Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#485094 Mukridzsin 2009. december. 07. 23:31
Mukridzsin
#484928 :: Borsodi (2009. december. 07. 19:02)
Na szóval most van ez a G-man (G)ordon-Free(MAN). Talán ő a jövőbeli énünk és azért foglakozik velünk h megne haljunk(mert akkor ugyebár ő is meghal)? Vagy csak egy más ember aki minden bizonnyal tervez velünk vmit? Talán ő lesz a főellenség az Episode 3-ban? Annyi kérdésem van még erről a rejtélyes G-man-ről! De amúgy olyan kemény h betették ezt a csávót mert ettől nagyon érdekes lett az egész játék. A HL 1 Blue Shift-ben szinte mindenhol ott van és figyel. Ez olyan bizarr! Szóval nagyon várom már az Episode 3-mat és a Half-Life 3-mat(mivel állítólag az is lesz remélem ). Csak ezzel a rohadt Left 4 Dead-el foglakoznak most. Nem igaz h nem veszik észre h a rajongók a Half-Life-ot akarják. Bár hallottam egy hírt h kb. 300 emberből 60 dolgozik a Left 4 Dead-en. Vajon min dolgozik a többi. Egy új játékon vagy a Portal 2-n, esetleg a Team Fortress 3-mon? Aki megtud híreket a Half-Life-al kapcsolatban kérem írjon nekem. Mert engem nagyon érdekel. Am a Black Mesa 2010-es eltolást én is sajnálom. Am egy kérdés az majd menni fog szerintetek a gépemen?
Borsodi írta:

Na szóval most van ez a G-man (G)ordon-Free(MAN). Talán ő a jövőbeli énünk és azért foglakozik velünk h megne haljunk(mert akkor ugyebár ő is meghal)? Vagy csak egy más ember aki minden bizonnyal tervez velünk vmit? Talán ő lesz a főellenség az Episode 3-ban?

Szerintem nem G-Man az igazi gonosz , inkább az Advisor-ok azok . Biztos ők lesznek a főellenségek az Ep3 végén .
G-Man csak egy ügynök aki valamiért felfigyelt Gordon Freeman-re , Adrian Shephard-re , Barney Calhoun-ra ill. Gordon két kolléganőjére Dr. Gina Cross és Dr. Colette Green (HL: Decay PS2 játék) . Távolról figyeli az általunk irányított karaktereket . Ha jól emlékszem még Chell-t is figyeli (Portal) .
Az meg , hogy mi lesz az Ep3-ban ?
Passz , de a Borealis meg sarki helyszínek biztos benne lesznek .
Helyszínek amiket én szívesen viszont látnék az Ep3-ban :
- Air Exchange ,
- Borealis / Hyperborea ,
- Combine Factories ,
- Kraken Base / Arctic Base ,
- Weather Control ,
- Depot / Gunship Bays .

Ellenségek amiket én szívesen látnék viszont az Ep3-ban :
- Combine Assassin ,
- Alien Assassin ,
- Hydra ,
- A kiborgizált Consul ,
- Combine Super Soldier ,
- Bullsquid ,
- Houndeye .

Újabb Ep3 fan vidi : Half Life 2 Episode 3 Teaser Trailer- Fan Made
#484928 Borsodi 2009. december. 07. 19:02
Borsodi
Na szóval most van ez a G-man (G)ordon-Free(MAN). Talán ő a jövőbeli énünk és azért foglakozik velünk h megne haljunk(mert akkor ugyebár ő is meghal)? Vagy csak egy más ember aki minden bizonnyal tervez velünk vmit? Talán ő lesz a főellenség az Episode 3-ban?

Annyi kérdésem van még erről a rejtélyes G-man-ről! De amúgy olyan kemény h betették ezt a csávót mert ettől nagyon érdekes lett az egész játék. A HL 1 Blue Shift-ben szinte mindenhol ott van és figyel. Ez olyan bizarr! Szóval nagyon várom már az Episode 3-mat és a Half-Life 3-mat(mivel állítólag az is lesz remélem ). Csak ezzel a rohadt Left 4 Dead-el foglakoznak most. Nem igaz h nem veszik észre h a rajongók a Half-Life-ot akarják. Bár hallottam egy hírt h kb. 300 emberből 60 dolgozik a Left 4 Dead-en. Vajon min dolgozik a többi. Egy új játékon vagy a Portal 2-n, esetleg a Team Fortress 3-mon? Aki megtud híreket a Half-Life-al kapcsolatban kérem írjon nekem. Mert engem nagyon érdekel.

Am a Black Mesa 2010-es eltolást én is sajnálom. Am egy kérdés az majd menni fog szerintetek a gépemen?
#484732 Chocho 2009. december. 07. 11:07
Chocho
#484707 :: Mukridzsin (2009. december. 07. 08:54)
A Black Mesa megjelenését 2010-re halasztották . Sajnos bekövetkezett az amitől a leginkább tartottam , idén már biztosan nem fog megjelenni a Black Mesa . A fejlesztők arra hivatkoznak , hogy még nem tökéletes a mod és szeretnék ha olyan lenne mint amilyennek megálmodták , de azért még idén készülnek valami nagy média invázióra , friss videók és képek formájában . Az elhalasztott megjelenés miértjéről a lenti linken többet is olvashattok . BLACK MESA
Ezen én egyáltalán nem lepődtem meg. Mindjárt karácsony, így ha még idén ki akarták volna hozni, már valamikor nyár végén orrba-szájba kellett volna reklámozniuk.
Gaming is believing.
#484707 Mukridzsin 2009. december. 07. 08:54
Mukridzsin

A Black Mesa megjelenését 2010-re halasztották .


Sajnos bekövetkezett az amitől a leginkább tartottam , idén már biztosan nem fog megjelenni a Black Mesa . A fejlesztők arra hivatkoznak , hogy még nem tökéletes a mod és szeretnék ha olyan lenne mint amilyennek megálmodták , de azért még idén készülnek valami nagy média invázióra , friss videók és képek formájában . Az elhalasztott megjelenés miértjéről a lenti linken többet is olvashattok .

BLACK MESA
#483822 Mukridzsin 2009. december. 04. 10:10
Mukridzsin
Ebben a teszt videóban a Gluon fegyvert a véglegeset változat kivételével az összes fejlesztési stádiumokban bemutatják !

#483320 ALIENwoods 2009. december. 02. 17:13
ALIENwoods
#483276 :: JohnBart (2009. december. 02. 14:42)
ALIENwoods írta: A játékmenet fixálása tart. 1,5 évet voltam hivatásos játékfejlesztő, így van némi szervezésbeli tapasztalatom.
Akkor a tanácsaim nagy részét figyelmen kívül hagyhatod, mivel valószínűleg többet tudsz a bizniszről, mint én, az egyszeri modder...
ALIENwoods írta: Jó érzés látni, hogy neked is hasonló a fejlesztés menetéről alkotott véleményed mint nekem . Lehetőségem szerint odafigyelek az általad leírtakra. Főleg a Moddb-s dologra, mert abban még nem vagyok jártas. Kicsit még finomítok a történeten. Utána felvázolom, a kellő erőforrásokat. Listában a modellek, mennyisége, változatai, zene, effektek, textúrák, mapok száma, mapokon lévő scriptek és játék logika, ellenfelek. Ezeket persze megfelelő mértékben mélyen .
No igen, az E:TCW-n folytatott munka vége felé mindannyian rájöttünk, hogy sokszor az alapos tervezésen áll vagy bukik minden. Látom, jól átgondoltad a céljaidat és tisztában vagy az erőforrásaiddal, ennek örülök, nálunk ez volt a munkálatok egyik rákfenéje, a csapat (egyébként borzasztó tehetséges és jóindulatú) vezetője ugyanis úgy gondolta, a jó munkához nem kell semmilyen design dokumentáció... Ezt a véleményét csak azután változtatta meg, hogy teljesen kicsúszott az irányítás a kezéből, a legjobb időkben 14 főből álló fejlesztőbrigád jelentős része pedig nem tudta, hogy pontosan mit kell csinálnia. Végül is tavaly ősszel vállaltam be, hogy megcsinálom a dokumentációt, végül 30 oldalig és 16000 szóig jutottam, mielőtt lelőttük a projektet.
ALIENwoods írta: Egy személyként nincsenek világmegváltó céljaim a modommal. Nem akarok robotechnológiát alázó AI-t, meg áll leejtős effekteket belenyomni, atom realisztikus, mocappel . Elsősorban olyan atmoszférát akarok teremteni, amit elképzeltem a modhoz és ehhez a SourceSDK-t találtam megfelelőnek A gameplay adta lehetőségek közül a Half-Life-ban bevált lehetőségeket akarom használni. De tervezek pár sajátos fizikás és könnyen kivitelezhető fejtörőt is.
Akkor gondolom egy fejtörőkkel tarkított kalandjátékra kell számítani.
ALIENwoods írta: A Grey séa Wolf3D készítőjével felvettem a kapcsolatot és folyamatos eszmecserét folytatunk
Ashkandi jó arc, korábban lefordítottam néhány hírét a ModDB-n. Igazából sem kóder sem mapper, sem modeller nem vagyok, de ha kell, akkor szívesen besegítek a ModDB profil elkészítésében és lefordításában, valamint a híranyagok lefordításában és közzétételében, ha szeretnéd... Magyar projekteket ugye ott támogassunk, ahol csak lehet...
Olykor az a legjobb ha van ideje az embernek egyedül kitalálni a full mindenséget, ami a modhoz, kell.

Több ember, több szál, több ötlet, nem megfelelő irányítással csak kavarást okoz, és lassít(hat).

Kontrollhoz, most a történetet körülölelő atmoszféra textúra igényeit vésem fel. Vonat modell is kell természetesen.

A műfaj: interaktív történetmesélő kalandjáték, FPS szemszögből, akciójáték stílusú elemekkel, pár átvezetővel és logikai fejtörővel. Röviden: Adventure-FPS-Action, AFA

Tartalom becsléseim számokban:

Pályák: 8db, optimálás esetén, több részben
Modellek: 1 főhős karakter, 5 történeti szál vezető karakter (emberek), 6 enemy karakter, 5 történet specifikus karakter (egyéb),
25 fizikás props, X számú használható tárgy és Y számú pályaspecifikus nagy modell

Art: Jó adag textúra, 100+ -ba is mehet a készítés végére

Zene/Hangok: 10 atmoszféra zene, 30 hangeffekt, +- a használati tárgyakhoz kapcsolódó effektek, szinkron.

A részletekben el lehet veszni, de első körben nem célom meg ha már többen segítenek akkor az Ő ötleteik és tartalmaik is gazdagítani fogják a mod világát .

Jelenleg nincs semmi modellem, csak a HL2-ből építek ahogy már írtam. De azt tudom ígérni, hogy meglepő és kafa, lesz
#483276 JohnBart 2009. december. 02. 14:42
JohnBart
#483268 :: ALIENwoods (2009. december. 02. 13:49)
Köszönöm a válaszod A játékmenet fixálása tart. 1,5 évet voltam hivatásos játékfejlesztő, így van némi szervezésbeli tapasztalatom. Jó érzés látni, hogy neked is hasonló a fejlesztés menetéről alkotott véleményed mint nekem . Lehetőségem szerint odafigyelek az általad leírtakra. Főleg a Moddb-s dologra, mert abban még nem vagyok jártas. Kicsit még finomítok a történeten. Utána felvázolom, a kellő erőforrásokat. Listában a modellek, mennyisége, változatai, zene, effektek, textúrák, mapok száma, mapokon lévő scriptek és játék logika, ellenfelek. Ezeket persze megfelelő mértékben mélyen . Egy személyként nincsenek világmegváltó céljaim a modommal. Nem akarok robotechnológiát alázó AI-t, meg áll leejtős effekteket belenyomni, atom realisztikus, mocappel . Elsősorban olyan atmoszférát akarok teremteni, amit elképzeltem a modhoz és ehhez a SourceSDK-t találtam megfelelőnek A gameplay adta lehetőségek közül a Half-Life-ban bevált lehetőségeket akarom használni. De tervezek pár sajátos fizikás és könnyen kivitelezhető fejtörőt is. A Grey séa Wolf3D készítőjével felvettem a kapcsolatot és folyamatos eszmecserét folytatunk Tech demo/bevezető: játék felvezető részén dolgozok most, ami részben a történet kezdete. Az ehhez tartozó anyagok elkészítése a legfontosabb most.
ALIENwoods írta:


A játékmenet fixálása tart. 1,5 évet voltam hivatásos játékfejlesztő, így van némi szervezésbeli tapasztalatom.

Akkor a tanácsaim nagy részét figyelmen kívül hagyhatod, mivel valószínűleg többet tudsz a bizniszről, mint én, az egyszeri modder...


ALIENwoods írta:

Jó érzés látni, hogy neked is hasonló a fejlesztés menetéről alkotott véleményed mint nekem . Lehetőségem szerint odafigyelek az általad leírtakra. Főleg a Moddb-s dologra, mert abban még nem vagyok jártas. Kicsit még finomítok a történeten. Utána felvázolom, a kellő erőforrásokat. Listában a modellek, mennyisége, változatai, zene, effektek, textúrák, mapok száma, mapokon lévő scriptek és játék logika, ellenfelek. Ezeket persze megfelelő mértékben mélyen .

No igen, az E:TCW-n folytatott munka vége felé mindannyian rájöttünk, hogy sokszor az alapos tervezésen áll vagy bukik minden. Látom, jól átgondoltad a céljaidat és tisztában vagy az erőforrásaiddal, ennek örülök, nálunk ez volt a munkálatok egyik rákfenéje, a csapat (egyébként borzasztó tehetséges és jóindulatú) vezetője ugyanis úgy gondolta, a jó munkához nem kell semmilyen design dokumentáció... Ezt a véleményét csak azután változtatta meg, hogy teljesen kicsúszott az irányítás a kezéből, a legjobb időkben 14 főből álló fejlesztőbrigád jelentős része pedig nem tudta, hogy pontosan mit kell csinálnia. Végül is tavaly ősszel vállaltam be, hogy megcsinálom a dokumentációt, végül 30 oldalig és 16000 szóig jutottam, mielőtt lelőttük a projektet.

ALIENwoods írta:

Egy személyként nincsenek világmegváltó céljaim a modommal. Nem akarok robotechnológiát alázó AI-t, meg áll leejtős effekteket belenyomni, atom realisztikus, mocappel . Elsősorban olyan atmoszférát akarok teremteni, amit elképzeltem a modhoz és ehhez a SourceSDK-t találtam megfelelőnek A gameplay adta lehetőségek közül a Half-Life-ban bevált lehetőségeket akarom használni. De tervezek pár sajátos fizikás és könnyen kivitelezhető fejtörőt is.

Akkor gondolom egy fejtörőkkel tarkított kalandjátékra kell számítani.

ALIENwoods írta:

A Grey séa Wolf3D készítőjével felvettem a kapcsolatot és folyamatos eszmecserét folytatunk

Ashkandi jó arc, korábban lefordítottam néhány hírét a ModDB-n. Igazából sem kóder sem mapper, sem modeller nem vagyok, de ha kell, akkor szívesen besegítek a ModDB profil elkészítésében és lefordításában, valamint a híranyagok lefordításában és közzétételében, ha szeretnéd... Magyar projekteket ugye ott támogassunk, ahol csak lehet...
I am serious... and don't call me Shirley.
#483268 ALIENwoods 2009. december. 02. 13:49
ALIENwoods
#483228 :: JohnBart (2009. december. 02. 01:46)
ALIENwoods írta: Most Marvin Wolf3D modján felbuzdulva leporoltam kicsit a Kontroll modot és elkezdtem a konceptezést, hozzá. A történet már a 1 éve készen van a játék 80%-ra. Most az adott helyszíneket vázolom story board szerűen, a pálya építéshez kellő részletezéssel (egyenlőre főbb vonalak szerint).
Játékmenetét tekintve milyen lesz a mod? Kaland? RPG? Ezt mindenképp tisztáznod kell a játék profilján.
ALIENwoods írta: a Moddb-re felrakott kép a szobáról már egy lehetséges helyszín. Jelenleg még a HL2-ből gazdálkodom, így a pályák alap verzióját is még abból fogom megcsinálni. Fokozatosan tanulom meg a scriptelést is, illetve a modellezést, hozzá, hogy később magam gyárthassak kontentet hozzá.
Sok szerencsét hozzá, hosszú lesz az út, ha lesz elég türelmed hozzá...
ALIENwoods írta: Szívesen látok bármi nemű segítséget. Piorítást élveznek a modellezők (3D+ textúra), és programozók
A ModDB jó kiindulási pont, szóval én a helyedben először is a mod ottani profilját újítanám fel egy kicsit - ez ugyanis létfontosságú ahhoz, hogy felkeltsd az emberek érdeklődését. Mindenképp fogalmazd meg, hogy a mod pontosan milyen műfajba tartozik, mi a célja, röviden mi a története. Határozd meg, hogy pontosan mi a célod vele, milyen téren keresel embereket, és (a LEGFONTOSABB), hogy az adott pozíciót betöltőknek PONTOSAN mit kell csinálniuk, mik az elvárásaid. Ne ess pánikba, ha kezdetben a kutyát nem fogja érdekelni a projekted, sajnos a témaválasztás általában eleve behatárolja, hogy kik fognak érdeklődni a mod iránt (és még inkább, hogy kik ajánlják fel a segítséget). Miután a gém (ha jól értem) a Kontroll feldolgozása, külföldiekre nem hiszem, hogy számíthatsz - szóval a magyar kollégák figyelmét kell majd felkeltened. Épp ezért javallott egy magyar fordítást is csinálni a profilon az angol alá. Javasolt ezenkívül más magyar modderek segítségét is kérni, érdemes lenne kapcsolatba lépned a Curse és a Grey mod készítőivel, ha munkaerővel nem is, de tanácsokkal biztosan segítenek! Fontos továbbá, hogy kezdetben ne fogalmazz meg grandiózus célokat - az én modcsapatom projektje (Enterprise: Temporal Cold War) többek között azért is halt meg, mert már kezdettől fogva olyan elképzeléseink voltak, amiket józan ésszel belátva képtelenség lett volna elérni azzal az emberanyaggal, amivel rendelkeztünk (Half-Life 2 szintű jelenetek és történetmesélés, időbeli paradoxonok által dinamikusan megváltozó pályák, űrhajós harc és mellette gyalogos harc egyszerre, kábítógránátok). Kezdj kicsiben. Pl. jelenleg dolgozz csak egy techdemón vagy egy bevezető pályán. Amint pedig ez az alap megvan, és közzé tudod tenni, nagyobb eséllyel csatlakoznak hozzád mások, mivel látni fogják, hogy komolyan gondolod a munkát, és valamit már letettél az asztalra.
Köszönöm a válaszod

A játékmenet fixálása tart. 1,5 évet voltam hivatásos játékfejlesztő, így van némi szervezésbeli tapasztalatom. Jó érzés látni, hogy neked is hasonló a fejlesztés menetéről alkotott véleményed mint nekem . Lehetőségem szerint odafigyelek az általad leírtakra. Főleg a Moddb-s dologra, mert abban még nem vagyok jártas. Kicsit még finomítok a történeten. Utána felvázolom, a kellő erőforrásokat. Listában a modellek, mennyisége, változatai, zene, effektek, textúrák, mapok száma, mapokon lévő scriptek és játék logika, ellenfelek. Ezeket persze megfelelő mértékben mélyen .

Egy személyként nincsenek világmegváltó céljaim a modommal. Nem akarok robotechnológiát alázó AI-t, meg áll leejtős effekteket belenyomni, atom realisztikus, mocappel .

Elsősorban olyan atmoszférát akarok teremteni, amit elképzeltem a modhoz és ehhez a SourceSDK-t találtam megfelelőnek

A gameplay adta lehetőségek közül a Half-Life-ban bevált lehetőségeket akarom használni. De tervezek pár sajátos fizikás és könnyen kivitelezhető fejtörőt is.

A Grey séa Wolf3D készítőjével felvettem a kapcsolatot és folyamatos eszmecserét folytatunk

Tech demo/bevezető: játék felvezető részén dolgozok most, ami részben a történet kezdete. Az ehhez tartozó anyagok elkészítése a legfontosabb most.
#483228 JohnBart 2009. december. 02. 01:46
JohnBart
#483160 :: ALIENwoods (2009. december. 01. 19:55)
No igen, akkor leállt a mod készítése. a 4-s csapatból, sokan más fele mentek melózni, így magam maradtam, s a magánélet is hozott pár csavart, amik miatt nem volt időm a modra koncentrálni. Ez volt régen 1 éve. Most Marvin Wolf3D modján felbuzdulva leporoltam kicsit a Kontroll modot és elkezdtem a konceptezést, hozzá. A történet már a 1 éve készen van a játék 80%-ra. Most az adott helyszíneket vázolom story board szerűen, a pálya építéshez kellő részletezéssel (egyenlőre főbb vonalak szerint). Egyedül dolgozom rajta, így a tempó is lassú. a Moddb-re felrakott kép a szobáról már egy lehetséges helyszín. Jelenleg még a HL2-ből gazdálkodom, így a pályák alap verzióját is még abból fogom megcsinálni. Fokozatosan tanulom meg a scriptelést is, illetve a modellezést, hozzá, hogy később magam gyárthassak kontentet hozzá. Szívesen látok bármi nemű segítséget. Piorítást élveznek a modellezők (3D+ textúra), és programozók
ALIENwoods írta:


Most Marvin Wolf3D modján felbuzdulva leporoltam kicsit a Kontroll modot és elkezdtem a konceptezést, hozzá. A történet már a 1 éve készen van a játék 80%-ra. Most az adott helyszíneket vázolom story board szerűen, a pálya építéshez kellő részletezéssel (egyenlőre főbb vonalak szerint).

Játékmenetét tekintve milyen lesz a mod? Kaland? RPG? Ezt mindenképp tisztáznod kell a játék profilján.

ALIENwoods írta:

a Moddb-re felrakott kép a szobáról már egy lehetséges helyszín. Jelenleg még a HL2-ből gazdálkodom, így a pályák alap verzióját is még abból fogom megcsinálni.
Fokozatosan tanulom meg a scriptelést is, illetve a modellezést, hozzá, hogy később magam gyárthassak kontentet hozzá.

Sok szerencsét hozzá, hosszú lesz az út, ha lesz elég türelmed hozzá...


ALIENwoods írta:

Szívesen látok bármi nemű segítséget. Piorítást élveznek a modellezők (3D+ textúra), és programozók

A ModDB jó kiindulási pont, szóval én a helyedben először is a mod ottani profilját újítanám fel egy kicsit - ez ugyanis létfontosságú ahhoz, hogy felkeltsd az emberek érdeklődését. Mindenképp fogalmazd meg, hogy a mod pontosan milyen műfajba tartozik, mi a célja, röviden mi a története. Határozd meg, hogy pontosan mi a célod vele, milyen téren keresel embereket, és (a LEGFONTOSABB), hogy az adott pozíciót betöltőknek PONTOSAN mit kell csinálniuk, mik az elvárásaid.

Ne ess pánikba, ha kezdetben a kutyát nem fogja érdekelni a projekted, sajnos a témaválasztás általában eleve behatárolja, hogy kik fognak érdeklődni a mod iránt (és még inkább, hogy kik ajánlják fel a segítséget). Miután a gém (ha jól értem) a Kontroll feldolgozása, külföldiekre nem hiszem, hogy számíthatsz - szóval a magyar kollégák figyelmét kell majd felkeltened. Épp ezért javallott egy magyar fordítást is csinálni a profilon az angol alá.

Javasolt ezenkívül más magyar modderek segítségét is kérni, érdemes lenne kapcsolatba lépned a Curse és a Grey mod készítőivel, ha munkaerővel nem is, de tanácsokkal biztosan segítenek!

Fontos továbbá, hogy kezdetben ne fogalmazz meg grandiózus célokat - az én modcsapatom projektje (Enterprise: Temporal Cold War) többek között azért is halt meg, mert már kezdettől fogva olyan elképzeléseink voltak, amiket józan ésszel belátva képtelenség lett volna elérni azzal az emberanyaggal, amivel rendelkeztünk (Half-Life 2 szintű jelenetek és történetmesélés, időbeli paradoxonok által dinamikusan megváltozó pályák, űrhajós harc és mellette gyalogos harc egyszerre, kábítógránátok).

Kezdj kicsiben. Pl. jelenleg dolgozz csak egy techdemón vagy egy bevezető pályán. Amint pedig ez az alap megvan, és közzé tudod tenni, nagyobb eséllyel csatlakoznak hozzád mások, mivel látni fogják, hogy komolyan gondolod a munkát, és valamit már letettél az asztalra.
I am serious... and don't call me Shirley.
#483160 ALIENwoods 2009. december. 01. 19:55
ALIENwoods
#483107 :: Mukridzsin (2009. december. 01. 18:08)
Igen leállította , de a minap üzent nekem , hogy tartalék üzemmódban lassacskán ugyan , de folytatja a mod fejlesztését . Megkért , hogy készítsek pár jó minőségű koncepciórajzot és csak azért készíti tartalékon a mod-ot , mert munkát keres és mellette tanul . Szóval teljesen nem állt le a mod-al . Egyébként azt is elárulta nekem , hogy a sztori már kész van és csak azért készíti tartalékon a projektet , mert finoman szólva azok akik támogatták a mod-ot már nem foglalkoznak vele , hátat fordítottak neki .
No igen, akkor leállt a mod készítése. a 4-s csapatból, sokan más fele mentek melózni, így magam maradtam, s a magánélet is hozott pár csavart, amik miatt nem volt időm a modra koncentrálni.

Ez volt régen 1 éve.

Most Marvin Wolf3D modján felbuzdulva leporoltam kicsit a Kontroll modot és elkezdtem a konceptezést, hozzá. A történet már a 1 éve készen van a játék 80%-ra. Most az adott helyszíneket vázolom story board szerűen, a pálya építéshez kellő részletezéssel (egyenlőre főbb vonalak szerint).

Egyedül dolgozom rajta, így a tempó is lassú.

a Moddb-re felrakott kép a szobáról már egy lehetséges helyszín. Jelenleg még a HL2-ből gazdálkodom, így a pályák alap verzióját is még abból fogom megcsinálni.
Fokozatosan tanulom meg a scriptelést is, illetve a modellezést, hozzá, hogy később magam gyárthassak kontentet hozzá.

Szívesen látok bármi nemű segítséget. Piorítást élveznek a modellezők (3D+ textúra), és programozók
#483107 Mukridzsin 2009. december. 01. 18:08
Mukridzsin
#483037 :: JohnBart (2009. december. 01. 13:28)
Khm... A ModDB profilon maga a srác mondja, hogy leállította a munkálatokat.
Igen leállította , de a minap üzent nekem , hogy tartalék üzemmódban lassacskán ugyan , de folytatja a mod fejlesztését . Megkért , hogy készítsek pár jó minőségű koncepciórajzot és csak azért készíti tartalékon a mod-ot , mert munkát keres és mellette tanul . Szóval teljesen nem állt le a mod-al .
Egyébként azt is elárulta nekem , hogy a sztori már kész van és csak azért készíti tartalékon a projektet , mert finoman szólva azok akik támogatták a mod-ot már nem foglalkoznak vele , hátat fordítottak neki .
#483037 JohnBart 2009. december. 01. 13:28
JohnBart
#483000 :: Mukridzsin (2009. december. 01. 07:34)
FIGYELEM ! Alienwoods mod-er segítséget kér készülődő mod-jához , ami a Kontroll című film alapján készül ! Bármihez is értel ( textúrázo, modellező, koncepció rajzoló ........... ) , ha tetszett a film akkor kérlek segíts egy nagyszerű MAGYAR mod elkészítésében . Minden segítségnek nagyon fog örülni ! Alienwoods MSN címe alienwoods@gmail.com Alienwoods Skype címe alienwoods2 A Kontroll Mod honlapja http://www.moddb.com/mods/kontroll Pár friss koncepció skicc Kontrol_01 , Kontrol_02
Khm... A ModDB profilon maga a srác mondja, hogy leállította a munkálatokat.
I am serious... and don't call me Shirley.
#483000 Mukridzsin 2009. december. 01. 07:34
Mukridzsin

FIGYELEM !


Alienwoods mod-er segítséget kér készülődő mod-jához , ami a Kontroll című film alapján készül !

Bármihez is értel ( textúrázo, modellező, koncepció rajzoló ........... ) , ha tetszett a film akkor kérlek segíts egy nagyszerű MAGYAR mod elkészítésében . Minden segítségnek nagyon fog örülni !

Alienwoods MSN címe alienwoods@gmail.com

Alienwoods Skype címe alienwoods2

A Kontroll Mod honlapja http://www.moddb.com/mods/kontroll

Pár friss koncepció skicc Kontrol_01 , Kontrol_02
#482990 JohnBart 2009. december. 01. 01:20
JohnBart
#482936 :: Make (2009. november. 30. 21:18)
JohnBart írta: Mukridzsin írta: JohnBart írta:Úgy tűnik, valaki nagyon ért a FacePoserhez... Az meg micsoda ? A Source SDK egyik segédprogramja. Az egyszerűbb játékbeli animációk, mozdulatok, jelenetek létrehozására, valamint az adott karaktermodellhez tartozó szájmozgás és mimika kialakítására szolgál.
Nah ha én egyszer rájövök, hogy az, hogy működik akkor meglátogatlak titeket
Make írta:


Nah ha én egyszer rájövök, hogy az, hogy működik akkor meglátogatlak titeket

Sok szerencsét, türelmet, és egy jó 22 colos wide monitort kívánok hozzá...
I am serious... and don't call me Shirley.
#482936 Make 2009. november. 30. 21:18
Make
#482416 :: JohnBart (2009. november. 29. 13:26)
Mukridzsin írta: JohnBart írta:Úgy tűnik, valaki nagyon ért a FacePoserhez... Az meg micsoda ?
A Source SDK egyik segédprogramja. Az egyszerűbb játékbeli animációk, mozdulatok, jelenetek létrehozására, valamint az adott karaktermodellhez tartozó szájmozgás és mimika kialakítására szolgál.
JohnBart írta:


Mukridzsin írta:

JohnBart írta:
Úgy tűnik, valaki nagyon ért a FacePoserhez...
Az meg micsoda ?


A Source SDK egyik segédprogramja. Az egyszerűbb játékbeli animációk, mozdulatok, jelenetek létrehozására, valamint az adott karaktermodellhez tartozó szájmozgás és mimika kialakítására szolgál.


Nah ha én egyszer rájövök, hogy az, hogy működik akkor meglátogatlak titeket

#482416 JohnBart 2009. november. 29. 13:26
JohnBart
#482334 :: Mukridzsin (2009. november. 29. 10:04)
JohnBart írta: Úgy tűnik, valaki nagyon ért a FacePoserhez...
Az meg micsoda ?
vlad90 írta: Az meg számomra érthetetlen, hogy miért akar a PC-sek 99% olyan játékot PC-n tolni, aminek elsődleges platformja egy konzol
Nos, ezek szerint te nagyon félreértelmezted az írásomat . Én arra próbáltam célozni , hogy a HL2 azon KEVÉS játék közé tartozik , amit elsősorban PC-re fejlesztenek ( Ez annyit tesz , hogy ha az összes játékot 100%-nak vesszük , akkor ebből a konzolok kivesznek olyan 90%-ot , ergo csak 10% marad a PC-seknek ) . Tehát én nem a konzolt szidtam , vagy a PC-t istenítettem , csak nem értem , hogy egy olyan játékot miért akar valaki konzolon tolni, akit JOBB-ÉLVEZETESEBB PC-n játszani !
találd]{i írta: Lassan át lehetne már nevezni ezt a topikot Half-life 2 epizódjai és mod-jaira mert különben igencsak megsokasodott az off errefele.
Szerintem is át kéne nevezni . Mondjuk : Half-Life 2 és Epizódjai meg a Mod-ok ...
Make írta: Am egy hülye kérdés xD: szentetek ha Gordon Freeman egy normál ember lenne mi lenne a kedvenc színe? xD
Szerintem a fekete és csak azért visel narancssárga ruhát, mert olcsón hozzájutott egy végkiárusításon a Tecsó-ban . XD Miután mindenki megvilágosodott , hirdetem továbbra is az igét ! Az első egy újabb Black Mesa rajongói videó , amiben Moby énekel . Black Mesa hangfelvétel bakik . Black Mesa rádió teszt . G-Man már nemcsak brékelni tud , hanem tátogni is ! FIGYELEM ! 12 éves kor alatt csak szülői felügyelettel nézhető meg ez a videó ! XD
Mukridzsin írta:


JohnBart írta:
Úgy tűnik, valaki nagyon ért a FacePoserhez...
Az meg micsoda ?


A Source SDK egyik segédprogramja. Az egyszerűbb játékbeli animációk, mozdulatok, jelenetek létrehozására, valamint az adott karaktermodellhez tartozó szájmozgás és mimika kialakítására szolgál.
I am serious... and don't call me Shirley.
#482349 krisz113 2009. november. 29. 10:25
krisz113
#482334 :: Mukridzsin (2009. november. 29. 10:04)
JohnBart írta: Úgy tűnik, valaki nagyon ért a FacePoserhez...
Az meg micsoda ?
vlad90 írta: Az meg számomra érthetetlen, hogy miért akar a PC-sek 99% olyan játékot PC-n tolni, aminek elsődleges platformja egy konzol
Nos, ezek szerint te nagyon félreértelmezted az írásomat . Én arra próbáltam célozni , hogy a HL2 azon KEVÉS játék közé tartozik , amit elsősorban PC-re fejlesztenek ( Ez annyit tesz , hogy ha az összes játékot 100%-nak vesszük , akkor ebből a konzolok kivesznek olyan 90%-ot , ergo csak 10% marad a PC-seknek ) . Tehát én nem a konzolt szidtam , vagy a PC-t istenítettem , csak nem értem , hogy egy olyan játékot miért akar valaki konzolon tolni, akit JOBB-ÉLVEZETESEBB PC-n játszani !
találd]{i írta: Lassan át lehetne már nevezni ezt a topikot Half-life 2 epizódjai és mod-jaira mert különben igencsak megsokasodott az off errefele.
Szerintem is át kéne nevezni . Mondjuk : Half-Life 2 és Epizódjai meg a Mod-ok ...
Make írta: Am egy hülye kérdés xD: szentetek ha Gordon Freeman egy normál ember lenne mi lenne a kedvenc színe? xD
Szerintem a fekete és csak azért visel narancssárga ruhát, mert olcsón hozzájutott egy végkiárusításon a Tecsó-ban . XD Miután mindenki megvilágosodott , hirdetem továbbra is az igét ! Az első egy újabb Black Mesa rajongói videó , amiben Moby énekel . Black Mesa hangfelvétel bakik . Black Mesa rádió teszt . G-Man már nemcsak brékelni tud , hanem tátogni is ! FIGYELEM ! 12 éves kor alatt csak szülői felügyelettel nézhető meg ez a videó ! XD
JohnBart írta:

Úgy tűnik, valaki nagyon ért a FacePoserhez...

Mukridzsin írta:
Az meg micsoda ?


Attól függ Ha most Source motoron belül maradunk, akkor a Garry's modban az arcmimika változtatására szolgáló eszköz (Pl a Ragdolloknál)

Mukridzsin írta:

csak nem értem , hogy egy olyan játékot miért akar valaki konzolon tolni, akit JOBB-ÉLVEZETESEBB PC-n játszani !


Mert... Van konzolja, és esetleg nem fejleszt gépet? Én pl gépen is egy csomó játékot kontrollerrel játszok. Az, hogy A és B-nek nem tetszik az az irányítás, C-től és D-től még minek megvonni?
#482334 Mukridzsin 2009. november. 29. 10:04
Mukridzsin
JohnBart írta:

Úgy tűnik, valaki nagyon ért a FacePoserhez...

Az meg micsoda ?

vlad90 írta:

Az meg számomra érthetetlen, hogy miért akar a PC-sek 99% olyan játékot PC-n tolni, aminek elsődleges platformja egy konzol

Nos, ezek szerint te nagyon félreértelmezted az írásomat . Én arra próbáltam célozni , hogy a HL2 azon KEVÉS játék közé tartozik , amit elsősorban PC-re fejlesztenek ( Ez annyit tesz , hogy ha az összes játékot 100%-nak vesszük , akkor ebből a konzolok kivesznek olyan 90%-ot , ergo csak 10% marad a PC-seknek ) . Tehát én nem a konzolt szidtam , vagy a PC-t istenítettem , csak nem értem , hogy egy olyan játékot miért akar valaki konzolon tolni, akit JOBB-ÉLVEZETESEBB PC-n játszani !

találd]{i írta:

Lassan át lehetne már nevezni ezt a topikot Half-life 2 epizódjai és mod-jaira mert különben igencsak megsokasodott az off errefele.

Szerintem is át kéne nevezni . Mondjuk : Half-Life 2 és Epizódjai meg a Mod-ok ...

Make írta:

Am egy hülye kérdés xD: szentetek ha Gordon Freeman egy normál ember lenne mi lenne a kedvenc színe? xD

Szerintem a fekete és csak azért visel narancssárga ruhát, mert olcsón hozzájutott egy végkiárusításon a Tecsó-ban . XD

Miután mindenki megvilágosodott , hirdetem továbbra is az igét !

Az első egy újabb Black Mesa rajongói videó , amiben Moby énekel .


Black Mesa hangfelvétel bakik .


Black Mesa rádió teszt .


G-Man már nemcsak brékelni tud , hanem tátogni is !
FIGYELEM ! 12 éves kor alatt csak szülői felügyelettel nézhető meg ez a videó ! XD
#482180 JohnBart 2009. november. 28. 19:42
JohnBart
#482171 :: Make (2009. november. 28. 19:31)
Hát igen, én pl mindig őrjöngök mikor egy olyan játékot aminek az előzőrész tetszett nem írnak ki PC-re (Gears of War 2, GTA IV, Halo 3) Csak a Valve-ra ne jöjjön ez a mánia!
Make írta:

Hát igen, én pl mindig őrjöngök mikor egy olyan játékot aminek az előzőrész tetszett nem írnak ki PC-re (Gears of War 2, GTA IV, Halo 3)
Csak a Valve-ra ne jöjjön ez a mánia!

Tekintve, hogy azért elég jól szokták vinni a játékaikat, a Steam pedig egy elfogadható védelmet jelent, szerintem ez a veszély egyelőre nem fenyeget...

Make írta:

Am egy hülye kérdés xD: szentetek ha Gordon Freeman egy nrom ember lenne mi lenne a kedvenc színe? xD

Sárga.
I am serious... and don't call me Shirley.
#482173 Make 2009. november. 28. 19:34
Make
#482171 :: Make (2009. november. 28. 19:31)
Hát igen, én pl mindig őrjöngök mikor egy olyan játékot aminek az előzőrész tetszett nem írnak ki PC-re (Gears of War 2, GTA IV, Halo 3) Csak a Valve-ra ne jöjjön ez a mánia!
Am egy hülye kérdés xD: szentetek ha Gordon Freeman egy nrom ember lenne mi lenne a kedvenc színe? xD
#482171 Make 2009. november. 28. 19:31
Make
#482076 :: JohnBart (2009. november. 28. 14:30)
találd]{i írta: Más : Lassan át lehetne már nevezni ezt a topikot Half-life 2 epizódjai és modjai-ra mert különben igencsak megsokasodott az off errefele.
Lehet, engem mondjuk különösebben nem zavarnak a modos posztok, főleg hogy az Ep3-ról jelenleg kb. semmit sem tudni.
Hát igen, én pl mindig őrjöngök mikor egy olyan játékot aminek az előzőrész tetszett nem írnak ki PC-re (Gears of War 2, GTA IV, Halo 3)
Csak a Valve-ra ne jöjjön ez a mánia!
#482076 JohnBart 2009. november. 28. 14:30
JohnBart
#482054 :: találd]{i (2009. november. 28. 13:44)
Mindegyikőtöknek igaza van, és egyikőtöknek sem. (tudom hülye egy paradoxon) Igen, a játékokat a legjobb az eredetileg célzott platformon játszani, mert úgy nyújtják a legjobb élményt. Legszívesebben megvenném az összes elérhető konzolt, és azokra a játékokat amik érdekelnek, de nem vagyok dúsgazdag. Gondolom ti se. Más : Lassan át lehetne már nevezni ezt a topikot Half-life 2 epizódjai és modjai-ra mert különben igencsak megsokasodott az off errefele.
találd]{i írta:


Más : Lassan át lehetne már nevezni ezt a topikot Half-life 2 epizódjai és modjai-ra mert különben igencsak megsokasodott az off errefele.

Lehet, engem mondjuk különösebben nem zavarnak a modos posztok, főleg hogy az Ep3-ról jelenleg kb. semmit sem tudni.
I am serious... and don't call me Shirley.
#482054 találd]{i 2009. november. 28. 13:44
találd]{i
Mindegyikőtöknek igaza van, és egyikőtöknek sem. (tudom hülye egy paradoxon) Igen, a játékokat a legjobb az eredetileg célzott platformon játszani, mert úgy nyújtják a legjobb élményt. Legszívesebben megvenném az összes elérhető konzolt, és azokra a játékokat amik érdekelnek, de nem vagyok dúsgazdag. Gondolom ti se.

Más : Lassan át lehetne már nevezni ezt a topikot Half-life 2 epizódjai és modjai-ra mert különben igencsak megsokasodott az off errefele.
#482040 vlad90 2009. november. 28. 12:59
vlad90
#482016 :: Mukridzsin (2009. november. 28. 11:32)
Adrianus , mivel a PC-s változatnál is szükséges bejelentkezéskor a Steam és a játékok elindításakor internetkapcsolat , ezért nagy valószínűséggel konzolokon is ez a helyzet . Az meg számomra érhetetlen , hogy minek akarsz egy olyan játékot konzolon tolni , aminek az elsődleges platformja PC . Half-Life 2-t tolni igazi fegyverrel ! G-Man brékel !
Mukridzsin írta:

Az meg számomra érhetetlen , hogy minek akarsz egy olyan játékot konzolon tolni , aminek az elsődleges platformja PC .


Az meg számomra érthetetlen, hogy miért akar a PC-sek 99% olyan játékot PC-n tolni, aminek elsődleges platformja egy konzol (Gears of War, Brutal Legend, GTA 4, Fable 2). Nem PC vs Konzol vitát akarok generálni, de hadd döntse már el Adrianus, hogy min és mivel akar játszani.
Eladó egy fél uborkás szendvics, érdeklődni privátban.
#482038 danidevito 2009. november. 28. 12:57
danidevito
Adrianus: nem, xboxon nincs szükség internetre, hogy játszhass, kivéve a TF2-höz