Kérjük jelentkezz be!
The Sims 2

The Sims 2 és kiegészítői

Mit is mondjak? Talán elég ennyi: Nor plotz icka wibba hain, Plotz icka wibba hain, hain, Unh-huh, unh-huh...
#17495 ]{redenc 2006. november. 18. 23:21
]{redenc
#17463 :: Tojglee (2006. november. 18. 20:45)
Az aranylakodalomhoz mi kell? Mert nekem az egyiknek az az életcélja...
Rendeljétek meg már a könyvemet, pcdome.hu shopjában kapható, 2500 pénz, karácsonyra jó lesz, nekem is segítetek, ha fogy .

Felnőtt korban össze kell házasodni és meg kell élni az öregkort, nagyjából ennyi. Elméletileg nem szabad megcsalni egymást, és magasan kell tartani mindkét kapcsolati értéket, de ez amúgy is adja magát. Szóval amint mindkét sim megöregszik, a telefonos "Bulit tart" (Throw Party) interakciónál megjelenik egy aranylakodalom (Anniversary Party), ki kell választani, és a szokásos módon összehívni a barátokat, akik alkalmi ruhában érkeznek, és van öröm é' bódottág...
Nem tűrök meg más zsarnokot, csak azt a kis hangot a lelkemben. (Mahátma Gandhi)
#17486 Tojglee 2006. november. 18. 22:33
Tojglee
Az aranylakodalomhoz azt írta, hogy maradjanak együtt jó sok ideig... De mennyi az a sok idő?
#17480 Marka Ragnos 2006. november. 18. 22:13
Marka Ragnos
Balkattintással kattints rá a vágyára és akkkor sok esetben hasznos dolgokat is megmutat az adott életcéllal kapcsolatban.
#17463 Tojglee 2006. november. 18. 20:45
Tojglee
Az aranylakodalomhoz mi kell? Mert nekem az egyiknek az az életcélja...
#17457 Marka Ragnos 2006. november. 18. 20:20
Marka Ragnos
Elhiheted negyedik után már kivagyok...

Egy nap lezavarok hármat és minden jó, már fejből tudom a koreográfiát.

- vacsora.
- Viccmesélés + szórakoztatás
- Játék (csiklandozás ez a legrövidebb)
- Lassúzás
- hátmasszázs
- romantikus ölelés
- flört - cirógatás
- csók- ölelkezés
-flört -cirógatás
-etye-petye

kb ennyi és megvan a tökéletes randi aztán gyorsan le is zárom az ügyet majd hazaautózás, gyors kontrol szükségletek elvégzése aztán újból előről. egy nap kb hármat bírok lehúzni de elég idegesítő, szerintem ezeket az életcélokat nagyon gonoszul aklották meg, legnormálisabb az amikor valamilyen karrier csúcsára akar jutni, na az egy elfogadható, és viszoynlag könnyen teljesíthető dolog.
#17430 Heretic Man 2006. november. 18. 19:05
Heretic Man
Marka:csodálom a türelmedet.50 álom randit teljesíteni az nem semmi dolog.Én amikor ezeket meglátom hogy ilyen jellegü az életcélja akkor hagyom a francba.Mégegyszer mondom csodálom a türelmedet.
#17390 Marka Ragnos 2006. november. 18. 16:26
Marka Ragnos
Na kösz! Igaz hogy kb két éve sims2 zök nade ezt még nem is próbáltam az ajtóval, gondolom a vár az üzlet óta van, na akkor ki is próbálom... de jó ... az állatok kitiltását már le is töltöttem. Na ez némileg javítani fog az életkedvemen

márcsak 28 rózsa kell.
#17384 ]{redenc 2006. november. 18. 15:24
]{redenc
Marka, ez egy fél öngól volt . Ahogy Heretic írta, az ajtókat az OfB-ben ne lehet állítani, ki mehet át rajta: mindenki, csak a bolt dolgozói, vagy csak a családtagok, így tökéletesen lehet szabályozni a mozgást a boltban kívül és belül. De ha többre vágysz, van itt egy sokkal jobban finomhangolható hack.

Az állatok tekintetében nem tudom, mi a pontos szitu, mivel sajnos nincs helyem jelenleg arra, hogy fent legyen a TS2 és az összes kieg. De van hackelt object a neten, amivel távol lehet tartani az állatokat, például itt.
Nem tűrök meg más zsarnokot, csak azt a kis hangot a lelkemben. (Mahátma Gandhi)
#17303 Heretic Man 2006. november. 18. 07:47
Heretic Man
Kezdjük ott hogy az ajtókat be lehet zárni.Csak rá kell kattintani és ki választod például hogy Minden Simnek belépni tilos.És akkor se ki se be.Asszem ez az állatoknál is működik mert nem haggyák el a házat nem úgy mint máskor.
#17297 Marka Ragnos 2006. november. 18. 06:14
Marka Ragnos
Hogy mi a legnagyobb probléma a sims2 vel?
természetesen a simek, legfőbbképpen a vendégségbe illetve vásárolni, szórakozni jövő robotok. Nálam egyszer nem fordult még az elő, hogy egy vendég, nem rögtön vagy valamicskével később a székeléssel kezdjen. Ezért nem tartom jónak a Vár az Üzletben megjelent boltos dologból az otthoni "garázsbolt" nyitását. Mert ugyebár egy kisebb garázsbolthoz nem szokás külön mellékhelységet létesíteni, márpedig székelnie minden simsnek kell mert azt a hitvány 2-3 percet sem bírják ki, csupán vásárlással amit a telkemen tőlt. Garázsboltok másik szépsége hogy a vásárolni érkezők ilyenkor helyénvalónak érzik hogy a a teljes házat bebarangolvaa legeldugottabb lépcsőházon, és a személyzeti és tulajdonosi bejáraton keresztül közelítsék meg a boltot. Ez nagy Kóklerság, ráadásul ha nem tapasztod teli az összes egyébbként a házba vezető ajtódat arcképes tiltótáblával akkor pofátlanul vásárlás előtt vagy után rosszabb esetben nélkül teljesen vadidegen egyedek csak úgy befekszenek az ágyacskádba esznek a tányérkádból, össze sz@rják a vécécskédet és nézik a tévécskédet.

A PEtsről ne is beszéljünk ilyen téren az állatok úgyszólván még bunkóbbak, mivel az 50 tökéletes randi végettt igencsak sokat vagyok a belvárosban - edddig 17 van meg. Mindig találkozom egynéhány ebbel is akik számomra mgbotránkoztató módon csakúgy betévednek egy egy ötcsillagos étterembe, a szőnyegre vizelnek belehemperegnek, megkergetik a vendégeket, jobb esetben csak ugatnak rosszabb esetben rádöbbenek hogy fú milyen jó is lenne ezen a napkirály korabeli faragott széken megélesíteni a fogukat csakhogy rágjanak valamit.

Egyértelműen orvosolni kellene ezt a hibát, teszem azt egyfajta állatnak belépni tilos tálával, a simek esetében a házlátogatásokat pedig idegeneknek belépni tilos táblával.
Amin hasonlóan pl a telefonban megjelenő ismerős hálózathoz kis fényképeken lehetne bejelőlni azt akinek beszabad és azt akinek nem szabad bejönnie.
#16562 ]{redenc 2006. november. 14. 22:33
]{redenc
#16560 :: Heretic Man (2006. november. 14. 22:17)
Akkor nem tudom hogy csinálták.De valahogy csinálták.Jah de az is egy megoldás amit én mondtam a tehénvirággal kapcsolatban.
Persze. A lényeg az etetés. Én csak a legegyszerűbb módját írtam le. A hazahordott munkatársak sokkal jobbak kapcsolatépítésre (20-25 pont induló kapcsolati érték), ha fontos a csalásmentes előremenetel, hiszen a karrierhez szükség van erre is.

Apropó, munkatársak: 25% az esély, hogy a srác hazavisz egy iskola-, vagy a melós egy munkatársat. Az esélyt a sim nyitott jelleme növeli.
Nem tűrök meg más zsarnokot, csak azt a kis hangot a lelkemben. (Mahátma Gandhi)
#16560 Heretic Man 2006. november. 14. 22:17
Heretic Man
Akkor nem tudom hogy csinálták.De valahogy csinálták.Jah de az is egy megoldás amit én mondtam a tehénvirággal kapcsolatban.
#16556 ]{redenc 2006. november. 14. 22:09
]{redenc
Tehénvirágnak bőven elég az utca népe. Mindig jár arra valaki, kimész, üdvözlöd, onnantól kezdve vendég, és első dolga lesz, hogy lenyúlja a tortaszeletet...

Kaszással nem lehet kommunikálni, a könyörgés az egyetlen interakció vele.
Nem tűrök meg más zsarnokot, csak azt a kis hangot a lelkemben. (Mahátma Gandhi)
#16412 Heretic Man 2006. november. 14. 19:25
Heretic Man
Asszem a kolegák random módjára jönnek.Egyszerűbb kreálni egy új családot és azt a saját családodhoz betenni.Egyrész több a lóvé másrészt mindig jön a friss hús.
#16335 Marka Ragnos 2006. november. 14. 18:04
Marka Ragnos
Na ez durva... anyóka + kaszás... hát én nem hiszem, kipróbáltam a tesztmódot és csináltam benne egy különcék nevű családot, ufokból, vámpírokból, és zombikból leraktam a halálfajtákat szimuláló sírkövet, 6 emberből öt mindig halott volt egyikkel meg hoztam vissza őket. Úgy szólván a kaszás szállóvendég volt nálunk, de én mégcsak beszélni sem tudtam vele. Überbrutál olcsó ufó zombi nagyon kemény :

Elkerítettem erdei lakom egy részét és nő a dzsumbuly rendesen, eddig két Farkas látogatott meg ezek barnák voltak és sárga szeműek (Misi és Guba) ha a falkavezérnek tudjátok a nevét pls give it to me, ha randomban jelölődik ki a falkavezér akkor nem szóltam. Akkor arra kell figyelni hogy fekete és piros világító szeme van. Most már csak a barátkozással van gond révén, amikor Megjön Misi kb hetene egyszer, pattanok is ki az ágyból üdvözlöm, bejön megcibálja a kanapét adok neki egy jutalomfalatkát, megsímogatom (ezt kétszer már nem is engedi, utána morogni kezd) aztán megy el, még feldönti a kukát és ennyi, amikor legközelebb megjelenik a kkor megint mintha még sose találkoztunk volna...

Mikor van az hogy elmegyek dolgozni és egy kollégát hozok magammal... gondolom ha alacsony társasági színtel indultam neki a melónak, de ezt még fontos lenne tudnom révén hamarosan szert teszek egy klasz tehén növényre, és táplálni kell a szentemet ha fejni akarom, mégpedig emberhússal... mert legalábbis nálam a sonkától nem kezdett el tejelni. Ezeket a palimadarakat pedig semmibe nem kerül egybezárnom vele.

Nagy fába vágtam a fejszémet, kénytelen voltam beírni az aginig off nevezetű cheatet mert elakarom érni a platina életszínvonalat ehhez pedig 50 álomrandit kell lenyomnom, eddig megvolt három. Úgyhogy asszem a következő házamban létrehozhatok egy trófea termet is ahová a bödönös rózsát gyűjtöm.
#15864 Heretic Man 2006. november. 13. 13:57
Heretic Man
Köszke ezt én se tudtam.Ja lenne egy kérdésem: Van az Odaát nevű város.És ott éldegél egy anyóka.Van neki egy olyan emléke hogy etye-petyézett a Kaszással.Ilyet hogy lehet csinálni?
#15820 ]{redenc 2006. november. 13. 02:10
]{redenc
#15748 :: Marka Ragnos (2006. november. 12. 20:23)
A fákat a teleken belül vagy kívül a város nézőben kell ültetni? Én a az utobbival próbálkozom és most, vígan élek a dzsungelemben ami kb 2 utca szélességen és hosszúságban öleli körbe lakóhelyem. Mondjuk engem csak bendegúz látogat meg, meghempergődzik a virágágyásban hancurozik egyet a kandúrommal aztán tovább áll. Kérdés a feltámasztott Zombinak van valamilyen élet limitje vagy fullra Undead? A vámírral nem lesz gond, igaz most egy jól képzett besurranó tolvajt nevelgetek, kicsapongó életmóddal, és szegény marha mindig csak venné és venné a legidiótább cuccokat. Csak kanapén ugrálással vagy macska hengergetéssel tudok aspirációs ponthoz jutni, de sebaj, amint összegyűllik annyi megveszem az átkonvertálót és tudományos érdeklődésű egyénné alakítom magam.
Telken belül... De olcsóbb, ha kerítesz egy csecsemőt . Plusz pár virágágy, óránként meglocsolva, hadd nőjön a dudva...

A zombi nem öregszik, így természetes halállal nem halhat meg, de balesetben igen.

Még egy trükk. A zombi elég siralmas személyiséggel rendelkezik: mogorva (0 pont), halványan nyitott (4 pont), nagyon trehány (0 pont), igen komoly (1 pont) és lusta (2 pont). Ámde. A Feltámaszt-O-Matánál, ha 4200 körüli összeget fizetsz, a sim felcserélt személyiséggel tér vissza. Ha tehát kinyírod valahogy a zombit, és kicsengeted ezt az összeget a kaszásnak, lesz egy kedves (10 pont), nyitott (6 pont), pedáns (10 pont), játékos (9 pont) és aktív (8 pont) élőhalottad .

Nem tűrök meg más zsarnokot, csak azt a kis hangot a lelkemben. (Mahátma Gandhi)
#15748 Marka Ragnos 2006. november. 12. 20:23
Marka Ragnos
A fákat a teleken belül vagy kívül a város nézőben kell ültetni? Én a az utobbival próbálkozom és most, vígan élek a dzsungelemben ami kb 2 utca szélességen és hosszúságban öleli körbe lakóhelyem. Mondjuk engem csak bendegúz látogat meg, meghempergődzik a virágágyásban hancurozik egyet a kandúrommal aztán tovább áll.

Kérdés a feltámasztott Zombinak van valamilyen élet limitje vagy fullra Undead?

A vámírral nem lesz gond, igaz most egy jól képzett besurranó tolvajt nevelgetek, kicsapongó életmóddal, és szegény marha mindig csak venné és venné a legidiótább cuccokat. Csak kanapén ugrálással vagy macska hengergetéssel tudok aspirációs ponthoz jutni, de sebaj, amint összegyűllik annyi megveszem az átkonvertálót és tudományos érdeklődésű egyénné alakítom magam.
#15608 Tojglee 2006. november. 12. 13:40
Tojglee
Úgy látszik a Maxisnál szeretnek kicsit marháskodni. A Simcity 4-ben is vannak zombik a temetőben időnként...
#15586 Heretic Man 2006. november. 12. 13:00
Heretic Man
Én már találkoztam a falka vezérrel de hamar elment És még nem jött vissza.
#15582 ]{redenc 2006. november. 12. 12:54
]{redenc
#15512 :: Marka Ragnos (2006. november. 12. 10:33)
Vegyük akkor a extra lényeket... Ufók távcsövezéssel ez már sikerült Zombi? Na ezt hogy kell előhozni Vámpír. A belvárosban iccaka gyakran cirkál valamilyen gróf, gondolom vele kell magunkat megharaptatni. Hogyan is? Farkasember? ]{redenc azt írta a guruba hogy erdőt kell telepíteni, vagy elgyomosítani a kertet, akkor jönnek a farkasok... Nos valakinek sikerült már? Csinálni alkarok egy olyat, hogy ufó gyereket, megharaptatom vámpirral, azt egy farkassal végül zombit kreálok belőle hogy megszülessen a Sims 2 Dark Messiahja, agresszív németjuhászokkal az oldalán.
Zombit az Egyetem kiegészítő csomaggal lehet gyártani. Kell hozzá egy Feltámaszt-O-Mata (Resurrect-O-Nomitron), ami a Paranormális szakma karrierjutalma. Ha van a közelben egy urna vagy sírkő, felhívod a kaszást, és amikor megjelenik, kb. 1000 simoleont adsz neki, ekkor a halott zombiként támad fel.

Vámpír úgy leszel, hogy a két fővámpír valamelyikével összehozod hősödet (magas kapcsolati érték). Ha ez sikerül, a koma megharap, ezt nem kezdeményezheted, autonóm akció. A szükséges kapcsolati érték változó, ha simed Tudás aspirációjú, elég kb. 20 pont, de ha mondjuk 9-10 pont van a logikáján, 81-95 pont is kellhet hozzá. Bővebben a könyvemben .

Farkas úgy, ahogy írtam. De csak egy harapós van, a falkavezér, a fekete bundás, világítós szemű dög. Össze kell haverkodni vele magas szintre, hogy baráttá váljék. Ha ez sikerül, a következő alkalommal, amikor meglátogat, üdvözölni sem kell, megmarja a kezed (ugyanaz a játék tehát, mint a vámpíroknál). A vezért, ahogy írtam, sok fa-bokor (30-40 ), gaz, csecsemő-kisbaba vonzza, plusz persze más farkasok, úgyhogy nem árt a többi világítószeművel sem jóban lenni, hogy odaszokjanak. Vedd meg a legjobb kutyatálat, legyen feltöltve kajával, ez is kell. Még valami: ha többedmagaddal élsz a házban, mindenkinek jó kapcsolatban kell lennie a farkasokkal...

Nem tűrök meg más zsarnokot, csak azt a kis hangot a lelkemben. (Mahátma Gandhi)
#15559 Heretic Man 2006. november. 12. 12:18
Heretic Man
A Zombi az Egyetemben van.Asszem úgy lehet megcsinálni hogy sokat tanulsz a gyerekkel és kevesett alszol vele
Van még a Szervó is speciális fajként egyébként.
#15512 Marka Ragnos 2006. november. 12. 10:33
Marka Ragnos
Vegyük akkor a extra lényeket...

Ufók távcsövezéssel ez már sikerült
Zombi? Na ezt hogy kell előhozni
Vámpír. A belvárosban iccaka gyakran cirkál valamilyen gróf, gondolom vele kell magunkat megharaptatni. Hogyan is?
Farkasember? ]{redenc azt írta a guruba hogy erdőt kell telepíteni, vagy elgyomosítani a kertet, akkor jönnek a farkasok... Nos valakinek sikerült már?

Csinálni alkarok egy olyat, hogy ufó gyereket, megharaptatom vámpirral, azt egy farkassal végül zombit kreálok belőle hogy megszülessen a Sims 2 Dark Messiahja, agresszív németjuhászokkal az oldalán.
#15064 Heretic Man 2006. november. 10. 20:51
Heretic Man
Nos elég eccerű asszem legalább is én számítógépet ide tettem be.Rendszergazda utánna Dokumentumok és ott lesz egy csomó mappa na be az EA Gamesbe.És onnan a Sims2-be és ott megtalálod a Downloads mappát nah én itt csináltam a felrakást.Nincsen Downloads mappád? Akkor az azért van mert még nem kreáltál pl ruhát.Na akkor rajta és ha kreáltáll akkor megnyíl előtted a Downloads mappa.Remélem érthetően írtam le. Nekem így működött. Jah az egyedi tartalmak ronthatják a játékot.Ki is írja.
#15061 Tojglee 2006. november. 10. 20:48
Tojglee
Szimplán a dokumentumok között van egy Downloads mappa. Oda kell kicsomagolni, és mikor elindítok, megkérdezi, hogy engedélyezed-e az egyedi tartalmakat.