Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#560780 v8506 2010. augusztus. 28. 02:54
v8506
SDK-ra kitérve. Nem tud valaki NORMÁLIS tutorial-okról? Nem azzal van a bajom megint csak, hogy nincs tele a YT ilyennel, hanem hogy a legtöbben kb. annyira értenek hozzá mint én. Tudnak egy bevilágítást, be tudnak tenni pár triggert, kamerát mozgatni. Ez szép, de ez nekem baromi kevés! Illetve témakörönként kevés, nem egyben. Vegyük például a világítást: addig eljutnak a legtöbben, hogy dinamikus fények, csatolás másik objektumba, de mikor arról van szó, hogy dinamikus fények + volumetrikus effekt, akkor a legtöbb egyszerű modder semmi érdemit nem tud. Vagy nem is hallott még róla, vagy egyszerűen annyira feleslegesnek tartja, hogy életében nem használta. Másik egyszerű példa: Cube map. Van egy csomó videó, de egyetlen érdemi forrást nem találtam arról, hogy igazából milyen gyakorlatii haszna van... és akkor már ne is mondjam az "új" cuccokat mint a HDR pl. Egy egyszerű füvet sem tudok megcsinálni, mert mindenkinél annyiból áll, hogy "tegyél fel egy alpha textúrát, "radírozd ki" ami nem kell belőle". Kész. Így lehet bűn ronda pályát készíteni, csak megjegyzem...

Lényeg a lényeg: kéne nekem egy olyan tutorial sorozat ami az elejétől a végéig kifejti amit az editor tud. Kitérve a lehető legtöbb részletre. Érdekelne ezen kívül a játék mechanizmust szabályozó fájlok programozása is. Menük, kezelőfelület, mozgás irányítás, kamera szög pozíció, ingame viselkedés, lassítások pl... ilyesmi. Merre induljak el? Csak azt ne írjátok, hogy a hivatalos oldalra, mert kiolvastam ami érdemi rész volt. Nem bocsátkozik ilyen részletekbe... Kb olyan szép mappeket lehet készíteni, mint a Doom első része, ha valaki úgy áll neki.
#560203 krisz113 2010. augusztus. 27. 12:56
krisz113
#559016 :: csking (2010. augusztus. 24. 12:14)
már megtettem párszor de ez sem segített.
Véletlen nem kellene leszedd az SDK-t? Ha nem Orange Boxod van, lehet nem engedi, de az OB SDK is kell pár modhoz.
#559016 csking 2010. augusztus. 24. 12:14
csking
#559005 :: JohnBart (2010. augusztus. 24. 11:54)
csking írta: sziasztok nekem lenne egy problémám.Nem tudom hogy mi az oka de ha felteszek egy half life 2 módot nem működik.nem értem hogy 10 böl 9 mód nem működik pedig régebben (ugyanazon a gépen és operációsrendszerrel) működtek.mindegyik kiadott half life megvan a kettő is epizódokkal eggyütt de nem működnek pedig jól telepítettem mindent és a játékok is eredetik.tudja valaki a megoldást?
Gőzöm sincs. Rakd újra a Steamet, hátha azzal van valami gubanc... Ha az nem segít, akkor kérd a Steam Support segítségét, hátha lesz valami használható ötletük.
már megtettem párszor de ez sem segített.
#559005 JohnBart 2010. augusztus. 24. 11:54
JohnBart
#558948 :: csking (2010. augusztus. 24. 01:19)
sziasztok nekem lenne egy problémám.Nem tudom hogy mi az oka de ha felteszek egy half life 2 módot nem működik.nem értem hogy 10 böl 9 mód nem működik pedig régebben (ugyanazon a gépen és operációsrendszerrel) működtek.mindegyik kiadott half life megvan a kettő is epizódokkal eggyütt de nem működnek pedig jól telepítettem mindent és a játékok is eredetik.tudja valaki a megoldást? a hl2 szinkronnal kapcsolatban meg az a véleményem hogy ha februárban volt a szinkron 33.3% osan kész akkor az is lehet hogy 6-8 hónap mulva sem lessz kész azért én is követem az oldalukat és tisztelem hogy ennyi időt és pénzt fektetnek bele. én imádom a hl2 őt és amennyi módot tudtam kipróbáltam ajánlok párat amik jók: smod(akciódúsabb single player,ujj fegyverek,bulettime,átskinnelt karakterek ellenségek) smod:outbreak (ugyan az mint az smod csak televan pakolva zombikkal és kivettek belőle néhány fegyvert az smodhoz képest) Half Mind(a hl2 első pár pályályát kb a laborig dolgozza fel és teszi viccessé,őrülté és kaotikussá (fejjel lefelé van minden az egyik házban) ) Ezek az örök kedvenceim
csking írta:

sziasztok nekem lenne egy problémám.Nem tudom hogy mi az oka de ha felteszek egy half life 2 módot nem működik.nem értem hogy 10 böl 9 mód nem működik pedig régebben (ugyanazon a gépen és operációsrendszerrel) működtek.mindegyik kiadott half life megvan a kettő is epizódokkal eggyütt de nem működnek pedig jól telepítettem mindent és a játékok is eredetik.tudja valaki a megoldást?

Gőzöm sincs. Rakd újra a Steamet, hátha azzal van valami gubanc... Ha az nem segít, akkor kérd a Steam Support segítségét, hátha lesz valami használható ötletük.
I am serious... and don't call me Shirley.
#558948 csking 2010. augusztus. 24. 01:19
csking
sziasztok nekem lenne egy problémám.Nem tudom hogy mi az oka de ha felteszek egy half life 2 módot nem működik.nem értem hogy 10 böl 9 mód nem működik pedig régebben (ugyanazon a gépen és operációsrendszerrel) működtek.mindegyik kiadott half life megvan a kettő is epizódokkal eggyütt de nem működnek pedig jól telepítettem mindent és a játékok is eredetik.tudja valaki a megoldást?

a hl2 szinkronnal kapcsolatban meg az a véleményem hogy ha februárban volt a szinkron 33.3% osan kész akkor az is lehet hogy 6-8 hónap mulva sem lessz kész azért én is követem az oldalukat és tisztelem hogy ennyi időt és pénzt fektetnek bele.

én imádom a hl2 őt és amennyi módot tudtam kipróbáltam ajánlok párat amik jók:
smod(akciódúsabb single player,ujj fegyverek,bulettime,átskinnelt karakterek ellenségek)
smod:outbreak (ugyan az mint az smod csak televan pakolva zombikkal és kivettek belőle néhány fegyvert az smodhoz képest)

Half Mind(a hl2 első pár pályályát kb a laborig dolgozza fel és teszi viccessé,őrülté és kaotikussá (fejjel lefelé van minden az egyik házban) )

Ezek az örök kedvenceim
#558940 minastiris 2010. augusztus. 23. 23:43
minastiris
Van egy híradó felvétel a szinkron hivatalos oldalán amiben elmondja a fickó hogy betegség miatt csúsznak így ebben az évben már biztos hogy nem lesz kész.
#558835 Mukridzsin 2010. augusztus. 23. 19:37
Mukridzsin
Szerintem sem lesz kész idén a teljes HL2 szinkronizálás.

A Nightmare House 2 az Overwatch és a Wilson Chronicles - Demó végre elkészült !


Nightmare House 2 hivatalos oldal : http://nh2.wecreatestuff.com/
Overwatch letöltési helye : overwatch-mod-client-files
Wilson Chronicles - Demó letöltési helye : wilson-chronicles-demo-release-1
#558745 JohnBart 2010. augusztus. 23. 14:23
JohnBart
#558696 :: bryce. (2010. augusztus. 23. 11:27)
Akkor a bő egyharmadánál tartanak. Idén még kész lesz a teljes? vagy csak jövőre?
bryce. írta:

Akkor a bő egyharmadánál tartanak. Idén még kész lesz a teljes? vagy csak jövőre?

Nem véletlenül linkelte be minastiris a hivatalos oldalukat - ha valahol tudják a kérdésre a választ, az ott van.
Egyébként jómagam nem hiszem, elvégre mióta dolgoznak már rajta, és még a munka feléig se jutottak...
I am serious... and don't call me Shirley.
#558696 bryce. 2010. augusztus. 23. 11:27
bryce.
Akkor a bő egyharmadánál tartanak. Idén még kész lesz a teljes? vagy csak jövőre?
#558391 minastiris 2010. augusztus. 22. 17:34
minastiris
36,2 %-on tart.
Itt a hivatalos oldal: Lambda szinkroncsoport
#558291 bryce. 2010. augusztus. 22. 13:40
bryce.
Hol tart a HL2 szinkron magyarítás jelenleg?
#554856 Mukridzsin 2010. augusztus. 11. 16:33
Mukridzsin

A méltán népszerü ORION: Source HL2 mod-ból teljes értékű játék készül !


Néhány ígéret a ORION: Prelude játékról:
-2 Interaktív játék mód,
-Lockdown CTF játékmód,
-30 FEGYVEREK,
-7 eltérő multiplayer környezet,
-6 különböző jármű,
-Dinoszaurusz-kölcsönhatás mód,
-A T-Rex-ek AI-ja csak félig lesz scriptelt,

ORION: Prelude hivatalos oldala http://spiralgamestudios.com/

Orion: Source Tréler
#554702 ALIENwoods 2010. augusztus. 10. 23:20
ALIENwoods
#554326 :: Mukridzsin (2010. augusztus. 09. 21:54)
A Gabe's Love Tub csapat párhuzamosan fejleszti a még idén megjelenő MI: 1.5.2-t és a jövőre elkészülő MI: Epizódokat-t. Az lenti tesztvideók az MI: Epizódokból származnak.
Hátnemtom, ilyen béta feldolgozásból egyre több akad, én inkább a Valvetől várnék valami rendes epizódot vagy teljes játékot ami a történetek elejét mesélné el
#554326 Mukridzsin 2010. augusztus. 09. 21:54
Mukridzsin
A Gabe's Love Tub csapat párhuzamosan fejleszti a még idén megjelenő MI: 1.5.2-t és a jövőre elkészülő MI: Epizódokat-t.
Az lenti tesztvideók az MI: Epizódokból származnak.







#553075 ALIENwoods 2010. augusztus. 05. 18:13
ALIENwoods
#552755 :: krisz113 (2010. augusztus. 04. 17:38)
Szaki13 írta: És hány magyar szinkronszínész vállalná ezt el? Mert hát (gondolom én) nem pénzért fogják kiadni ezt a szinkron pack-et .Azzal dolgoznak amijük van. JohnBart írta:Nem tudom, de szerintem lennének egy páran. A 99'-es UT magyar szinkronjában (egyébként máig az egyik legjobban sikerült teljes fordítás szerintem) pl. ott volt Cintula meg Ullman Zsuzsa, és kétlem, hogy hobbiprojektként valami nagy költségvetés lett volna a mod mögött...
Félre ne értsetek, én nem a garázsprojektet szidom, hanem ezt a hihetetlen élethiányosságot. Ha egy picit is próbálna életet lehelni a beszédébe a szinkronhangok többsége, akkor már menne a dolog. És hát igen, azzal dolgoznak, amijük van. A felolvasási tehetség 5-ös, a többi... Hát igen, azzal dolgoznak, amijük van U.I.: Én is azt mondom, megy ATI-s karival a promo.

ennyi
#552755 krisz113 2010. augusztus. 04. 17:38
krisz113
#551130 :: JohnBart (2010. július. 30. 14:40)
Szaki13 írta: És hány magyar szinkronszínész vállalná ezt el?
Nem tudom, de szerintem lennének egy páran. A 99'-es UT magyar szinkronjában (egyébként máig az egyik legjobban sikerült teljes fordítás szerintem) pl. ott volt Cintula meg Ullman Zsuzsa, és kétlem, hogy hobbiprojektként valami nagy költségvetés lett volna a mod mögött...
Szaki13 írta:

És hány magyar szinkronszínész vállalná ezt el? Mert hát (gondolom én) nem pénzért fogják kiadni ezt a szinkron pack-et .Azzal dolgoznak amijük van.

JohnBart írta:
Nem tudom, de szerintem lennének egy páran. A 99'-es UT magyar szinkronjában (egyébként máig az egyik legjobban sikerült teljes fordítás szerintem) pl. ott volt Cintula meg Ullman Zsuzsa, és kétlem, hogy hobbiprojektként valami nagy költségvetés lett volna a mod mögött...


Félre ne értsetek, én nem a garázsprojektet szidom, hanem ezt a hihetetlen élethiányosságot. Ha egy picit is próbálna életet lehelni a beszédébe a szinkronhangok többsége, akkor már menne a dolog.
És hát igen, azzal dolgoznak, amijük van. A felolvasási tehetség 5-ös, a többi... Hát igen, azzal dolgoznak, amijük van

U.I.: Én is azt mondom, megy ATI-s karival a promo.
#552646 Borsodi 2010. augusztus. 04. 09:05
Borsodi
#552625 :: JohnBart (2010. augusztus. 04. 00:03)
Nem fogok listát írni, mert csak egy oldalt kéne visszalapoznod, hogy elolvasd az idevágó hozzászólásom, úgyhogy íme a ModDB modkeresője. Játéknak beállítod a HL2-t, Statusnak a Released-et, No. of Playersnek a Single Playert...
Köszi!
#552625 JohnBart 2010. augusztus. 04. 00:03
JohnBart
#552452 :: Borsodi (2010. augusztus. 03. 15:47)
Tudom, tudom olvassak vissza. De most nincsen kedvem több 10 oldalt végig olvasni csak ezért. Arról lenne szó hogy a HL2-höz kellenének jó kis mod-ok. Ilyen kis egyjátékos mod-ok. Olyanok mint a Kontroll. Tudnátok ajánlani egy-párat?
Nem fogok listát írni, mert csak egy oldalt kéne visszalapoznod, hogy elolvasd az idevágó hozzászólásom, úgyhogy íme a ModDB modkeresője. Játéknak beállítod a HL2-t, Statusnak a Released-et, No. of Playersnek a Single Playert...
I am serious... and don't call me Shirley.
#552452 Borsodi 2010. augusztus. 03. 15:47
Borsodi
Tudom, tudom olvassak vissza. De most nincsen kedvem több 10 oldalt végig olvasni csak ezért. Arról lenne szó hogy a HL2-höz kellenének jó kis mod-ok. Ilyen kis egyjátékos mod-ok. Olyanok mint a Kontroll. Tudnátok ajánlani egy-párat?
#552291 ALIENwoods 2010. augusztus. 03. 10:05
ALIENwoods
#552044 :: v8506 (2010. augusztus. 02. 13:16)
pccpcc írta: Szerintem a deathmatch csak nVidia usereknek jár!Azt írja hogy tisztelet példány!
Bajosan, mert nekem megvan és már javában ATI kártyám volt, mikor leszedtem.


K-mod friss . Az elkövetkezendőkben sok kisebb updatere kell számítani (főleg pályákat illetően)
#552044 v8506 2010. augusztus. 02. 13:16
v8506
#552003 :: pccpcc (2010. augusztus. 02. 11:19)
Szerintem a deathmatch csak nVidia usereknek jár!Azt írja hogy tisztelet példány!
pccpcc írta:

Szerintem a deathmatch csak nVidia usereknek jár!Azt írja hogy tisztelet példány!


Bajosan, mert nekem megvan és már javában ATI kártyám volt, mikor leszedtem.
#552016 Borsodi 2010. augusztus. 02. 12:20
Borsodi
Köszi a válaszokat!
#552003 pccpcc 2010. augusztus. 02. 11:19
pccpcc
Szerintem a deathmatch csak nVidia usereknek jár!Azt írja hogy tisztelet példány!
#552000 Borsodi 2010. augusztus. 02. 11:06
Borsodi
Két kérdés:

1. Van egy spanom aki ATI-s és nem tudja letölteni a Deathmatch-et, mivel azt írja ki neki hogy 4 euro. Valami ötlet?

2. A Half-Life 1 ugye Mexikóban játszódik. És a Half-Life 2? Az egy dolog hogy a 17-es városban, de ez a 17-es város hol van?