Kérjük jelentkezz be!
Half-Life 2

Half-life 2 és epizódjai

A pajszer fémes tapintása a legjobb érzés, ami érhet, és Lamarrnak hívják a kiskutyád? Akkor nézz be!
#492595 lived 2010. január. 04. 16:23
lived
#492553 :: Chocho (2010. január. 04. 13:35)
lived írta: Remélem hogy idén szeptemberben érkezik végre. Még egy decemberrel és megbarátkoznék, de ha átcsúszna 2011-re....
... akkor már meg se vennéd? Ugyan már. Ha átcsúszik, ha nem, meglesz, kár ferdíteni.
Chocho írta:

... akkor már meg se vennéd?


Persze megveszem akkor is, de azért jó lenne ha már jönne idén ősszel. Azért még is 3 év telik el addigra a ep2 és ep3 között, annyi idő alatt meg már kiadhatnák.

Remélem nem lesz csalódás (persze az eddigiek se voltak ) Csak azért a 3 év alatt valami Nagyon pöpecet kell letenni már az asztalra.

Az sima és az ep1 között nem volt szinte semmi fejlődés (legalább is nagyon minimális). Az ep1 és az ep2 között már volt fejlődés minden téren. És ha csak azt nézzük hogy az ep1-ep2 között 16 hónap telt el, akkor az ep3-nak Nagyon ütősnek kell lennie.
#492553 Chocho 2010. január. 04. 13:35
Chocho
#492544 :: lived (2010. január. 04. 09:29)
Kíváncsi vagyok hogy a HL2 citadellában látható két fajta űrlény megjelenik e az ep3-ban ill. hogy egy fajta combine assasin lesz e benne. Én az ep3-tól egy 10-14 óra közti játékidőt várok, ami 10-12 fejezetből állhatna. 1-2 új fegyvert, új ellenséget. A helszínek szempontjából pedig remélem nem csak a havas táj és a borealis lesz csak. Talán az elején lesz még egy kis fehér erdős rész, aztán megyünk a jeges részhez. Tehetnénk egy kis látogatást a combine bolyógra is 1-2 pálya elejéig. Az igazán feldobná a játékot. Remélem hogy idén szeptemberben érkezik végre. Még egy decemberrel és megbarátkoznék, de ha átcsúszna 2011-re....
lived írta:

Remélem hogy idén szeptemberben érkezik végre. Még egy decemberrel és megbarátkoznék, de ha átcsúszna 2011-re....


... akkor már meg se vennéd? Ugyan már. Ha átcsúszik, ha nem, meglesz, kár ferdíteni.
Gaming is believing.
#492544 lived 2010. január. 04. 09:29
lived
Kíváncsi vagyok hogy a HL2 citadellában látható két fajta űrlény megjelenik e az ep3-ban ill. hogy egy fajta combine assasin lesz e benne.

Én az ep3-tól egy 10-14 óra közti játékidőt várok, ami 10-12 fejezetből állhatna. 1-2 új fegyvert, új ellenséget.
A helszínek szempontjából pedig remélem nem csak a havas táj és a borealis lesz csak. Talán az elején lesz még egy kis fehér erdős rész, aztán megyünk a jeges részhez. Tehetnénk egy kis látogatást a combine bolyógra is 1-2 pálya elejéig. Az igazán feldobná a játékot.

Remélem hogy idén szeptemberben érkezik végre. Még egy decemberrel és megbarátkoznék, de ha átcsúszna 2011-re....
#492293 Borsodi 2010. január. 03. 09:50
Borsodi
#492207 :: JohnBart (2010. január. 02. 22:24)
Borsodi írta: JohnBart: Lehet koperatívban nyomni? Hogyan? Kérlek írd már le nekem pontosan miket kell letölteni hozzá.
Ahogy írták, kell a Synergy. A Steamen kapásból le tudod szedni, asszem a Free Stuff listában van benne. Ha elindítod, akkor először is egy menüben be kell töltened azokat a GCF-fájlokat, amik neked megvannak (pl. az alap HL2, az EP1 és az EP2 fájljait, ha megvan mindegyik epizód), azt követően pedig a Create Serverrel tudsz játékot indítani, Join Game-el csatlakozni valahova. Faja kis mod, kicsit bugos néha, a járműkezelés még most is elég ótvar (sokszor előfordul, hogy egyszerűen fejreáll a járgány, és az Istennek se lehetne négykerékre billenteni), ezt leszámítva nagy móka.
v8506 írta: Most ezt a dühöngőbe kéne írnom.. ez nem lehet igaz.. :iszonyat mérges fejet vág: Nekem alapban magyarra állította magát a Steam. Hmm.. gondoltam mi lenn ha vissza állítanám. ..és.. és.. hát működik b...meg. Mindig mondtam, hogy ne kotorásszon olyan aki nem figyel, de ez esetben ez duplán igaz... hogy lehet így elqrni valamit? Ok, van lopótökösfordítás.. és ezzel valaki megpróbált már játszani is ANGOL nyelven?
Ja igen, én anno a HL2-vel jártam így. Nem tudtam rájönni, mi okozza a Platform Error hibát, aztán kiderült, hogy a magyar nyelv. Mikor ugye kijött a HL2, a magyar még nem volt választható a Steamben... Az már más kérdés, hogy a honosítás maga egyébként bűnrossz lett, úgy a kliensben, mint a Steames játékok többségében...
JohnBart írta:

Ja igen, én anno a HL2-vel jártam így. Nem tudtam rájönni, mi okozza a Platform Error hibát, aztán kiderült, hogy a magyar nyelv. Mikor ugye kijött a HL2, a magyar még nem volt választható a Steamben...

Az már más kérdés, hogy a honosítás maga egyébként bűnrossz lett, úgy a kliensben, mint a Steames játékok többségében...

Pfu mire én rájöttem erre a hibára. Már majdnem írtam egy panasz levelet a Valve-nak.
#492207 JohnBart 2010. január. 02. 22:24
JohnBart
#490605 :: Borsodi (2009. december. 27. 09:31)
JohnBart: Lehet koperatívban nyomni? Hogyan? Kérlek írd már le nekem pontosan miket kell letölteni hozzá.
Borsodi írta:

JohnBart:
Lehet koperatívban nyomni? Hogyan? Kérlek írd már le nekem pontosan miket kell letölteni hozzá.

Ahogy írták, kell a Synergy. A Steamen kapásból le tudod szedni, asszem a Free Stuff listában van benne. Ha elindítod, akkor először is egy menüben be kell töltened azokat a GCF-fájlokat, amik neked megvannak (pl. az alap HL2, az EP1 és az EP2 fájljait, ha megvan mindegyik epizód), azt követően pedig a Create Serverrel tudsz játékot indítani, Join Game-el csatlakozni valahova. Faja kis mod, kicsit bugos néha, a járműkezelés még most is elég ótvar (sokszor előfordul, hogy egyszerűen fejreáll a járgány, és az Istennek se lehetne négykerékre billenteni), ezt leszámítva nagy móka.

v8506 írta:

Most ezt a dühöngőbe kéne írnom.. ez nem lehet igaz.. :iszonyat mérges fejet vág: Nekem alapban magyarra állította magát a Steam. Hmm.. gondoltam mi lenn ha vissza állítanám. ..és.. és.. hát működik b...meg. Mindig mondtam, hogy ne kotorásszon olyan aki nem figyel, de ez esetben ez duplán igaz... hogy lehet így elqrni valamit? Ok, van lopótökösfordítás.. és ezzel valaki megpróbált már játszani is ANGOL nyelven?

Ja igen, én anno a HL2-vel jártam így. Nem tudtam rájönni, mi okozza a Platform Error hibát, aztán kiderült, hogy a magyar nyelv. Mikor ugye kijött a HL2, a magyar még nem volt választható a Steamben...

Az már más kérdés, hogy a honosítás maga egyébként bűnrossz lett, úgy a kliensben, mint a Steames játékok többségében...
I am serious... and don't call me Shirley.
#492013 BenJoe00 2010. január. 02. 09:00
BenJoe00
Hát a Lost Coast-ot én nem számítom kiegnek. Esetleg techdemo. De ha így számoltad, akkor tényleg kijön a 3.
#491773 BenJoe00 2010. január. 01. 07:54
BenJoe00
3 kieg? oO hú öcsém, te tudsz valamit... én csak 2-ről tudok.
#491498 Szaki13 2009. december. 31. 03:49
Szaki13
#491489 :: ALIENwoods (2009. december. 31. 00:43)
CS-seknél nem hiszem hogy leváltja majd az egeret
Én nem igazán tudnám elképzelni a Natal-t mint korszakalkotó irányítóeszközt.Emellett az egeret már egy jó ideje nem tudja leváltani semmi(jóh konzol de...)
#491489 ALIENwoods 2009. december. 31. 00:43
ALIENwoods
#491378 :: Borsodi (2009. december. 30. 18:15)
Mukridzsin írta: Az lenne a legtutibb , ha PC-re is elkészülne ez a Natal vagy valami hasonló technológia .
Hát az érdekes lenne. Bár nincs kizárva. Xbox-on meg Wii-n már van, kitudja lehet h csinálnak PC-re meg PS3-ra is.
CS-seknél nem hiszem hogy leváltja majd az egeret
#491378 Borsodi 2009. december. 30. 18:15
Borsodi
#491309 :: Mukridzsin (2009. december. 30. 11:18)
Half-Life 2-vel próbálták ki a Project Natal technológiát ! Valaki titokban kiszivárgott egy videót a Microsoft következő rendszeréről a Projekt Natal-ról amit éppen a Half-Life 2 játékkal tesztelnek. Ez nagy valószínűséggel még a korai béta Natal-ból van . A videó eléggé elmosódott , de a srác jól megtudja mutatni mozgás közben a Natal-t , aminek révén fellehet venni tárgyakat , körkörösen szétlehet nézni , stb...... , egyszóval sokkal élvezetesebben lehet játszani a Half-Life 2-vel . Az lenne a legtutibb , ha PC-re is elkészülne ez a Natal vagy valami hasonló technológia .
Mukridzsin írta:

Az lenne a legtutibb , ha PC-re is elkészülne ez a Natal vagy valami hasonló technológia .

Hát az érdekes lenne. Bár nincs kizárva. Xbox-on meg Wii-n már van, kitudja lehet h csinálnak PC-re meg PS3-ra is.
#491309 Mukridzsin 2009. december. 30. 11:18
Mukridzsin

Half-Life 2-vel próbálták ki a Project Natal technológiát !


Valaki titokban kiszivárgott egy videót a Microsoft következő rendszeréről a Projekt Natal-ról amit éppen a Half-Life 2 játékkal tesztelnek. Ez nagy valószínűséggel még a korai béta Natal-ból van . A videó eléggé elmosódott , de a srác jól megtudja mutatni mozgás közben a Natal-t , aminek révén fellehet venni tárgyakat , körkörösen szétlehet nézni , stb...... , egyszóval sokkal élvezetesebben lehet játszani a Half-Life 2-vel . Az lenne a legtutibb , ha PC-re is elkészülne ez a Natal vagy valami hasonló technológia .

#490613 nemtudomki 2009. december. 27. 10:26
nemtudomki
#490605 :: Borsodi (2009. december. 27. 09:31)
JohnBart: Lehet koperatívban nyomni? Hogyan? Kérlek írd már le nekem pontosan miket kell letölteni hozzá.
A Synergy (a coop mód) bugos az ep2ben Az autós pályáknál 1 autót rak le több helyett. Egyébként a szimplában és az ep1ben ez nem fordul elő, ott mindig több jármű van (ep1ben van egyáltalán jármű, amit mi vezetünk? )
Gamestreaming: http://www.twitch.tv/adanos93
#490605 Borsodi 2009. december. 27. 09:31
Borsodi
#490075 :: JohnBart (2009. december. 25. 13:29)
Borsodi írta: Mukridzsin: És ezeket a mod-okat fellehet rakni egymás után? Vagy mod-onként kell újrarakni a HL-t.
Akármennyit felrakhatsz, csak ügyelj rá, hogy a Steamen belül a SourceMods mappába kerüljenek a modifikációk mappái, és hogy a másolás után újraindítod a Gőzt, ha esetleg épp futott.
mzoli28 írta: Bocsi látom mindenki erről dumál de valaki tudna nekem mondani egy naggyon jó rombolós modot mert látom ep twoban vannak nem semmi jelenetek. És hogy lehet multizni az Orange boxal HL2ben?
Nem tudok róla, hogy külön a cinematic physicset középpontba állító mod létezik-e (szerintem nem, miután nem olyan egyszerű ezeket a jeleneteket megcsinálni), szóval az első kérdésedre nem tudok válaszolni. Multizni természetesen lehet az Orange Box-szal... Elvégre jár hozzá Half-Life 2 Deathmatch, létezik egy csomó multi-orientált mod, és a Synergy mod felrakásával az alap HL2-t és az epizódokat is ki tudod játszani coopban...
Mukridzsin írta: Egy friss Black Mesa robbanás tesz videó .
Nem rossz, bár enyhe túlzás, hogy MINDEN Xen-ellenfél darabokra szakad...
JohnBart:
Lehet koperatívban nyomni? Hogyan? Kérlek írd már le nekem pontosan miket kell letölteni hozzá.
#490075 JohnBart 2009. december. 25. 13:29
JohnBart
#489880 :: Borsodi (2009. december. 24. 16:12)
Mukridzsin: És ezeket a mod-okat fellehet rakni egymás után? Vagy mod-onként kell újrarakni a HL-t.
Borsodi írta:

Mukridzsin: És ezeket a mod-okat fellehet rakni egymás után? Vagy mod-onként kell újrarakni a HL-t.

Akármennyit felrakhatsz, csak ügyelj rá, hogy a Steamen belül a SourceMods mappába kerüljenek a modifikációk mappái, és hogy a másolás után újraindítod a Gőzt, ha esetleg épp futott.

mzoli28 írta:

Bocsi látom mindenki erről dumál de valaki tudna nekem mondani egy naggyon jó rombolós modot mert látom ep twoban vannak nem semmi jelenetek. És hogy lehet multizni az Orange boxal HL2ben?

Nem tudok róla, hogy külön a cinematic physicset középpontba állító mod létezik-e (szerintem nem, miután nem olyan egyszerű ezeket a jeleneteket megcsinálni), szóval az első kérdésedre nem tudok válaszolni.

Multizni természetesen lehet az Orange Box-szal... Elvégre jár hozzá Half-Life 2 Deathmatch, létezik egy csomó multi-orientált mod, és a Synergy mod felrakásával az alap HL2-t és az epizódokat is ki tudod játszani coopban...

Mukridzsin írta:

Egy friss Black Mesa robbanás tesz videó .

Nem rossz, bár enyhe túlzás, hogy MINDEN Xen-ellenfél darabokra szakad...



I am serious... and don't call me Shirley.
#489999 Mukridzsin 2009. december. 24. 23:57
Mukridzsin
A Black Mesa Wiki-n minden fontos dolog rendszerezve megtalálható a mod-ról http://wiki.blackmesasource.com/
Egy friss Black Mesa robbanás tesz videó .
#489958 Mukridzsin 2009. december. 24. 21:18
Mukridzsin
#489880 :: Borsodi (2009. december. 24. 16:12)
Mukridzsin: És ezeket a mod-okat fellehet rakni egymás után? Vagy mod-onként kell újrarakni a HL-t.
Jah, kihagytam még a :
-fake-episode-3
-residual-error-city-34-vol1
-r-e-b-e-l-l-i-o-n

Borsodi írta:

Mukridzsin: És ezeket a mod-okat fellehet rakni egymás után? Vagy mod-onként kell újrarakni a HL-t.

Igen , akárhányat felrakhatol belőlük . Nálam itt vannak : D: I Steam I steamapps I SourceMods
Na és itt vannak a mod-ok mappái (pl. Flesh , Wolfenstein SP , DangerousWorld )

mzoli28 írta:

Bocsi látom mindenki erről dumál de valaki tudna nekem mondani egy naggyon jó rombolós modot mert látom ep twoban vannak nem semmi jelenetek. És hogy lehet multizni az Orange boxal HL2ben?

Konkrétan nincs ilyen rombolós mod , csak bónuszként szerepel egy-két mod-ban , de majd gondolkodok még ezen .
Fel kel rakni a HL2: DM-et , ez nem jár az orange box-hoz , de innen leszedheted INGYEN CUCCOK A STEAM-EN !!!
Ja igen , értelemszerűen kel feltenni a HL2: DM-et . Mert van ATI-s és nVidi-ás licences féle is .
#489869 JohnBart 2009. december. 24. 15:54
JohnBart
#489297 :: Szaki13 (2009. december. 22. 20:25)
Tudnátok nekem mondani ízig-vérig akció modokat?Köszi
Szaki13 írta:

Tudnátok nekem mondani ízig-vérig akció modokat?Köszi

Szingli modoknál Mukridzsin szép kis listát csinált (a Minerva különösen ajánlott), multis cuccoknál a DIPRIP és az Insurgency jut így hirtelen eszembe...
I am serious... and don't call me Shirley.
#489311 croow 2009. december. 22. 20:52
croow
#489297 :: Szaki13 (2009. december. 22. 20:25)
Tudnátok nekem mondani ízig-vérig akció modokat?Köszi
Nagyon tudom neked ajánlani a Neotokyo modot. Inkább a realitáson van a hangsúly, mint a henten, és fontos a csapatmunka is.
link
#489297 Szaki13 2009. december. 22. 20:25
Szaki13
#489275 :: ALIENwoods (2009. december. 22. 19:50)
Felkerült pár kép a Kontroll mod egyik tervezett helyszínéről:
Tudnátok nekem mondani ízig-vérig akció modokat?Köszi
#489275 ALIENwoods 2009. december. 22. 19:50
ALIENwoods
#489168 :: JohnBart (2009. december. 22. 14:56)
ALIENwoods írta: Kis rakoncátlan. Ő még fog meglepetéseket okozni nekünk a Kontrollban
Óóó, látom ide is eljutott a szkrínsútod...
GP389 írta: Jövőre ep 3-at és portal 2-t akarok Elég már a zombikból!
Veled vagyok, kollega...
Felkerült pár kép a Kontroll mod egyik tervezett helyszínéről:

#489168 JohnBart 2009. december. 22. 14:56
JohnBart
#487140 :: ALIENwoods (2009. december. 14. 23:56)
Kis rakoncátlan. Ő még fog meglepetéseket okozni nekünk a Kontrollban
ALIENwoods írta:

Kis rakoncátlan.

Ő még fog meglepetéseket okozni nekünk a Kontrollban

Óóó, látom ide is eljutott a szkrínsútod...

GP389 írta:

Jövőre ep 3-at és portal 2-t akarok
Elég már a zombikból!

Veled vagyok, kollega...
I am serious... and don't call me Shirley.
#487495 GP389 2009. december. 16. 14:29
GP389
#487214 :: Make (2009. december. 15. 15:21)
Xanax88 írta: És mi van ha a G- Gordont jelent? sztem simán esélyes... Freeman skizofrén
Pár üzenettel lejjebb éppen ezt tárgyaltuk ki.
Jövőre ep 3-at és portal 2-t akarok
Elég már a zombikból