Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#532975 krisz113 2010. június. 05. 23:47
krisz113
#532972 :: gyarfi (2010. június. 05. 23:39)
krisz113 írta: De hogy legyen egy kis Half-Life, ezt nézzétek... Na Kb ilyen feelinget tervezhettek legelőször aHL-nek, maradhatott volna ilyen kicsit
Hmmm. Ezen a "az átvezető jelenetek közben is legyél Gordon" egyik részről jó, a másik részről viszont nem igazán jó. Nem lehet filmszerű élményt varázsolni a képernyőre vele (márpedig a HL az az univerzum, ahol simán lehetne "sorozatszerű" átvezetés harcok között, amibe beleférnének az ilyen jelenetek). Végülis Gordon nem lehet ott mindenhol, ahol EPICség van.
Egyetértek. Egyrészt nagyon remek ötlet, hogy a játékos sosem hagyja el gordont, másrészt pont ezektől fosztja meg a játékost. Kicsit így csőlátás szerűen adja vissza a HL világát. Persze pont így is akarták. Nem lát többet a játékos, mint amit gordon láthat, így viszont nagyon sok EPIC jelenet veszik el. Ráadásul a VALVe emberei olyan jó átvezetőket tudnának írni kidúlva a reklámokból, a "Meet the" videókból, és stb...
#532972 gyarfi 2010. június. 05. 23:39
gyarfi
#532966 :: krisz113 (2010. június. 05. 23:25)
krisz113 írta: Én nem ellenkezem. Nem csípem a Cryenginet. Egyedül az AION-ban tetszik. De ők a 2-esből hozták ki ezt. gyarfi írta:Tévedsz, az AION a CryEngine 1-gyel (Far Cry) készült. Így mindjárt dicséretreméltóbb az a motor.
Cry1? Akkor rohadt szép munkát végeztek vele az NCSoftnál... Ami vidit beraktam alább, simán veri kinézetben a Cry2-es motort is... De hogy legyen egy kis Half-Life, ezt nézzétek... Na Kb ilyen feelinget tervezhettek legelőször aHL-nek, maradhatott volna ilyen kicsit
krisz113 írta:

De hogy legyen egy kis Half-Life, ezt nézzétek... Na Kb ilyen feelinget tervezhettek legelőször aHL-nek, maradhatott volna ilyen kicsit


Hmmm. Ezen a "az átvezető jelenetek közben is legyél Gordon" egyik részről jó, a másik részről viszont nem igazán jó. Nem lehet filmszerű élményt varázsolni a képernyőre vele (márpedig a HL az az univerzum, ahol simán lehetne "sorozatszerű" átvezetés harcok között, amibe beleférnének az ilyen jelenetek). Végülis Gordon nem lehet ott mindenhol, ahol EPICség van.
#532966 krisz113 2010. június. 05. 23:25
krisz113
#532844 :: gyarfi (2010. június. 05. 19:40)
krisz113 írta: Én nem ellenkezem. Nem csípem a Cryenginet. Egyedül az AION-ban tetszik. De ők a 2-esből hozták ki ezt.
Tévedsz, az AION a CryEngine 1-gyel (Far Cry) készült. Így mindjárt dicséretreméltóbb az a motor.
krisz113 írta:

Én nem ellenkezem. Nem csípem a Cryenginet. Egyedül az AION-ban tetszik. De ők a 2-esből hozták ki ezt.


gyarfi írta:
Tévedsz, az AION a CryEngine 1-gyel (Far Cry) készült. Így mindjárt dicséretreméltóbb az a motor.



Cry1? Akkor rohadt szép munkát végeztek vele az NCSoftnál... Ami vidit beraktam alább, simán veri kinézetben a Cry2-es motort is...

De hogy legyen egy kis Half-Life, ezt nézzétek... Na Kb ilyen feelinget tervezhettek legelőször aHL-nek, maradhatott volna ilyen kicsit
#532844 gyarfi 2010. június. 05. 19:40
gyarfi
#532771 :: krisz113 (2010. június. 05. 17:59)
Én nem ellenkezem. Nem csípem a Cryenginet. Egyedül az AION-ban tetszik. De ők a 2-esből hozták ki ezt. Ezért akartam jelezni, hogy én nem a CryE3-rol beszélek, ugyanis két különböző cég csinálja a Cryenginet, és az AION-t. Az NCSoft-nak nincs köze a CryTech-hez. Mukridzsin, igazad lehet. Tényleg könnyen kezelhető, és jól asszimilálódó motor. Csak nekem kicsit néha mű
krisz113 írta:

Én nem ellenkezem. Nem csípem a Cryenginet. Egyedül az AION-ban tetszik. De ők a 2-esből hozták ki ezt.


Tévedsz, az AION a CryEngine 1-gyel (Far Cry) készült. Így mindjárt dicséretreméltóbb az a motor.
#532764 Mukridzsin 2010. június. 05. 17:52
Mukridzsin
ALIENwoods írta:

Nagyon "vicces" gyerek vagy ez már az avatarodból látszik, ami nem baj de attól még nem kéne hülyíteni a népeket hibás szöveg-videó kombóval. A vidi fan-made semmi köze nincs az EP3-hoz. A Mac-s Steam debutálásakor készített rövid HL2-s trailerből vannak kivágva jelenetek. Valve-től én inkább egy új motort várok, és majd utána Half-Life folytatást

Nem állt szándékomban senkit sem hülyíteni. A vidin meg annyira látszik a rajongói munka, hogy gondoltam mindenki tisztában van vele. Egyébként rajongó által készített kamu Half-Life 3 Motor képességeit demonstráló videóval is tudok szolgálni. Íme :



OFF
Számomra azért az Unreal Engime széria "A LEGJOBB MOTOR", mert :
- Könnyen skálázható, ezáltal alacsony a gépigénye.
- Könnyű a kezelése, ezáltal gyorsan készíthetőek vele játékok.
- A legtöbb játék ezt használja, mert szinte minden játékeszközzel (PC (Windows, Linux), Mac, PlayStation, xBox) kompatibilis.
- Az Epic-nek jutott eszébe élősszőr, hogy a legjobb motorjukat bárki számára elérhetővé tegye az UDK által ! Ennek következtében talán nem meglepő, hogy a legtöbb garázs cuccos ezt az UDK-t használja.
#532745 krisz113 2010. június. 05. 17:25
krisz113
#532742 :: Borsodi (2010. június. 05. 16:57)
Nem hogy örülnél hogy ilyen kis gépigényt tud összehozni. Erre azért nem sok motor képes. Az amúgy igaz hogy csak az egyik legjobb motor, van még több is. Például ott van a CryEngine. A Crysis közepesen megy szaggatás nélkül. De azért hasonlítsuk is össze a kettőt! A CryEngine sok pénzbe került, de sikeres lett, a Source nem került sok pénzbe de mégis sikeres lett.
Érdekes volt, hogy most, hogy rárakták a HL2-re az Achievement rendszert, és az EP2-es fény és egyéb effecteket, mintha optimalizálódott/optimalizálták volna. A Loading-ok a pályákon redukálódtak 5-10 másodpercre nálam.

OFFfeeling:
A Cryengine meg nevetségesen alul teljesített SZVSZ, hiszen 1 játék van a Crysison kívül tudtommal, ami használja, és az az AION... Ami viszont igen szépen ki is aknázta. Főleg a 3.0 lesz gyönyörű. Ettől függetlenül viszont egyetlen egy cég sem akarta megvenni. Ezzel szemben nézzük Pl az Unreal motort. Nagyon hiányoznak belőle a meleg színek a legtöbb játékban, és sokszor nagyon mű hatása van, ámde ott van minden második játékban. És persze a Source sem marad igazán el. Sok siker játékot hajt meg.
#532733 Borsodi 2010. június. 05. 16:24
Borsodi
#532658 :: krisz113 (2010. június. 05. 14:13)
A Source így is óriási fejlődéseket tett meg az évek során... És még ha nem hordják fennhangon, mint Pl a Cryengine, ami úgy tűnik azzal a "csodás" Crysis sorozattal egy sorozatnyi motort is kihoz majd, a VALVe már a sokadik vérfrissítést hajtotta végre a motorján. Úgy emlékszem a L4D is már a 7-es verziójú Sourcet használta. Az EP3 szép lesz nagyon, hiszen sok idejük volt fejleszteni. Persze a történet tette naggyá a HL szériát... U.I.: Mindettől függetlenül szerintem a Source a világ legjobb motorja
És a legtapasztaltabb is. Hány éve van már Source motor? 6-7 éve? Szóval ahhoz képest is nagyon jó. SZINTE minden gépen fut (ha nem is maxon de minimumon igen).
#532661 gyarfi 2010. június. 05. 14:19
gyarfi
#532658 :: krisz113 (2010. június. 05. 14:13)
A Source így is óriási fejlődéseket tett meg az évek során... És még ha nem hordják fennhangon, mint Pl a Cryengine, ami úgy tűnik azzal a "csodás" Crysis sorozattal egy sorozatnyi motort is kihoz majd, a VALVe már a sokadik vérfrissítést hajtotta végre a motorján. Úgy emlékszem a L4D is már a 7-es verziójú Sourcet használta. Az EP3 szép lesz nagyon, hiszen sok idejük volt fejleszteni. Persze a történet tette naggyá a HL szériát... U.I.: Mindettől függetlenül szerintem a Source a világ legjobb motorja
krisz113 írta:

U.I.: Mindettől függetlenül szerintem a Source a világ legjobb motorja


Ez így van.
#532658 krisz113 2010. június. 05. 14:13
krisz113
#532627 :: ALIENwoods (2010. június. 05. 12:37)
Nagyon "vicces" gyerek vagy ez már az avatarodból látszik, ami nem baj de attól még nem kéne hülyíteni a népeket hibás szöveg-videó kombóval. A vidi fan-made semmi köze nincs az EP3-hoz. A Mac-s Steam debutálásakor készített rövid HL2-s trailerből vannak kivágva jelenetek. Valve-től én inkább egy új motort várok, és majd utána Half-Life folytatást
A Source így is óriási fejlődéseket tett meg az évek során... És még ha nem hordják fennhangon, mint Pl a Cryengine, ami úgy tűnik azzal a "csodás" Crysis sorozattal egy sorozatnyi motort is kihoz majd, a VALVe már a sokadik vérfrissítést hajtotta végre a motorján. Úgy emlékszem a L4D is már a 7-es verziójú Sourcet használta. Az EP3 szép lesz nagyon, hiszen sok idejük volt fejleszteni. Persze a történet tette naggyá a HL szériát...

U.I.: Mindettől függetlenül szerintem a Source a világ legjobb motorja
#532648 Szaki13 2010. június. 05. 13:32
Szaki13
#532627 :: ALIENwoods (2010. június. 05. 12:37)
Nagyon "vicces" gyerek vagy ez már az avatarodból látszik, ami nem baj de attól még nem kéne hülyíteni a népeket hibás szöveg-videó kombóval. A vidi fan-made semmi köze nincs az EP3-hoz. A Mac-s Steam debutálásakor készített rövid HL2-s trailerből vannak kivágva jelenetek. Valve-től én inkább egy új motort várok, és majd utána Half-Life folytatást
Nemtudom de én azért örülnék az EP3 bejelentésének.Bár a Portal 2 sem jönne rosszul de ugye az már nem lehetséges...
#532627 ALIENwoods 2010. június. 05. 12:37
ALIENwoods
#531890 :: Mukridzsin (2010. június. 03. 15:55)
Half-Life 2: Episode3 a 2010-es E3-on?! A főoldalon olvasható Portal2 hírben leírtak alapján én úgy vélem, hogy az E3-on végre látunk valamit a Half-Life 2: Episode3-ból .
Nagyon "vicces" gyerek vagy ez már az avatarodból látszik, ami nem baj de attól még nem kéne hülyíteni a népeket hibás szöveg-videó kombóval.

A vidi fan-made semmi köze nincs az EP3-hoz. A Mac-s Steam debutálásakor készített rövid HL2-s trailerből vannak kivágva jelenetek.

Valve-től én inkább egy új motort várok, és majd utána Half-Life folytatást
#531967 csga 2010. június. 03. 18:08
csga
Ez csak előző trailerekből való összevágás.
#531945 Borsodi 2010. június. 03. 17:30
Borsodi
#531890 :: Mukridzsin (2010. június. 03. 15:55)
Half-Life 2: Episode3 a 2010-es E3-on?! A főoldalon olvasható Portal2 hírben leírtak alapján én úgy vélem, hogy az E3-on végre látunk valamit a Half-Life 2: Episode3-ból .
Hát amennyire kivettem a trailer-ből a grafika nem sokat változott. De hát a Valve-nál nem is ez a lényeg. Attól még biztos hogy faxa játék lesz. Szerintem már attól is az év játéka lehet hogy kirakták a trailer-jét.
#531890 Mukridzsin 2010. június. 03. 15:55
Mukridzsin

Half-Life 2: Episode3 a 2010-es E3-on?!


A főoldalon olvasható Portal2 hírben leírtak alapján én úgy vélem, hogy az E3-on végre látunk valamit a Half-Life 2: Episode3-ból .

#531129 csga 2010. június. 01. 19:02
csga
Nem erősítette meg. Még semmit sem nyilatkozott.
#530925 Borsodi 2010. június. 01. 13:53
Borsodi
OFF
Szerintem is a Vice City a nyertes. Ha nem is egy folytatásnak, de egy remake-nek nagyon örülnék. Most képzeljétek el. Összesítésben a Vice City a legjobb a szériában (persze a 4 után). És most képzeljétek el a Vice City-t csak, olyan játékmenettel mint a GTA IV. Na de elég az OFF-olásból.
ON
Az Episode 3-at kiadhatnák már végre. Az egy dolog hogy a Half-Life egy kasszasiker játék, de ez már túlzás. Lassan már hogy 3 éve csinálják. A GTA IV elkészítése nem telt ennyi időbe.