Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#473754 Mukridzsin 2009. november. 01. 12:47
Mukridzsin
Az előző hozzászólásomban véletlenül elírtam pár dolgot, most ezt kijavítom . Tehát az általam leginkább várt ellenfelek a következők :
- ADVISOR A játék vége felé fogunk velük megküzdeni .
- COMBINE ASSASSIN Mert a HL2 bétában már benne voltak és eléggé kemény ellenfelek lennének .
- COMBINE SUPER SOLDIER Mert a HL2 bétában már benne voltak és eléggé kemény ellenfelek lennének .
- CRAB SYNTH Mert a HL2-ben már feltűnt a Citadellában és vétek lenne kihagyni az Ep3-ból .
- MORTAR SYNTH Mert a HL2-ben már feltűnt a Citadellában és vétek lenne kihagyni az Ep3-ból .
- HYDRA Mert a HL2 bétában már benne voltak és eléggé kemény ellenfelek lennének .
- ANTILON KING Ez a lény az Antilon faj vezetője és azért lenne jó ha szerepelne az Ep3-ban mert a tervezett Antilonok közül már csak ez nem szerepet a HL2-Ep1-Ep2-ekben és igencsak kéne már egy igazi Antilon Bos harc)
- GLaDOS Mert a Portal első részében nem sikerült teljesen elpusztítani , szóval ha nem is az Ep3-ban de a Portal 2-ben biztos meg kel vele küzdeni .
- GONARCH Ez a szörny a Headcrabs-oknak az anyja . Már csak ez maradt ki a Headcrabs-ok közül ill. a HL2 bétájában már szerepelt kép 1 kép 2 . Szóval nagy a valószínüsége , hogy már nem csak a HL1-ben tűnik fel . Jó kis boss fight lehetne vele .
- BULLSQUID Mert a HL2 bétában már benne voltak és kár lenne őket kihagyni .
- HOUNDEYE Mert a HL2 bétában már benne voltak és kár lenne őket kihagyni .
- ICHTHYOSAUR Mert a HL2 elején már szerepelt , amikor is a portolási hiba keletkezett csak 3 mp-re láthattuk . Szóval kár lenne kihagyni az Ep3-ból .

Operation Black Mesa ( Opposing Force: Source ) Videók .




Guard Duty ( Blue Shift: Source ) Vidi !!!


Black Mesa Rajongói videó ! Ez a videó a Black Mesa (Alfa 6) és UT 2003 hangeffektek felhasználásával készült .

Black Mesa Ladi ...
#473592 Mukridzsin 2009. október. 31. 22:06
Mukridzsin
Újabb képeket töltöttem fel az HL2:Episode3 galériába !!! HL2:Episode3
A művészi képeket egy szlovák tehetség -(( Sketchboook ))- rajzolta , az in-game képeket pedig egy fiatal mod-er -(( Trase ))- készítette .

Az Ep3-ból vétek lenne kihagyni a következő ellenfeleket :
-Combine Assassin (mert sexy)
-Combine Guard (Synth) (mert a HL2-ben már feltűnt a Citadellában)
-Combine Super Soldier (mert über király ellenfél lenne)
-Hydra (mert a HL2étában már szerepelt és egy ilyen szörny illik a sarki barlangokba)
-Mortar Synth (mert a HL2-ben már feltűnt a Citadellában)

AAA Film, szerintem egyhamar nem lesz a játékból . Ahhoz rengeteg pénz kel .
#473223 JohnBart 2009. október. 31. 00:57
JohnBart
#473044 :: Mukridzsin (2009. október. 30. 16:59)
Chocho írta: Ezeknek semmi közük az Ep3-hoz, nagy részük a lopott orosz bétából van.
Meglehet , de szerintem TÉVEDSZ ! Amik szerintem benne lesznek az Ep3-ban a következők : Helyszínek : -Air Exchange -Depot / Prison - Gulag -Borealis - Hyperborea -Combine Factories -Kraken Base -Railway / Highway -Weather Control Karakterek : -Animal Conscript(Újonc) -Captain Vance (Vance kapitány) -The Consul (Átalakult, kiborg változat) Ellenségek : -Advisor -Advisor Pods -Alien Assassin -Alien Grunt -Combine Assassin -Combine Guard (Synth) -Combine Super Soldier -Combine Synth Elite Soldier -Crab Synths -Hydra -Mortar Synth -Shield Scanner Aki mindent megakar tudni a Half-Life játékok múltjáról-jelenéről az látogasson el ide half-life.wikia.com
Mukridzsin írta:

Meglehet , de szerintem TÉVEDSZ !
Amik szerintem benne lesznek az Ep3-ban a következők :
Helyszínek :
-Air Exchange
-Depot / Prison - Gulag
-Borealis - Hyperborea
-Combine Factories
-Kraken Base
-Railway / Highway
-Weather Control

Attól, hogy az általad bekopipasztézott részeket kivágták/megváltoztatták a játék tervezési fázisában, még nem biztos, hogy vissza fognak kerülni. Az Air Exchange és a Weather Control például rögtön felejtős, ezek ugyanis addig szerepeltek a történetben, amíg az volt a világ koncepciója, hogy a Combine a saját igényeinek megfelelően fokozatosan megváltoztatja a légkört, belélegezhetetlenné téve azt az emberek számára.
A Railway/Highway voltaképp már benne volt az alap HL2-ben (a Highway 17, Sand Traps fejezetekben), a Kraken Base helyét a Black Mesa East vette át a végső verzióban, a Depot/Prison/Gulag nem más, mint Nova Prospekt, a Combine Factories pedig az a helyszín, ahonnan kimentettük Alyx apját. A listából így csak a Borealis marad, az Ep2-ből pedig tudjuk, hogy e köré fog majd csoportosulni a harmadik epizód sztorija, szóval az az egyedüli várható helyszín a fenti listából.

Mukridzsin írta:


Karakterek :
-Animal Conscript(Újonc)
-Captain Vance (Vance kapitány)
-The Consul (Átalakult, kiborg változat)

Ezek a karakterek azért valószínűtlenek, mivel mindannyian más HL2 szereplők korai változatai. Captain Vance azért nem lesz a játékban, mert ő tulajdonképpen Eli Vance első verziója volt. Conscriptek azért nem lesznek, mivel a frakció koncepcióját később az ellenállókkal helyettesítették. A konzul pedig azért fog hiányozni, mert a HL2-ben Dr. Breen helyettesíti.

Mukridzsin írta:


Ellenségek :
-Advisor
-Advisor Pods
-Alien Assassin
-Alien Grunt
-Combine Assassin
-Combine Guard (Synth)
-Combine Super Soldier
-Combine Synth Elite Soldier
-Crab Synths
-Hydra
-Mortar Synth
-Shield Scanner

A lista első két eleme igen valószínű, az Alien Assassin plusz Grunt azonban már kevésbé. Előbbi végül a Fast Zombie formájában jelenik meg a játékban, utóbbi pedig a Xen csapatait erősíti, szóval ha maradt belőlük a Földön, akkor a Vortigauntokkal együtt már velük is találkoztunk volna. A Combine Assassin/Guard/Super Soldier és Elite Soldier végül az Overwatch Elite-be lett összegyúrva, a Shield Scanner tipikus városi felhasználású egység, szóval megint kiesik (már az Ep1 és Ep2-ben sem voltak), a Synth-ekkel azonban nem tudom mi lesz, örülnék, ha valami komolyabb boss ellenfélként bekerülnének.
I am serious... and don't call me Shirley.
#473222 krisz113 2009. október. 31. 00:55
krisz113
#473208 :: Make (2009. október. 31. 00:00)
Nem biztos, h 2010 végére akarják kiadni a HL2EP3-at, mert egyszer olvastam valahol (nem tom pontosan már hol de megbízható forrás) hogy az EP3 már kész van valszeg, csak robbanás szerűen akarják kiadni az OrangeBox2-ben, a L4D2-vel és a Portal2-vel. Mindent összevetve szerintem nem kell 2010 végéig várni sok esély van rá, hogy 2009 végén (azaz most) vagy 2010 elején is kijöhet. Én nagyon bízok ebben és imádom a Half-Life-okat . Ja és ha valamelyik Half-Life-ból filmet akarnak csinálni akkor nem hagyhatják ki Gordon Freeman-t. (csak ha a valamilyen mellékszálat akarnak megfilmesíteni) de azrt abba is belerakhatják mint mellék szereplőt
Üm... Lehet, hogy az EP3 kiadása vissza van tartva, hiszen az utolsó HL, nagy durranást akarnak... De legalább még jobb játékot kapunk. Film? Félek elszúrnák...
A képek nagy része hát... Megkérdőjelezhető, maradjunk ennyiben.

De én ezen nem is vitázok. Lehet felük sem lesz benne, ha a boltok polcaira kerül, majd megtudom
#473208 Make 2009. október. 31. 00:00
Make
#473044 :: Mukridzsin (2009. október. 30. 16:59)
Chocho írta: Ezeknek semmi közük az Ep3-hoz, nagy részük a lopott orosz bétából van.
Meglehet , de szerintem TÉVEDSZ ! Amik szerintem benne lesznek az Ep3-ban a következők : Helyszínek : -Air Exchange -Depot / Prison - Gulag -Borealis - Hyperborea -Combine Factories -Kraken Base -Railway / Highway -Weather Control Karakterek : -Animal Conscript(Újonc) -Captain Vance (Vance kapitány) -The Consul (Átalakult, kiborg változat) Ellenségek : -Advisor -Advisor Pods -Alien Assassin -Alien Grunt -Combine Assassin -Combine Guard (Synth) -Combine Super Soldier -Combine Synth Elite Soldier -Crab Synths -Hydra -Mortar Synth -Shield Scanner Aki mindent megakar tudni a Half-Life játékok múltjáról-jelenéről az látogasson el ide half-life.wikia.com
Nem biztos, h 2010 végére akarják kiadni a HL2EP3-at, mert egyszer olvastam valahol (nem tom pontosan már hol de megbízható forrás)
hogy az EP3 már kész van valszeg, csak robbanás szerűen akarják kiadni az OrangeBox2-ben, a L4D2-vel és a Portal2-vel. Mindent összevetve szerintem nem kell 2010 végéig várni sok esély van rá, hogy 2009 végén (azaz most) vagy 2010 elején is kijöhet. Én nagyon bízok ebben és imádom a Half-Life-okat . Ja és ha valamelyik Half-Life-ból filmet akarnak csinálni akkor nem hagyhatják ki Gordon Freeman-t. (csak ha a valamilyen mellékszálat akarnak megfilmesíteni) de azrt abba is belerakhatják mint mellék szereplőt
#473044 Mukridzsin 2009. október. 30. 16:59
Mukridzsin
#473015 :: Chocho (2009. október. 30. 16:02)
Mukridzsin írta: A HL2:Ep3 galériájába feltöltöttem pár képet HL2:Ep3 . Szerintem az Ep3-ban ezek fognak szerepelni .
Ezeknek semmi közük az Ep3-hoz, nagy részük a lopott orosz bétából van.
Chocho írta:

Ezeknek semmi közük az Ep3-hoz, nagy részük a lopott orosz bétából van.

Meglehet , de szerintem TÉVEDSZ !
Amik szerintem benne lesznek az Ep3-ban a következők :
Helyszínek :
-Air Exchange
-Depot / Prison - Gulag
-Borealis - Hyperborea
-Combine Factories
-Kraken Base
-Railway / Highway
-Weather Control
Karakterek :
-Animal Conscript(Újonc)
-Captain Vance (Vance kapitány)
-The Consul (Átalakult, kiborg változat)
Ellenségek :
-Advisor
-Advisor Pods
-Alien Assassin
-Alien Grunt
-Combine Assassin
-Combine Guard (Synth)
-Combine Super Soldier
-Combine Synth Elite Soldier
-Crab Synths
-Hydra
-Mortar Synth
-Shield Scanner

Aki mindent megakar tudni a Half-Life játékok múltjáról-jelenéről az látogasson el ide half-life.wikia.com
#473015 Chocho 2009. október. 30. 16:02
Chocho
#473013 :: Mukridzsin (2009. október. 30. 15:56)
A HL2:Ep3 galériájába feltöltöttem pár képet HL2:Ep3 . Szerintem a többsége benne lesz az Ep3-ban !
Mukridzsin írta:

A HL2:Ep3 galériájába feltöltöttem pár képet HL2:Ep3 . Szerintem az Ep3-ban ezek fognak szerepelni .


Ezeknek semmi közük az Ep3-hoz, nagy részük a lopott orosz bétából van.
Gaming is believing.
#473013 Mukridzsin 2009. október. 30. 15:56
Mukridzsin
A HL2:Ep3 galériájába feltöltöttem pár képet HL2:Ep3 . Szerintem a többsége benne lesz az Ep3-ban !
#472287 Mukridzsin 2009. október. 28. 20:37
Mukridzsin
Az Ep3-at én is valami csomagban látnám viszont a legszívesebben pl. Ep3 + Portal2 + L4D + CS: S (nekem ezekre lenne a legnagyobb szükségem ) .

Egy "AAA" filmnek én is nagyon örülnék , de ha nem is lesz film a rajongók úgy is elkészítik Itt van rá egy pár példa !









#472104 Preda 2009. október. 28. 14:23
#472090 TOMYKILLER 2009. október. 28. 14:01
TOMYKILLER
Én meg annak örülnék ha egy ilyen box-ot úgy kapnék meg mint az Orange Box-ot!
Azt ugyanis bátyámtól kaptam,úgyhogy most megvan az Orange Box is,és maga a HL 2,Ep1,és az Ep2 is,mivel ezek hamarabb megvoltak!

Preda én arra,és nem tenném fel a fizetésemet!
Mondtak már 2009-et is,és még csak híre sincs.
#472084 találd]{i 2009. október. 28. 13:49
találd]{i
Remélem valami pofás box-ban jön majd, mert csak azért nem adnék ki annyi lóvét, inkább várnék, de ha valami kis pakkban jönne annak örülnék. pl L4D+HL2 EP3+Valami más game, meg ilyenek
#472016 Preda 2009. október. 28. 10:49
Preda
Az Episode 3-at 2010 végére ígérték.
#472003 TOMYKILLER 2009. október. 28. 10:20
TOMYKILLER
Jaja Freeman-nek benne kell lennie!

Amúgy mi van ezekkel a Valve-s emberekkel?
L4D 2 jön,de a HL Episode 3 sehol,vagy a HL3.

Nekem ez a kedvenc Balck Mesa videóm!

#471997 GP389 2009. október. 28. 10:11
GP389
#471350 :: találd]{i (2009. október. 26. 20:59)
Mostanában nagyon sok mindenből készül film. Milyen frankó lenne már, ha valaki (mittudomén, paramount, vagy mgm, vagy valami másik neves cég) készítene egy a Half life "univerzumban" játszódó filmet. Nem muszáj Dr. Freeman-nek is szerepelnie benne, de az lenne a legfrankóbb. Kíváncsi lennék rá
Ha film lenne akkor Freeman-t nem szabad kihagyni !!! Ő a megváltó
#471350 találd]{i 2009. október. 26. 20:59
találd]{i
Mostanában nagyon sok mindenből készül film. Milyen frankó lenne már, ha valaki (mittudomén, paramount, vagy mgm, vagy valami másik neves cég) készítene egy a Half life "univerzumban" játszódó filmet. Nem muszáj Dr. Freeman-nek is szerepelnie benne, de az lenne a legfrankóbb. Kíváncsi lennék rá
#471288 Mukridzsin 2009. október. 26. 19:11
Mukridzsin
#470987 :: Make (2009. október. 26. 00:05)
Mukridzsin, amelyik vidiket te belinkeled azoknak nekem sosincs hangja am én is már naon várom a Black Mesaource-t
Make , akkor a te rendszeredben van a hiba . Próbáld meg Chrome-val , Firefox-al vagy Operával , mert nálam ezekkel müxik !

Á, újabb teszt vidi hőn áhított Black Mesa-ból !


A kövi vidik , valami nagyon beteg vidik . Amit Kokoli Havammanen a "Mario Paint Composer 2" nevű progival készített el .




#470987 Make 2009. október. 26. 00:05
Make
Mukridzsin, amelyik vidiket te belinkeled azoknak nekem sosincs hangja am én is már naon várom a Black Mesaource-t
#470911 Mukridzsin 2009. október. 25. 20:15
Mukridzsin
"santso" én csak egy doldot tennék még hozzá "JohnBart" tanácsaihoz , éspedig akkor nem műxik még a cucc , ha illegál , szóval ha ez így van vedd meg !

De ha TÉNYLEG megvetted , akkor ezt a telót hívd fel 06-1-50-595-50 <--, Úgy tudom , hogy ez az EA hivatalos terméktámogatási forródrótja . Nyugodtan ZAKLAST őket , ja és biztos kérdezni fogják a játék sorszámát és a vásárlásodat igazoló nyugta számát .

Black Mesa Videók !!!


Teljes Black Mesa zene egy vidiben
0:00 - Black Mesa Theme
0:52 - Surface Tension Theme
1:52 - WGH Topside
2:58 - Anomalous Material
3:59 - Blastpit
5:19 - End Credit (Part 2)
7:02 - Valve Credit



Egy újabb demonstráló teszt vidi

#470747 JohnBart 2009. október. 25. 14:37
JohnBart
#470639 :: santso (2009. október. 25. 08:55)
Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy az alap HL2 játékon kívül egyetlen kiegészítője, vagy modja sem akar elindulni. Se a CS Suorce, se a Deathmatch. Ez még nem is lenne baj, de nemrég vettem meg a Episode Packot és ez sem akar futni. Indítás után "Engine error" üzenettel kilép. Ez van Xp-n és Vista-n is. A HL2 és az EP is eredeti. Leszedtem a legújabb drivereket is. Próbáltam lemezről telepített és Steam-ről letöltött verziót is, de ugyanaz az eredmény. Ha valakinek van valami ötlete, vagy találkozott ezzel a problémával, akkor légyszi írjon, itt vagy e-mail-t. Nagyon hálás lennék! Msn, e-mail: santso@msn.com Üdv.: Santso
Egy rövid Google keresés szerint általában három dolog okozhatja ezt:

a.) túlhajtott memória és/vagy proci (állítsd vissza gyárira, ha tuningoltad őket)
b.) régebbi DirectX (szedd le a legújabbat, nálam a Flatout2 fagyott csonttá mert pár hónappal régebbit használtam)
c.) a Steam olyan nyelvre van állítva, amit a játékok nem támogatnak. Szóval ha magyar a Steamed, állítsd vissza angolra.

Ha egyik megoldás sem működik, akkor javaslom a steampowered.com meglátogatását, ott biztos többet tudnak segíteni, mint itt...
I am serious... and don't call me Shirley.
#470639 santso 2009. október. 25. 08:55
santso
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy az alap HL2 játékon kívül egyetlen kiegészítője, vagy modja sem akar elindulni. Se a CS Suorce, se a Deathmatch. Ez még nem is lenne baj, de nemrég vettem meg a Episode Packot és ez sem akar futni. Indítás után "Engine error" üzenettel kilép. Ez van Xp-n és Vista-n is. A HL2 és az EP is eredeti. Leszedtem a legújabb drivereket is. Próbáltam lemezről telepített és Steam-ről letöltött verziót is, de ugyanaz az eredmény. Ha valakinek van valami ötlete, vagy találkozott ezzel a problémával, akkor légyszi írjon, itt vagy e-mail-t.

Nagyon hálás lennék!

Msn, e-mail: santso@msn.com

Üdv.: Santso
#469093 JohnBart 2009. október. 19. 15:47
JohnBart
#469081 :: Mukridzsin (2009. október. 19. 15:10)
Lehetséges , hogy nem akarták kiadni a fejlesztők ezt a változatot , de annyira kezdetleges , hogy pl. a pályák nagy részén még textúrák sincsenek . Szóval ez a változat még játszhatatlan , tele van hibával ( állandóan beragadok a falba , a gravitáció valami borzalom bugos ) . Akit érdekel az úgy is leszedi , attól független , hogy ezt én most reklámozom vagy sem . Jah , és amit a rajongók a videóportálokra feltöltöttek az ebből a változatból van . Ez a változat ha úgy vesszük egy demó , amiben irdatlan mennyiségü hiba van .
Az mindegy, hogy milyen állapotban van, ha a fejlesztők nem akarták ezt a verziót kiadni, akkor azt bizony ellopták, és mint olyat, szerintem nem igazán kéne terjeszteni és reklámozni. Ezen a téren igen érzékeny vagyok, mivel három éven keresztül voltam egy modcsapat tagja, és számtalanszor próbálták meg tőlünk is lenyúlni azt a forráskódot, amin oly sokat dolgoztunk...
I am serious... and don't call me Shirley.
#469081 Mukridzsin 2009. október. 19. 15:10
Mukridzsin
#469051 :: JohnBart (2009. október. 19. 11:04)
Szerintem ezt az alfát ne nagyon reklámozd, mert a fejlesztők nem akarták kiadni... Ha jól emlékszem, volt egy kis összezördülés a csapaton belül, egy kirakott tag meg egyszerűen elhúzott az aktuális builddel. Azaz ez a verzió kvázi lopott.
Lehetséges , hogy nem akarták kiadni a fejlesztők ezt a változatot , de annyira kezdetleges , hogy pl. a pályák nagy részén még textúrák sincsenek . Szóval ez a változat még játszhatatlan , tele van hibával ( állandóan beragadok a falba , a gravitáció valami borzalom bugos ) . Akit érdekel az úgy is leszedi , attól független , hogy ezt én most reklámozom vagy sem . Jah , és amit a rajongók a videóportálokra feltöltöttek az ebből a változatból van . Ez a változat ha úgy vesszük egy demó , amiben irdatlan mennyiségü hiba van .
#469055 eClipse 2009. október. 19. 11:27
eClipse
#468671 :: Pozandr (2009. október. 18. 02:25)
Amikor Gordon Freeman-nel a börtönben vagyok, és az automata gépágyúkkal kell távol tartani a katonákat, azt kb. mennyi ideig kell csinálni? A katonák folyamatosan jönnek, felborítják a gépágyúkat, engem meg megölnek. Már kezdem nagyon unni.
Pozandr írta:

Amikor Gordon Freeman-nel a börtönben vagyok, és az automata gépágyúkkal kell távol tartani a katonákat, azt kb. mennyi ideig kell csinálni? A katonák folyamatosan jönnek, felborítják a gépágyúkat, engem meg megölnek. Már kezdem nagyon unni.


Azt hiszem 5 sorozatnyi katonát kell visszatartani, utána bejön Alyx.
#469051 JohnBart 2009. október. 19. 11:04
JohnBart
#468984 :: Mukridzsin (2009. október. 18. 21:09)
Megtaláltam a Black Mesa egy nagyon korai (2006-os) változatát . Hát eléggé kezdetleges stádiumban van , de már ebből a korai változatból is látszik , hogy a készítők tényleg komolyan gondolják a projektet (pl. a "gasworks_08" pályán találtam egy Easter Eggs-t , plusz G-Man is feltűnik) ! A Black Mesa Source (Alfa 6) letölthető innen - BMS-01 - BMS-03 - cccc - ccc A letöltéshez szükséges egy kliens is Kliens Nagy várakozással várom a Black Mesa végleges változatát ! Ami elméletileg még az idén kijön .
Szerintem ezt az alfát ne nagyon reklámozd, mert a fejlesztők nem akarták kiadni... Ha jól emlékszem, volt egy kis összezördülés a csapaton belül, egy kirakott tag meg egyszerűen elhúzott az aktuális builddel. Azaz ez a verzió kvázi lopott.
I am serious... and don't call me Shirley.

Olvastad már? ×