Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#493793 Legi23 2010. január. 09. 14:45
Legi23
Hl2 Episode 3 akarok !!
#493778 JohnBart 2010. január. 09. 14:05
JohnBart
#493592 :: GP389 (2010. január. 08. 18:19)
Azon gondolkodtam hogy ... Valamelyik napon kijátszottam újra a Portalt kemény 2 óra alatt Na de vannak benne 2 sötét szoba ahol megy diavetítő. Na szóval az a vetítő a Black Mesáról ír több oldalon! csináltam 2 képet: http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/622a7afcaa51ee058c93a130f45774980ecb1393.png http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/e0bc84694dbda5ef2e31226862d51a253839c4df.png Ez csak 2 oldal...szóval szerintem igenis sok köze egymáshoz a Caperturenak és a Black Mesanak. Szóval szerintem ki fog derülni egy smás a Portal 2 ben és az Episode threeban hogy köze van egymáshoz ... Szerintetek ?
GP389 írta:


Ez csak 2 oldal...szóval szerintem igenis sok köze egymáshoz a Caperturenak és a Black Mesanak. Szóval szerintem ki fog derülni egy smás a Portal 2 ben és az Episode threeban hogy köze van egymáshoz ...
Szerintetek ?

Persze, hogy sok köze van egymáshoz.
A Half-Life univerzumban mindkét cég a Védelmi Minisztérium szerződéses beszállítója volt, de mint az a diákból is kiderül, az Aperture alulmaradt a finanszírozási versenyben - voltaképp a Portal technológia volt az utolsó reményük, amivel egyenesbe hozhatták a pénzügyi helyzetüket...

Az Episode 3 pedig valóban érdekesnek ígérkezik ezen a téren (is), ha jól emlékszem Gabe Newell is elmondta egy interjúban, hogy igyekeznek jobban összefűzni a két játék sztoriját, ami a Borealis szerepeltetésével az Episode 2-ben már meg is kezdődött...

I am serious... and don't call me Shirley.
#493719 Borsodi 2010. január. 09. 10:16
Borsodi
#493678 :: GP389 (2010. január. 08. 23:38)
Dehát látod mégis a Black Messról írnak adatok a diavetítőn... Mellesleg én tudom képzelni freemant hogy épp a Portalnyitó fegyverrel rohangál
GP389 írta:

Dehát látod mégis a Black Messról írnak adatok a diavetítőn... Mellesleg én tudom képzelni freemant hogy épp a Portalnyitó fegyverrel rohangál



Ez csak az én véleményem.
#493702 Make 2010. január. 09. 08:30
Make
#493592 :: GP389 (2010. január. 08. 18:19)
Azon gondolkodtam hogy ... Valamelyik napon kijátszottam újra a Portalt kemény 2 óra alatt Na de vannak benne 2 sötét szoba ahol megy diavetítő. Na szóval az a vetítő a Black Mesáról ír több oldalon! csináltam 2 képet: http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/622a7afcaa51ee058c93a130f45774980ecb1393.png http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/e0bc84694dbda5ef2e31226862d51a253839c4df.png Ez csak 2 oldal...szóval szerintem igenis sok köze egymáshoz a Caperturenak és a Black Mesanak. Szóval szerintem ki fog derülni egy smás a Portal 2 ben és az Episode threeban hogy köze van egymáshoz ... Szerintetek ?
GP389 írta:

Azon gondolkodtam hogy ...
Valamelyik napon kijátszottam újra a Portalt kemény 2 óra alatt
Na de vannak benne 2 sötét szoba ahol megy diavetítő. Na szóval az a vetítő a Black Mesáról ír több oldalon!
csináltam 2 képet:
http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/622a7afcaa51ee058c93a130f45774980ecb1393.png
http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/e0bc84694dbda5ef2e31226862d51a253839c4df.png

Ez csak 2 oldal...szóval szerintem igenis sok köze egymáshoz a Caperturenak és a Black Mesanak. Szóval szerintem ki fog derülni egy smás a Portal 2 ben és az Episode threeban hogy köze van egymáshoz ...
Szerintetek ?


Ok... ha elolvastad, amik oda vannak írva, akkor elvileg kiderült, hogy a Black Mesanak az Apperture Laboratories a konkurense, vagyis mindig megakarják előzni egymást. Egyébként meg szerintem mindenki észre vette ezeket a szobákat, aki játszott a Portallal
#493678 GP389 2010. január. 08. 23:38
GP389
#493612 :: Borsodi (2010. január. 08. 19:16)
Elég érdekes lenne h mondjuk Freeman fegyvertárába belekerülne a Portal is.
Dehát látod mégis a Black Messról írnak adatok a diavetítőn... Mellesleg én tudom képzelni freemant hogy épp a Portalnyitó fegyverrel rohangál
#493612 Borsodi 2010. január. 08. 19:16
Borsodi
Elég érdekes lenne h mondjuk Freeman fegyvertárába belekerülne a Portal is.
#493592 GP389 2010. január. 08. 18:19
GP389
#493226 :: JohnBart (2010. január. 07. 01:12)
Deck_Attack írta: hatalmas tisztelettel ajanlom JohnBart felhasznalonak a PCGURU 2005/07-es szamanak dvd mellekletet (ha megvan) (haegemonia teljes jatek van rajta)... azon van 1 half-life rovat egy kis tortenelemmel ha megvan tessek atlapozni es megtudsz mindent... szep osszeallitas es erdekes is nem tom honnan szedte de jo iras!!
Köszi, de ha az univerzumról akarok olvasgatni, akkor felmegyek a Half Life Wikia-ra, alapos és összeszedett forrás...
Azon gondolkodtam hogy ...
Valamelyik napon kijátszottam újra a Portalt kemény 2 óra alatt
Na de vannak benne 2 sötét szoba ahol megy diavetítő. Na szóval az a vetítő a Black Mesáról ír több oldalon!
csináltam 2 képet:
http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/622a7afcaa51ee058c93a130f45774980ecb1393.png
http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/e0bc84694dbda5ef2e31226862d51a253839c4df.png

Ez csak 2 oldal...szóval szerintem igenis sok köze egymáshoz a Caperturenak és a Black Mesanak. Szóval szerintem ki fog derülni egy smás a Portal 2 ben és az Episode threeban hogy köze van egymáshoz ...
Szerintetek ?
#493226 JohnBart 2010. január. 07. 01:12
JohnBart
#493215 :: Deck_Attack (2010. január. 06. 23:20)
hatalmas tisztelettel ajanlom JohnBart felhasznalonak a PCGURU 2005/07-es szamanak dvd mellekletet (ha megvan) (haegemonia teljes jatek van rajta)... azon van 1 half-life rovat egy kis tortenelemmel ha megvan tessek atlapozni es megtudsz mindent... szep osszeallitas es erdekes is nem tom honnan szedte de jo iras!!
Deck_Attack írta:

hatalmas tisztelettel ajanlom JohnBart felhasznalonak a PCGURU 2005/07-es szamanak dvd mellekletet (ha megvan) (haegemonia teljes jatek van rajta)... azon van 1 half-life rovat egy kis tortenelemmel ha megvan tessek atlapozni es megtudsz mindent... szep osszeallitas es erdekes is nem tom honnan szedte de jo iras!!

Köszi, de ha az univerzumról akarok olvasgatni, akkor felmegyek a Half Life Wikia-ra, alapos és összeszedett forrás...
I am serious... and don't call me Shirley.
#493215 Deck_Attack 2010. január. 06. 23:20
Deck_Attack
hatalmas tisztelettel ajanlom JohnBart felhasznalonak a PCGURU 2005/07-es szamanak dvd mellekletet (ha megvan) (haegemonia teljes jatek van rajta)... azon van 1 half-life rovat egy kis tortenelemmel ha megvan tessek atlapozni es megtudsz mindent... szep osszeallitas es erdekes is nem tom honnan szedte de jo iras!!
#493106 JohnBart 2010. január. 06. 17:52
JohnBart
#493056 :: Chocho (2010. január. 06. 15:01)
JohnBart írta: A HL-ben és a HL2-ben elhangzottak szerint egyfajta átmeneti tér a párhuzamos világok között. A földi teleportációs technikák számára azért fontos Xen, mivel egyfajta "átjátszóállomásként" működik a teleportáció szempontjából: ha el akarunk valahová sugározni, először önkéntelenül Xen-re érkezünk, csak utána a konkrét úticélunkhoz. A Black Mesa East elején Mossman épp azt taglalja, hogy hatalmas előrelépés, hogy immár nem szükséges lesugározni Xen-re azért, hogy valahová eljussunk teleportációval - annak ellenére, hogy az átmeneti dimenzió parittyaként még mindig szükséges a sikeres utazáshoz. Ööö... Remélem érthető.
Ööö... nem tudom, ez a teleportálós dolog hogy van, de a Xen egy bolygó, a vortiguanok otthona, amit megszállt a Combine birodalom, és aminek vezetőjét (a "helyi dr. Breent"), Nihilitant Freeman ölte meg. Emiatt is segítik a vortiguanok az embereket (az első rész xeni ellenfelei mind módosított, ottani combine-katonák voltak).
Chocho írta:


Ööö... nem tudom, ez a teleportálós dolog hogy van, de a Xen egy bolygó, a vortiguanok otthona, amit megszállt a Combine birodalom, és aminek vezetőjét (a "helyi dr. Breent"), Nihilitant Freeman ölte meg. Emiatt is segítik a vortiguanok az embereket (az első rész xeni ellenfelei mind módosított, ottani combine-katonák voltak).

Téves. Az eddig összegyűjtött információmorzsák alapján a Vortigauntok világa nem a Xen volt (ami egyébként nem bolygó, hanem - mint ahogy azt Marc Laidlaw is megfogalmazta - egy "interdimenzionális megálló, melynek birtoklásáért állandó vetélkedés folyik") hanem egy ismeretlen planéta, ami szintén áldozatául esett a Combine hódításnak. A fajának utolsó példányaként életben maradt Nihilanth vezetésével (amely egyébként a mentális kapcsok miatt tényleg szolgaként bánt a Vortigauntokkal) a Half-Life-beli későbbi szövetséges ellenfelek a Határvidékre (azaz Xen-re) szorultak vissza, és kétségbeesve igyekezték menteni fajukból, ami megmaradt - így amikor a rezonanciakaszkád a HL1 idején utat nyitott a Black Mesa Állomásra (és onnan az egész Földre), Nihilanth nem habozott megragadni a menekülés lehetőségét: nyitva tartotta a "másik oldalról" a portált, és a telepatikusan irányított népét elkezdte "átküldeni" hozzánk.

A Nihilanth és a Vortigauntok tehát alapvetően a Combine elől igyekeztek menekülni, és bár a Nihilanth néhány beszólása (pl. a "Slaves... We are all slaves.") azt sejteti, hogy ő is egyfajta "adminisztrátora" volt a Combine-nak, Laidlawék később a Half-Life Wiki csapatának megerősítették, hogy a teremtmény valójában a Combine elkerülhetetlen győzelmére célzott - ami a második részben láthatóan be is következett.
I am serious... and don't call me Shirley.
#493068 Borsodi 2010. január. 06. 15:40
Borsodi
#493056 :: Chocho (2010. január. 06. 15:01)
JohnBart írta: A HL-ben és a HL2-ben elhangzottak szerint egyfajta átmeneti tér a párhuzamos világok között. A földi teleportációs technikák számára azért fontos Xen, mivel egyfajta "átjátszóállomásként" működik a teleportáció szempontjából: ha el akarunk valahová sugározni, először önkéntelenül Xen-re érkezünk, csak utána a konkrét úticélunkhoz. A Black Mesa East elején Mossman épp azt taglalja, hogy hatalmas előrelépés, hogy immár nem szükséges lesugározni Xen-re azért, hogy valahová eljussunk teleportációval - annak ellenére, hogy az átmeneti dimenzió parittyaként még mindig szükséges a sikeres utazáshoz. Ööö... Remélem érthető.
Ööö... nem tudom, ez a teleportálós dolog hogy van, de a Xen egy bolygó, a vortiguanok otthona, amit megszállt a Combine birodalom, és aminek vezetőjét (a "helyi dr. Breent"), Nihilitant Freeman ölte meg. Emiatt is segítik a vortiguanok az embereket (az első rész xeni ellenfelei mind módosított, ottani combine-katonák voltak).
Chocho írta:

Nihilitant Freeman

Ez kicsoda?
#493056 Chocho 2010. január. 06. 15:01
Chocho
#493050 :: JohnBart (2010. január. 06. 14:48)
lived írta: Egyébként Xen mi akar lenni? egy bolygó vagy galaxis vagy mi? Mert ugye nem egy konkrét bolygón voltunk hanem szikla darabokon.
A HL-ben és a HL2-ben elhangzottak szerint egyfajta átmeneti tér a párhuzamos világok között. A földi teleportációs technikák számára azért fontos Xen, mivel egyfajta "átjátszóállomásként" működik a teleportáció szempontjából: ha el akarunk valahová sugározni, először önkéntelenül Xen-re érkezünk, csak utána a konkrét úticélunkhoz. A Black Mesa East elején Mossman épp azt taglalja, hogy hatalmas előrelépés, hogy immár nem szükséges lesugározni Xen-re azért, hogy valahová eljussunk teleportációval - annak ellenére, hogy az átmeneti dimenzió parittyaként még mindig szükséges a sikeres utazáshoz. Ööö... Remélem érthető.
Mukridzsin írta: Egy mod vagy játék fejlesztésénél a pályák megalkotása a munkák legkönnyebb része , ezért is keres sok mod csapat pályaszerkesztők helyett modellezőket , textúrázókat , skriptelőket , modellek animációját készítő egyéneket , programozókat...
Na, ha ezt a volt modcsapatom mapperjei olvasnák... A pályaszerkesztés nehézsége annak függvényében változik, hogy milyen pályát csinálsz milyen elemekből. Egy alap HL2-es tartalomból dolgozó multiplayer mapet tényleg nem különösebben problémás összeeszkábálni (elvégre ott az elemek adottak, a szkriptelésnél pedig jóformán csak a weapon és player spawnra kell ügyeni), egy teljesen egyedi tartalomból álló agyonszkriptelt single-player map azonban maga lehet a rémálom. Hadd hozzak egy példát hazai pályáról: Ezen a pályarészen négy ember dolgozott, valószínűleg azért, mert többről volt szó, mint beilleszteni az egyedi tartalmat egy nyers játéktérbe... Rohadtul oda kellett figyelni a pálya layoutjára, áttekinthetőségére, arra, hogy minden szoba megfelelően berendezett legyen elkerülve így a monotonitást (miután ez a mod egy űrhajón játszódott, ez különösen fontos szempont volt), állandóan figyelni kellett a clipping hibákra és egyéb leakekre, a mapper által elkészíthető jelenetek és események mellett adaptálni kellett a programozók által elkészített bonyolultabb szkripteket (ez ezen a pályán a használható konzolokban, és egy állítható kameraként működő képernyőben öltött testet) és a hangmérnökök által elkészített hangmintákat, minden frissítés után kétszer is le kellett ellenőrizni, hogy a textúrák a helyükön vannak-e, nem rakoncátlankodik-e a fizika vagy a sérüléstextúra egy objektumnál, illetve, hogy nem ragad-e be a játékos valahol? A fentebb említett rémálmot pont az utóbbi probléma okozta, kiderült ugyanis, hogy (a sorozatnak megfelelően) a folyosók olyannyira szűkek voltak, hogy szinte lehetetlen volt eljutni a pálya kezdőpontjától a sztori által előírt szobáig úgy, hogy közben el ne akadjunk vagy egy brushban, vagy egy tereptárgyban. A megoldás a pályaméret megnövelése lett volna (a folyosók kiszélesítése), ami azonban azzal járt, hogy a 3D-s skybox (ami az űrhajó körüli szárazdokkot és az űrhajó külső burkolatát jelentette) "belelógott" volna a bejárható játéktérbe, szétcseszve így az előzetesen belőtt arányokat... Szóval vitatkoznék az olyan kijelentésekkel, hogy a pályakészítés a meló legkönnyebb része - ha tényleg így lenne, a modcsapatok mindegyike tele lenne mapperekkel, holott általában közel sem ez a helyzet. A fentebb taglalt Enterprise: Temporal Cold War modnak három év alatt volt összesen 5 mappere, ezek közül azonban egyszerre mindig 1-2 volt aktív, volt aki két hét után hagyott ott minket...
lived írta: Egyébként a BMS gépigényére kíváncsi leszek. Elég szép grafikája van, és a cinematic mod-hoz is elkér 4 gigát. Szóval a BMS-nél is biztos hogy kell majd a 4 giga.
Azt azért kétlem. A Source sosem az éhségéről volt híres, a képek és a videók alapján pedig semmi nem indokolja a cinematic mod szintű vasat. Jóval valószínűbb az Orange Box vagy Left 4 Dead szintű megemelt gépigény - arról nem is beszélve, hogy a srácok csak maguk alatt vágnák a fát, ha elszállnának ezen a téren...
JohnBart írta:

A HL-ben és a HL2-ben elhangzottak szerint egyfajta átmeneti tér a párhuzamos világok között. A földi teleportációs technikák számára azért fontos Xen, mivel egyfajta "átjátszóállomásként" működik a teleportáció szempontjából: ha el akarunk valahová sugározni, először önkéntelenül Xen-re érkezünk, csak utána a konkrét úticélunkhoz. A Black Mesa East elején Mossman épp azt taglalja, hogy hatalmas előrelépés, hogy immár nem szükséges lesugározni Xen-re azért, hogy valahová eljussunk teleportációval - annak ellenére, hogy az átmeneti dimenzió parittyaként még mindig szükséges a sikeres utazáshoz. Ööö... Remélem érthető.


Ööö... nem tudom, ez a teleportálós dolog hogy van, de a Xen egy bolygó, a vortiguanok otthona, amit megszállt a Combine birodalom, és aminek vezetőjét (a "helyi dr. Breent"), Nihilitant Freeman ölte meg. Emiatt is segítik a vortiguanok az embereket (az első rész xeni ellenfelei mind módosított, ottani combine-katonák voltak).
Gaming is believing.
#493050 JohnBart 2010. január. 06. 14:48
JohnBart
#492734 :: lived (2010. január. 04. 21:41)
Tudod mire leszek Nagyon kíváncsi a BMS-nél? Xen-re! Kíváncsi vagyok hogy fog kinézni Source motorral. Nagyon állat lesz! Nekem a régiben is tetszett a Xen-es pályák. A nagy világűrben lebegő szikák. Egyébként Xen mi akar lenni? egy bolygó vagy galaxis vagy mi? Mert ugye nem egy konkrét bolygón voltunk hanem szikla darabokon. Hát azért a storyn kívül azért más is kell az ep3-nál. Egyébként kíváncsi vagyok hogy fog kezdődni. Elején lesz egy temetés aztán pedig elindulnak, vagy hogy? Egyébként "jó" lezárása lett az ep2-nek (persze szomorú, de jó). Az emberek gondolkozhatnak mi fog történni. Az ep1-ben nem volt semmi amin az ember törthette volna az agyát, viszont az ep2-ben egy csomó olyan dolog került elő amin az ember meglepődött.
lived írta:


Egyébként Xen mi akar lenni? egy bolygó vagy galaxis vagy mi? Mert ugye nem egy konkrét bolygón voltunk hanem szikla darabokon.

A HL-ben és a HL2-ben elhangzottak szerint egyfajta átmeneti tér a párhuzamos világok között. A földi teleportációs technikák számára azért fontos Xen, mivel egyfajta "átjátszóállomásként" működik a teleportáció szempontjából: ha el akarunk valahová sugározni, először önkéntelenül Xen-re érkezünk, csak utána a konkrét úticélunkhoz. A Black Mesa East elején Mossman épp azt taglalja, hogy hatalmas előrelépés, hogy immár nem szükséges lesugározni Xen-re azért, hogy valahová eljussunk teleportációval - annak ellenére, hogy az átmeneti dimenzió parittyaként még mindig szükséges a sikeres utazáshoz. Ööö... Remélem érthető.

Mukridzsin írta:

Egy mod vagy játék fejlesztésénél a pályák megalkotása a munkák legkönnyebb része , ezért is keres sok mod csapat pályaszerkesztők helyett modellezőket , textúrázókat , skriptelőket , modellek animációját készítő egyéneket , programozókat...

Na, ha ezt a volt modcsapatom mapperjei olvasnák...

A pályaszerkesztés nehézsége annak függvényében változik, hogy milyen pályát csinálsz milyen elemekből. Egy alap HL2-es tartalomból dolgozó multiplayer mapet tényleg nem különösebben problémás összeeszkábálni (elvégre ott az elemek adottak, a szkriptelésnél pedig jóformán csak a weapon és player spawnra kell ügyeni), egy teljesen egyedi tartalomból álló agyonszkriptelt single-player map azonban maga lehet a rémálom. Hadd hozzak egy példát hazai pályáról:



Ezen a pályarészen négy ember dolgozott, valószínűleg azért, mert többről volt szó, mint beilleszteni az egyedi tartalmat egy nyers játéktérbe... Rohadtul oda kellett figyelni a pálya layoutjára, áttekinthetőségére, arra, hogy minden szoba megfelelően berendezett legyen elkerülve így a monotonitást (miután ez a mod egy űrhajón játszódott, ez különösen fontos szempont volt), állandóan figyelni kellett a clipping hibákra és egyéb leakekre, a mapper által elkészíthető jelenetek és események mellett adaptálni kellett a programozók által elkészített bonyolultabb szkripteket (ez ezen a pályán a használható konzolokban, és egy állítható kameraként működő képernyőben öltött testet) és a hangmérnökök által elkészített hangmintákat, minden frissítés után kétszer is le kellett ellenőrizni, hogy a textúrák a helyükön vannak-e, nem rakoncátlankodik-e a fizika vagy a sérüléstextúra egy objektumnál, illetve, hogy nem ragad-e be a játékos valahol?
A fentebb említett rémálmot pont az utóbbi probléma okozta, kiderült ugyanis, hogy (a sorozatnak megfelelően) a folyosók olyannyira szűkek voltak, hogy szinte lehetetlen volt eljutni a pálya kezdőpontjától a sztori által előírt szobáig úgy, hogy közben el ne akadjunk vagy egy brushban, vagy egy tereptárgyban. A megoldás a pályaméret megnövelése lett volna (a folyosók kiszélesítése), ami azonban azzal járt, hogy a 3D-s skybox (ami az űrhajó körüli szárazdokkot és az űrhajó külső burkolatát jelentette) "belelógott" volna a bejárható játéktérbe, szétcseszve így az előzetesen belőtt arányokat...

Szóval vitatkoznék az olyan kijelentésekkel, hogy a pályakészítés a meló legkönnyebb része - ha tényleg így lenne, a modcsapatok mindegyike tele lenne mapperekkel, holott általában közel sem ez a helyzet. A fentebb taglalt Enterprise: Temporal Cold War modnak három év alatt volt összesen 5 mappere, ezek közül azonban egyszerre mindig 1-2 volt aktív, volt aki két hét után hagyott ott minket...

lived írta:

Egyébként a BMS gépigényére kíváncsi leszek. Elég szép grafikája van, és a cinematic mod-hoz is elkér 4 gigát. Szóval a BMS-nél is biztos hogy kell majd a 4 giga.

Azt azért kétlem. A Source sosem az éhségéről volt híres, a képek és a videók alapján pedig semmi nem indokolja a cinematic mod szintű vasat. Jóval valószínűbb az Orange Box vagy Left 4 Dead szintű megemelt gépigény - arról nem is beszélve, hogy a srácok csak maguk alatt vágnák a fát, ha elszállnának ezen a téren...
I am serious... and don't call me Shirley.
#492965 Deck_Attack 2010. január. 05. 21:58
Deck_Attack
nem nagy munka palyat csinalni csak sok mert szerintem hl1-ben annyi palya van mint eddig a hl 2 ben meg az epizodokban osszesen.... de lehet igazatok van...
#492777 lived 2010. január. 05. 09:48
lived
#492761 :: Mukridzsin (2010. január. 04. 23:12)
A Xen bolygós pályákat tényleg nem nehéz megcsinálni , az igazi gondot a programozás a modellek és animációi ,no meg a hangokkal való szinkronizálások jelentik . Egy mod vagy játék fejlesztésénél a pályák megalkotása a munkák legkönnyebb része , ezért is keres sok mod csapat pályaszerkesztők helyett modellezőket , textúrázókat , skriptelőket , modellek animációját készítő egyéneket , programozókat ... stb ... . Pár perce bukkantam rá egy igen igényes Fél-Élet Kettő : Epizód Három rajongói videóra . Ennek a vidinek az elkészítéséhez Zemog, Fake Ep3 pályacsomagot, MI 1.51-et és HL2 : Ep2-t használt .
Jó pofa kis video! Tetszik amikor Dog húzza ki a helikoptert a hangárból Az se kizárt (ahogy a videoban is láthatjuk) hogy nekünk kell irányítani majd a koptert. Egyébként én azt is feltételezem hogy portalon fogunk eljutni borealishez, ami portalt Judith nyit nekünk.

Remélem hogy valamilyen jármű vezetés lesz azért a játékban. A koncepció rajzok között van egy hószán. Nem lenne rossz ha azzal mehetnénk. Pl. elindulnánk a repcsivel. Ránk támadnának a combineok. Párat mondjuk nekünk kellene lelőni. (azért elég jó kezdés lenne egy ilyen akciós jelenettel nyitni a játékot). Aztán jönne egy kóbor rakéta ami leszedne minket és mi lezuhannánk messze a borealistől. Azt egy ideig gyalog, aztán pedig egy ilyen hószánon folytatnánk az utunkat.

A közejövőben kaphatnánk legalább egy videot a fejlesztőktől az ep3-ról.

Egyébként a BMS gépigényére kíváncsi leszek. Elég szép grafikája van, és a cinematic mod-hoz is elkér 4 gigát. Szóval a BMS-nél is biztos hogy kell majd a 4 giga.
#492761 Mukridzsin 2010. január. 04. 23:12
Mukridzsin
A Xen bolygós pályákat tényleg nem nehéz megcsinálni , az igazi gondot a programozás a modellek és animációi ,no meg a hangokkal való szinkronizálások jelentik . Egy mod vagy játék fejlesztésénél a pályák megalkotása a munkák legkönnyebb része , ezért is keres sok mod csapat pályaszerkesztők helyett modellezőket , textúrázókat , skriptelőket , modellek animációját készítő egyéneket , programozókat ... stb ... . Pár perce bukkantam rá egy igen igényes Fél-Élet Kettő : Epizód Három rajongói videóra .


Ennek a vidinek az elkészítéséhez Zemog, Fake Ep3 pályacsomagot, MI 1.51-et és HL2 : Ep2-t használt .
#492736 Deck_Attack 2010. január. 04. 21:51
Deck_Attack
Xen? biztos szep lesz...Source Engine ert az ilyenekhez! az egy bolygo volt csak jottek a combine-ok es elrendeztek...
hat ja igaz h source-os jatek lesz de gyanus nalam nem fog menni
#492734 lived 2010. január. 04. 21:41
lived
#492728 :: Deck_Attack (2010. január. 04. 21:21)
mondjuk sztem BMS azert kesik mert hl1-ben eleg sok a palya es tan az egeszet ujrarajzoljak ahhoz meg ido kell.... a ep3 meg azert kesik ilyen sokat mert agyalnak 1 jo sztorin
Tudod mire leszek Nagyon kíváncsi a BMS-nél?
Xen-re! Kíváncsi vagyok hogy fog kinézni Source motorral. Nagyon állat lesz! Nekem a régiben is tetszett a Xen-es pályák.
A nagy világűrben lebegő szikák.
Egyébként Xen mi akar lenni? egy bolygó vagy galaxis vagy mi? Mert ugye nem egy konkrét bolygón voltunk hanem szikla darabokon.

Hát azért a storyn kívül azért más is kell az ep3-nál. Egyébként kíváncsi vagyok hogy fog kezdődni. Elején lesz egy temetés aztán pedig elindulnak, vagy hogy?

Egyébként "jó" lezárása lett az ep2-nek (persze szomorú, de jó). Az emberek gondolkozhatnak mi fog történni. Az ep1-ben nem volt semmi amin az ember törthette volna az agyát, viszont az ep2-ben egy csomó olyan dolog került elő amin az ember meglepődött.


#492728 Deck_Attack 2010. január. 04. 21:21
Deck_Attack
mondjuk sztem BMS azert kesik mert hl1-ben eleg sok a palya es tan az egeszet ujrarajzoljak ahhoz meg ido kell.... a ep3 meg azert kesik ilyen sokat mert agyalnak 1 jo sztorin
#492692 lived 2010. január. 04. 20:02
lived
Második negyed év?
Az nem lenne rossz. Remélem még az előtt jön a Stalker Cop, akkor addig el lennék azzal. Majd az ep3-ig el lennék a BMS-el.

Már nem igen játszok a gépen, de ez a Stalker és HL-ek jöhetnek bármikor. (meg nagy ritkán ez-az)
#492658 Mukridzsin 2010. január. 04. 18:34
Mukridzsin

B.U.É.K. MINDENKINEK !!!


A Black Mesa legkorábban 2010 második negyedévében fog megjelenni . Ezt abból gondolom , hogy a mod fejlesztői 2009 december közepéig úgy gondolták , hogy képesek tartani a maguk elé állított határidőt és csak azután szóltak a halasztásról , miután már biztosan tudták , hogy nem lesz kész 2009-re az első publikus béta . Arról nem is beszélve , hogy a Coop mod fejlesztését még el sem kezdték .

Black Mesa rajongói doboz borítók :
black_mesa_source-orig
black_mesa_source-orig 2

Az Ep3 meg leghamarabb idén Novemberben fog megjelenni , legalább is ezt mondta a Valve egyik nagy fejese az Orange Box megjelenése után. Szerintem ésszerűtlen egy L4D3 , már így is pikkelnek a cserbenhagyott L4D1 tulajdonosok . Meg különben is a Valve 2 részt ad ki minden multis hentből ( TFC TF2 , L4D1 L4D2 , CS CS: S , DoD DoD: S ) . Hogy miért ? Azért mert csak .

Ep3 rajongói doboz borítók :
half-life_2_episode_3-print
half-life_2_episode_3-v2-orig
#492656 lived 2010. január. 04. 18:28
lived
Egyébként egy ideje végig akarom vinni ismét a HL1-et de várok én is a BMS-re mert tényleg az új köntös varázsával más lenne.

Remélem azért kapunk lassan egy Konkért dátumot azzal kapcsolatban is, hogy mikor jön.

Egyébként egy ilyen project mint a Black Mesa Source fejlesztése, nem követi nyomon a Valve. Én tuti kíváncsi lennék rá és támogatnám a fejlesztőket.

Még akár az új "box"-ba is betenném (ep3, portal 2, bms)
#492646 Deck_Attack 2010. január. 04. 17:55
Deck_Attack
igen jo munkahoz ido kell Valveknal ez nagyon igaz!!! nem tudom en bms-t jobban varom mert azert megis nosztalgia uj kontosbe, lattam 1-2 videot es egesz jonak tunik. Ep3 meg hat ha ennyit kell ra varni utos story lesz remelem, es megtudunk vmit Freeman baratunkrol
#492637 lived 2010. január. 04. 17:33
lived
#492622 :: Borsodi (2010. január. 04. 17:11)
Tudom ez nem ide illik de én a Black Mesa Source-ot várom most a legjobban, na meg persze atz Ep 3-at. Idén tényleg jó lenne ha végre kiadna vmit a Valve. Csak nehogy a Left 4 Dead 3 legyen az, mert akkor már tényleg mérges leszek.
Black Mesa source-ra se vennék mérget hogy idén kijön. Ha előbb kijön az ep3 mint a BMS akkor azért csúszna az hogy az ep3 motorján menjen.

De azért tény hogy jó munkához idő kell ami a Valvenál igaz is. De azért jó lenne ha már jönne az ep3.
#492622 Borsodi 2010. január. 04. 17:11
Borsodi
Tudom ez nem ide illik de én a Black Mesa Source-ot várom most a legjobban, na meg persze atz Ep 3-at. Idén tényleg jó lenne ha végre kiadna vmit a Valve. Csak nehogy a Left 4 Dead 3 legyen az, mert akkor már tényleg mérges leszek.