a videót ne nézd meg !!!
Mukridzsin írta:

A minap készült el az Opposing Force 2 demója ! Letölthető innen : http://filesmelt.com/dl/of2demo3.rar

Figyelem Spoiler !!! Ha végigakarod tolni az Opposing Force 2 demóját, akkor ezt a videót ne nézd meg !!!

Sok spoiler mondjuk nincs benne, mert a demo erősen sandbox jellegű, a gerincét egy aréna adja ahol minden egyedi NPC-t és felszerelést kipróbálhatsz. A videón lévő erdő más tészta, az része lesz a full verziónak is, mondjuk az meg nem vágott földhöz különösebben - épp elég ilyen erdőt láttam az Ep2-ben.

Mindenesetre jó látni, hogy van mit kiadniuk a srácoknak-lányoknak.
I am serious... and don't call me Shirley.
#598798 Mukridzsin 2011. február. 01. 13:52
Mukridzsin
A minap készült el az Opposing Force 2 demója ! Letölthető innen : http://filesmelt.com/dl/of2demo3.rar

Figyelem Spoiler !!! Ha végigakarod tolni az Opposing Force 2 demóját, akkor ezt a videót ne nézd meg !!!
#597050 JohnBart 2011. január. 24. 23:20
JohnBart
#596840 :: Chocho (2011. január. 24. 11:22)
JohnBart írta: 1. A film elején Shephard azt mondja, öt év telt el a Black Mesa incidens óta. WTF? A HL Wiki szerint a HL1 és a Hétéves Háború között volt eleve 10 év (ami a portálviharokat figyelembe véve teljesen hihető), akkor meg miért van totális Combine megszállás és teljesen kialakult ellenállás a filmben már 5 év után?
Az nem hét éves, hanem hét ÓRÁS háború.Link.
JohnBart írta: 2. A zombik a filmbeli formájukban egyáltalán nem illenek a HL-világba, mivel egy az egyben a L4D-ből lettek átemelve. Hol voltak a headcrabek a fejükről, ha egyszer azok irányítják a testet? Hogyhogy rohannak, ha egyszer a HL-ben még sétálni is alig tudtak (a fast zombiet leszámítva, persze)? Ha egyszer már mindenképp zombikat akartak a filmbe, akkor hűnek kellett volna maradni a játék univerzumához, mert ez így nagyon zavaró volt.
Itt direkt kikacsintásról van szó, ami marhára zavaró, de ez van.
JohnBart írta: 3. A Combine katona és Shephard párharca. Értem én hogy valami cool kis párbajt akartak, de a Mátrixos vetődésen, és a szamurájkardos Combineon nyomtam egy facepalmot. LOL. A baromi idegesítő akciófilmes klisét (azaz hogy megállunk, nézünk egymásra 2 percig, aztán egyszerre elkezdünk lövöldözni) nem is említem, egy szintetikus, parancsot vakon teljesítő, már-már android katona nehogy már így kezdjen viselkedni fixen likvidálandó célpont esetén.
Az a harcjelenet kb. szánalmas, ahogy az egész film. Szerintem ótvar sz@r lett. Tele van oda nem illő, nevetséges jelenetekkel, a jelmezek gagyik, az akció óvodás szintű (a folyosós tűzharcon röhögőgörcsöt kaptam), és még sorolhatnám... Ha jó fanfilmet keres valaki, erre tessék!
Chocho írta:


Az nem hét éves, hanem hét ÓRÁS háború.Link.

Jogos, nyilván órát akartam írni, nem értem miért év került végül a hozzászólásomba.
De a kérdésem továbbra is áll.

Chocho írta:


Nem akarok vészmadár lenni, de szerintem abból az anyagból semmi nem lesz. Túl ambiciózus. Na meg azt sem igazán értem, jogilag hogy akar ingyenes lenni, mikor jogsértésre alkalmas elemeket használ fel a Half-Life-ból.

Épp azért akar ingyenes, non-profit cucc lenni, mert különben a Valve felnyomná nekik a brokit. Technikailag minden további nélkül felhasználhatják az alapjáték (HL2) tartalmát ameddig ingyenes marad a projekt (az SDK EULA-ja tudtommal külön fejezetben foglalkozik ennek lehetőségeivel), a témaválasztás ugyanakkor már más tészta - itt amondó vagyok, hogy ha eddig a Valve nem lőtte le a projektet, már a finisben biztos nem fogja - az elmúlt pár évben simán lett volna rá alkalma, hogy ezt megtegye, nomeg szerintem Gabe tisztában van vele, milyen jó kis ingyenreklámja lehet a mod a HL-sagának...

Ahhoz meg szerintem túl sokáig húzta már a csapat a fejlesztést, hogy végül bedőljön az egész... Az Atomic PC is kapott egy viszonylag friss (és közel kész) buildet egy előzeteshez, szóval haladnak a fiúk - jómagam nem hiszem, hogy most már behalna a fejlesztés, mivel elég szervezett a csapat, és nincsenek emberhiányban.

Mukridzsin írta:

A Infectious Designer a hivatalos oldalukon ill. YouTube-os profiljukban (meg szinte minden weblapon) többször leírták , hogy a Beyond Black Mesa a HL széria által inspirált film, csak az alap atmoszférát vették át a HL saga-ból. Tehát nem véletlenül éreztétek a nagy különbséget a Beyond Black Mesa és a Escape From City 17 között. Mivel nem is a NAGY Half-life Film elkészítése volt a cél.

Azért álljon meg a menet, mert ez elég sánta magyarázat. A filmet nem "inspirálta" a HL-széria, hanem egy az egyben annak a világába helyezték. Azért van különbség a kettő között. Ha pedig már valami olyasmit csinálnak a készítők, ami egy már létező fikcionális világban játszódik, akkor alap, hogy nem mutatnak fityiszt az adott világ szabályainak, hanem annak mentén fognak dolgozni. Ergo ha a HL világában nincsenek headcrab-nélküli zombik, akkor a filmben se legyenek. Ha egy szintetikus katona nem rendelkezik önálló tudattal és személyiséggel, akkor ne kezdjen rambózni, és főleg ne adjon esélyt az ellenségének, hanem tegye, amire programozták.
I am serious... and don't call me Shirley.
#597044 Mukridzsin 2011. január. 24. 22:23
Mukridzsin
A Beyond Black Mesa és a Escape From City 17 kívül sok érdekes HL saga álltal inspirált film született. Mégpedig:

What's in the Box?
Ami egy HL és LOST által inspirált film. Egyetlen célja, hogy teljességgel összezavarjon. A készítői ezt önmaguk reklámnak szánták és most már ki nem látszanak a sok munkából. A kavarás folytatódik a ENTIRE CITY QUARANTINED és a soon the world will find out -ban.

The Combine Interview
Egy combine katonát interjúja , ami eléggé sötét humorú lett. Egyik személyes kedvencem !!!

Half-Life 2 Movie - Real Life
Ami egy baráti kör átlagos napját mutatja be, mikor is az égen portál nyílik és a Földet elárasztják az idegenek.

Paper Half-Life a Paper Half-Life 2 és a HALF LIFE IN 60 SECONDS
Amik inkább mulatságosak mint meghökkentőek, de mindenképpen új dimenziókra emelik a gagyi fogalmát!

IMtheFreeman
Az első igazi HL2 sztoriját végigveséző animáció ami még ugyan nincs kész, de a készítő Marco Spitoni korábbi munkáit elnézve nagyszerű kis filmnek ígérkezik !
#597032 Mukridzsin 2011. január. 24. 21:30
Mukridzsin
A Infectious Designer a hivatalos oldalukon ill. YouTube-os profiljukban (meg szinte minden weblapon) többször leírták , hogy a Beyond Black Mesa a HL széria által inspirált film, csak az alap atmoszférát vették át a HL saga-ból. Tehát nem véletlenül éreztétek a nagy különbséget a Beyond Black Mesa és a Escape From City 17 között. Mivel nem is a NAGY Half-life Film elkészítése volt a cél.

Na és ezért írtam , hogy nekem nagyon tetszett, mert a jól bevált receptet feltuningolták rengeteg egyedi ötlettel és végre már nem a kissé unalmas Gordon kalandját majmolták.

A Black Mesa munkálatai meg hamarosan véget érnek és beindul a nyilvános (publikus) MULTI béta teszt !!!
Csak figyeljetek !

BÉKE
#596995 csga 2011. január. 24. 20:06
csga
Valahogy nekem is Chocho-val kell egyetértenem. A Beyond B. M.-nak szerintem semmi hl hangulata nincs, és eléggé sok az egyszerű, gagyi megoldás.
#596926 Chocho 2011. január. 24. 16:36
Chocho
#596903 :: Mukridzsin (2011. január. 24. 15:09)
Chocho írta: Ha jó fanfilmet keres valaki, erre tessék!
A Escape From City 17 projekt kb. 1,5 éve leállították. A filmet készítő PurchaseBrothers egyetlen célja a hírnévszerzés volt (a többi feltöltött videójuk is ezt sugallja). Miután ezt megkapták no meg rengeteg munkát, semmi idejük sem maradt az Escape From City 17 elkészítésére. A HL inspirálta Trailer-ből meg annyit, hogy tele van velük a padlás. A Escape From City 17-el ellentétben a Beyond Black Mesa legalább kész van és veled ellentétben nekem nagyon tetszik úgy ahogy van. BÉKE
Mukridzsin írta:

A Escape From City 17 projekt kb. 1,5 éve leállították. A filmet készítő PurchaseBrothers egyetlen célja a hírnévszerzés volt (a többi feltöltött videójuk is ezt sugallja). Miután ezt megkapták no meg rengeteg munkát, semmi idejük sem maradt az Escape From City 17 elkészítésére.

A HL inspirálta Trailer-ből meg annyit, hogy tele van velük a padlás. A Escape From City 17-el ellentétben a Beyond Black Mesa legalább kész van és veled ellentétben nekem nagyon tetszik úgy ahogy van.

BÉKE


Mintha annyira érdekes lenne, hogy kész van-e vagy sem. Az Escape From City 17 legalább hű az alapanyaghoz.

BÉKE, szintén, ezúttal uzi és sértődés nélkül.

Borsodi írta:

Tényleg! A Black Mesa-val mi van már? Nem aszonták hogy idén már meg lesz?


Nem akarok vészmadár lenni, de szerintem abból az anyagból semmi nem lesz. Túl ambiciózus. Na meg azt sem igazán értem, jogilag hogy akar ingyenes lenni, mikor jogsértésre alkalmas elemeket használ fel a Half-Life-ból.
Gaming is believing.
#596924 krisz113 2011. január. 24. 16:31
krisz113
#596916 :: Borsodi (2011. január. 24. 16:03)
Legion írta: Nekem egy szerűen csak a BLACK MESA KELL! Jelenne már meg...
Tényleg! A Black Mesa-val mi van már? Nem aszonták hogy idén már meg lesz?
Akarod mondani, tavaly.


Nekem a Black Messa: Source nem a legjobban várt... A Factum Solus 2. epizódját sokkal jobban várom, vagy a Zeitgeist-et. Ott volt még a 00 is. De azt már sajna sose fejezik be... jelen felállás szerint :/
#596904 BenJoe00 2011. január. 24. 15:24
BenJoe00
Nem volt rossz ez a Beyond Black Mesa, csak annyira nem volt HL, hogy az már nem igaz. A szuperhős főszereplő, a hülye zombik, a kismalac-arcú kombine-ok tönkrevágták az egészet. Pedig felszerelés és szaktudás volt mögötte, az látszik, csak a hülye döntések rontották el.
#596903 Mukridzsin 2011. január. 24. 15:09
Mukridzsin
#596840 :: Chocho (2011. január. 24. 11:22)
JohnBart írta: 1. A film elején Shephard azt mondja, öt év telt el a Black Mesa incidens óta. WTF? A HL Wiki szerint a HL1 és a Hétéves Háború között volt eleve 10 év (ami a portálviharokat figyelembe véve teljesen hihető), akkor meg miért van totális Combine megszállás és teljesen kialakult ellenállás a filmben már 5 év után?
Az nem hét éves, hanem hét ÓRÁS háború.Link.
JohnBart írta: 2. A zombik a filmbeli formájukban egyáltalán nem illenek a HL-világba, mivel egy az egyben a L4D-ből lettek átemelve. Hol voltak a headcrabek a fejükről, ha egyszer azok irányítják a testet? Hogyhogy rohannak, ha egyszer a HL-ben még sétálni is alig tudtak (a fast zombiet leszámítva, persze)? Ha egyszer már mindenképp zombikat akartak a filmbe, akkor hűnek kellett volna maradni a játék univerzumához, mert ez így nagyon zavaró volt.
Itt direkt kikacsintásról van szó, ami marhára zavaró, de ez van.
JohnBart írta: 3. A Combine katona és Shephard párharca. Értem én hogy valami cool kis párbajt akartak, de a Mátrixos vetődésen, és a szamurájkardos Combineon nyomtam egy facepalmot. LOL. A baromi idegesítő akciófilmes klisét (azaz hogy megállunk, nézünk egymásra 2 percig, aztán egyszerre elkezdünk lövöldözni) nem is említem, egy szintetikus, parancsot vakon teljesítő, már-már android katona nehogy már így kezdjen viselkedni fixen likvidálandó célpont esetén.
Az a harcjelenet kb. szánalmas, ahogy az egész film. Szerintem ótvar sz@r lett. Tele van oda nem illő, nevetséges jelenetekkel, a jelmezek gagyik, az akció óvodás szintű (a folyosós tűzharcon röhögőgörcsöt kaptam), és még sorolhatnám... Ha jó fanfilmet keres valaki, erre tessék!
Chocho írta:

Ha jó fanfilmet keres valaki, erre tessék!


A Escape From City 17 projekt kb. 1,5 éve leállították. A filmet készítő PurchaseBrothers egyetlen célja a hírnévszerzés volt (a többi feltöltött videójuk is ezt sugallja). Miután ezt megkapták no meg rengeteg munkát, semmi idejük sem maradt az Escape From City 17 elkészítésére.

A HL inspirálta Trailer-ből meg annyit, hogy tele van velük a padlás. A Escape From City 17-el ellentétben a Beyond Black Mesa legalább kész van és veled ellentétben nekem nagyon tetszik úgy ahogy van.

BÉKE
#596840 Chocho 2011. január. 24. 11:22
Chocho
#596837 :: JohnBart (2011. január. 24. 11:17)
Mukridzsin írta: Beyond Black Mesa elkészült !!!!
Nem lett rossz, abszolúte nem lett rossz. Nem csak mint rajongói film, hanem mint kis független film is kiváló, minőségi munka. A képi világ, a terep, a tűzharcok, a Half-Life-os kikacsintások (pl. a tökéletesen megcsinált health pack, az USP Match, az Aperture számítógépház) nagyon tetszettek, bár pár szálka miatt nem tudtam teljesen élvezni a mozit... 1. A film elején Shephard azt mondja, öt év telt el a Black Mesa incidens óta. WTF? A HL Wiki szerint a HL1 és a Hétéves Háború között volt eleve 10 év (ami a portálviharokat figyelembe véve teljesen hihető), akkor meg miért van totális Combine megszállás és teljesen kialakult ellenállás a filmben már 5 év után? 2. A zombik a filmbeli formájukban egyáltalán nem illenek a HL-világba, mivel egy az egyben a L4D-ből lettek átemelve. Hol voltak a headcrabek a fejükről, ha egyszer azok irányítják a testet? Hogyhogy rohannak, ha egyszer a HL-ben még sétálni is alig tudtak (a fast zombiet leszámítva, persze)? Ha egyszer már mindenképp zombikat akartak a filmbe, akkor hűnek kellett volna maradni a játék univerzumához, mert ez így nagyon zavaró volt. 3. A Combine katona és Shephard párharca. Értem én hogy valami cool kis párbajt akartak, de a Mátrixos vetődésen, és a szamurájkardos Combineon nyomtam egy facepalmot. LOL. A baromi idegesítő akciófilmes klisét (azaz hogy megállunk, nézünk egymásra 2 percig, aztán egyszerre elkezdünk lövöldözni) nem is említem, egy szintetikus, parancsot vakon teljesítő, már-már android katona nehogy már így kezdjen viselkedni fixen likvidálandó célpont esetén. 4. Most tényleg Összességében azonban remek munka, kíváncsi vagyok, mit tudna ugyanez a csapat kihozni egy eredeti ötletből...
JohnBart írta:

1. A film elején Shephard azt mondja, öt év telt el a Black Mesa incidens óta. WTF? A HL Wiki szerint a HL1 és a Hétéves Háború között volt eleve 10 év (ami a portálviharokat figyelembe véve teljesen hihető), akkor meg miért van totális Combine megszállás és teljesen kialakult ellenállás a filmben már 5 év után?


Az nem hét éves, hanem hét ÓRÁS háború.Link.

JohnBart írta:

2. A zombik a filmbeli formájukban egyáltalán nem illenek a HL-világba, mivel egy az egyben a L4D-ből lettek átemelve. Hol voltak a headcrabek a fejükről, ha egyszer azok irányítják a testet? Hogyhogy rohannak, ha egyszer a HL-ben még sétálni is alig tudtak (a fast zombiet leszámítva, persze)? Ha egyszer már mindenképp zombikat akartak a filmbe, akkor hűnek kellett volna maradni a játék univerzumához, mert ez így nagyon zavaró volt.


Itt direkt kikacsintásról van szó, ami marhára zavaró, de ez van.

JohnBart írta:

3. A Combine katona és Shephard párharca. Értem én hogy valami cool kis párbajt akartak, de a Mátrixos vetődésen, és a szamurájkardos Combineon nyomtam egy facepalmot. LOL. A baromi idegesítő akciófilmes klisét (azaz hogy megállunk, nézünk egymásra 2 percig, aztán egyszerre elkezdünk lövöldözni) nem is említem, egy szintetikus, parancsot vakon teljesítő, már-már android katona nehogy már így kezdjen viselkedni fixen likvidálandó célpont esetén.


Az a harcjelenet kb. szánalmas, ahogy az egész film.

Szerintem ótvar sz@r lett. Tele van oda nem illő, nevetséges jelenetekkel, a jelmezek gagyik, az akció óvodás szintű (a folyosós tűzharcon röhögőgörcsöt kaptam), és még sorolhatnám...

Ha jó fanfilmet keres valaki, erre tessék!
Gaming is believing.
#596837 JohnBart 2011. január. 24. 11:17
JohnBart
#596155 :: Mukridzsin (2011. január. 21. 21:23)
Beyond Black Mesa elkészült !!!! http://www.youtube.com/user/InfectiousDesigner
Mukridzsin írta:

Beyond Black Mesa elkészült !!!!

Nem lett rossz, abszolúte nem lett rossz. Nem csak mint rajongói film, hanem mint kis független film is kiváló, minőségi munka. A képi világ, a terep, a tűzharcok, a Half-Life-os kikacsintások (pl. a tökéletesen megcsinált health pack, az USP Match, az Aperture számítógépház) nagyon tetszettek, bár pár szálka miatt nem tudtam teljesen élvezni a mozit...

1. A film elején Shephard azt mondja, öt év telt el a Black Mesa incidens óta. WTF? A HL Wiki szerint a HL1 és a Hétéves Háború között volt eleve 10 év (ami a portálviharokat figyelembe véve teljesen hihető), akkor meg miért van totális Combine megszállás és teljesen kialakult ellenállás a filmben már 5 év után?

2. A zombik a filmbeli formájukban egyáltalán nem illenek a HL-világba, mivel egy az egyben a L4D-ből lettek átemelve. Hol voltak a headcrabek a fejükről, ha egyszer azok irányítják a testet? Hogyhogy rohannak, ha egyszer a HL-ben még sétálni is alig tudtak (a fast zombiet leszámítva, persze)? Ha egyszer már mindenképp zombikat akartak a filmbe, akkor hűnek kellett volna maradni a játék univerzumához, mert ez így nagyon zavaró volt.

3. A Combine katona és Shephard párharca. Értem én hogy valami cool kis párbajt akartak, de a Mátrixos vetődésen, és a szamurájkardos Combineon nyomtam egy facepalmot. LOL. A baromi idegesítő akciófilmes klisét (azaz hogy megállunk, nézünk egymásra 2 percig, aztán egyszerre elkezdünk lövöldözni) nem is említem, egy szintetikus, parancsot vakon teljesítő, már-már android katona nehogy már így kezdjen viselkedni fixen likvidálandó célpont esetén.

4. Most tényleg


Összességében azonban remek munka, kíváncsi vagyok, mit tudna ugyanez a csapat kihozni egy eredeti ötletből...
I am serious... and don't call me Shirley.
#596468 Borsodi 2011. január. 23. 09:14
Borsodi
100%-osan hozta a Half-Life feeling-et. Igaz volt benne pár új kitalált dolog, de ettől eltekintve nem volt vele semmi baj. Csak egy baj van... még mindig nem jelent meg az Episode Three!!!!!!!