Kérjük jelentkezz be!
The Sims 2

The Sims 2 és kiegészítői

Mit is mondjak? Talán elég ennyi: Nor plotz icka wibba hain, Plotz icka wibba hain, hain, Unh-huh, unh-huh...
#264307 blarskerin 2008. augusztus. 23. 17:42
blarskerin
Én tervszerűen építgettem a falumat, amíg el nem ragadott az írogatás.
Gyakorlatilag egyetlen teljesen eredeti karaktert sem hagytam a helyén. Minden családot én találok ki. Egyéni (sajnos csak átszínezett) ruhákkal.
De van saját busz-pályaudvarom, benzinkutam, templomom, szeméttelepem és roncstelepem.
Valaha régen be is linkeltem pár képet a készülő Pleasantville-ről.
#264302 blarskerin 2008. augusztus. 23. 17:37
blarskerin
Később aztán (töredelmesen bevallom) leszoktam az ilyen kegyetlen bánásmódról.
Beszereztem a a SimPE progit, amivel minden karakternek be lehet állítani a korát, a képzettségét, ki lehet cserélni magát a személyt egy másikra, meg lehet változtatni még a nemét is.
És még azt is meg lehet adni, hogy valamelyik karakter már nem él. Akkor minden jajgatás és küszködés nélkül elköltözik az árnyékvilágból és egy szép urna, vagy sírkő lesz belőle.

A SimPE-nek csak az az egy baja, hogy az Éjszakák utáni kiegészítőkön nem akar működni.


#264298 kacsurka 2008. augusztus. 23. 17:35
kacsurka
Én egyszer akartam építeni egy házat, amiben túszulejtem a szomszédokat, csak atán nem jött össze.
"Kézen állni mindennek tetején... hintázni a világ peremén."
#264291 kacsurka 2008. augusztus. 23. 17:30
kacsurka
Én növényt szoktam a grillsütő két oldalára tenni, az is rögtön lángra kap.
"Kézen állni mindennek tetején... hintázni a világ peremén."
#264286 blarskerin 2008. augusztus. 23. 17:28
blarskerin
Amikor nekem már nagyon szükségem volt helyre, akkor építettem egy 3x3 kockás kis sufnit. Beküldtem a simet és leültettem olvasni. közben kivettem az ajtót. Az ajtó helyére betettem egy hűtőszekrényt, szembe vele pedig egy grillsütőt.
Amikor a sim megéhezett, rábeszéltem a grillezésre. Zárt helyen a grill szinte azonnak kigyullad.
De a sim csak akkor ég el, ha van éghető bútor is a helyiségben. Vagyis két oldalt egy-egy kanapét is betettem, hogy melegebb legyen a sufniban.
#264277 kacsurka 2008. augusztus. 23. 17:14
kacsurka
Én amikor befalaztam az egyik nem nálam lakó simet, és beggyújtottam neki, akkor Ő nem égett el, csak az amelyiket én irányítóm, pedig még meg is gyulladt, de semmi, a végén amikor kiengedtem simán kisétált.
Egyébként nekem nem engedte befalazni őket, hanem mindig az ajtót kell eladnom.
"Kézen állni mindennek tetején... hintázni a világ peremén."
#264268 kacsurka 2008. augusztus. 23. 16:55
kacsurka
Az úszás mit takar? AMikor én játszottam, akkor befalaztam őket és begyújtottam a sütőt, de érdekelne a medence is.
Mondjuk nem nagyon játszok vele, de azért érdekel. EGyébként nem vagyok ennyire kegyetlen, de max csak egy embert tudok irányítani a sok szükséglete miatt.
"Kézen állni mindennek tetején... hintázni a világ peremén."
#263827 blarskerin 2008. augusztus. 23. 00:04
blarskerin
Kegyetlen vagy, FrZoltán!
Én építettem nekik egy kis kutricát és rábeszéltem őket a zárthelyi grillezésre.
Van olyan hatékony, mint a medence.
Bár a hamut mindig el kellett takaríttatni valamelyik síró hozzátartozóval.
#263817 blarskerin 2008. augusztus. 22. 23:38
blarskerin
Én csak válaszoltam egy kérdésre!
Vagy gondolod, hogy egy hat generációs család életében éppen idő megállításra volt szükségem?
Némelyik öreget már alig vártam, hogy elhagyja a telket, mert nem volt hely az új jövevényeknek (feleség, gyerek, unoka)
#263808 blarskerin 2008. augusztus. 22. 23:26
blarskerin
Kramer!
Egy sim 3 napig baba, 4 napig totyogós kisgyerek, 8 napig iskolás gyerek, 15 napig tinédzser, 29 napig felnőtt.
Az öregkor nagyjából 10 napig tart, de ha sok vágya teljesült, jól érzi magát, nem hízott el, akkor sokkal több is lehet.

De ha nyomsz egy CTRL + Shift + C-t, majd beírod, hogy aging off, majd ENTER, akkor a család nem öregszik tovább. Ha eluntad, akkor ugyanígy aging on.

Ha meg van az Egyetem kiegészítőd, akkor azzal nyújthatod a simed korát, hogy fiatal felnőttként egyetemre járatod 4-szer, vagy 5-ször 4 napig. Erre nem emlékszem pontosan, elnézést!
#263496 Kramer 2008. augusztus. 22. 15:59
Kramer
Hogy lehet fiatalító elixirt szerezni? És annálkül meddig él?
#263490 Kramer 2008. augusztus. 22. 15:53
Kramer
Ez tényleg istentelen balszerencse volt. Én akartam több generácxión át a családot vinni, de egy babát nehéz ellátni méghogy kettőt. Tényleg nem tudja valaki, hogy egy sim a születésétől a halálig mennyi időt él?
#263485 kacsurka 2008. augusztus. 22. 15:50
kacsurka
A tesóm szokott játszani a Sims2-vel, és egyszer amikor meghalt a Kaszás leült tévézni.

"Kézen állni mindennek tetején... hintázni a világ peremén."
#263482 blarskerin 2008. augusztus. 22. 15:39
blarskerin
Kramer!
Akkor valamit elronthattál, vagy istentelen balszerencséd lehetett!
Nekem a leghosszabb család egy hat generációs indián falmília volt. De csak azért hagytam rá hat generáció után, mert elértem az előre betervezett karaktert, aki ott lakik a falumban a feleségével.
Egy gyerekkori kedves indiánregény alapján hoztam össze az eredeti családot egy gerendaházban, ami szép lassan fejlődött, ahogy váltakoztak a generációk. Végül a szükséges szereplő elköltözött egy mai, modern házba, a szülei pedig egy kisebb, két személyre méretezett eredei házikóba.
#263478 Kramer 2008. augusztus. 22. 15:33
Kramer
Én jól megszívtam. Csináltam egy boldog szerető párt. 3 napra a csaj terhes lessz. Minden szép jó a férjnek jó munkája van. Egyszercsak megszuletik a baba. Nagy az öröm mindenki boldog. Erre lessz még egy baba. Ikrek. A ház pont akkora, hogy 3 ember elfér. A szerelmesek így is a nappaliban laktak. na mindegy rá két napra az anya összeesik és meghal. Utána 2 percre az apa. Szívás!
Legalább azon nevethettem, hogy a kaszás elment wc-re. Ott maradt a házban két gyerek aki nem zud még járni sem. N így ment el a kedvem a Sims 2-től. Minden szép és jó kb 4-5 napig. XD
#252078 blarskerin 2008. augusztus. 05. 18:54
blarskerin
Én csak kényelmes "mozit" meg egy "motelt" rendeztem be, ahova pihenni jönnek az emberek.
Egyelőre tovább nem jutottam, mert egy egész falut kezdtem felépíteni, lakókkal, iskolával, templommal és buszállomással együtt.
Aztán más elfoglaltság miatt azt is félbe hagytam egy kicsit.
#252070 Beyond silence 2008. augusztus. 05. 18:42
Beyond silence
#252021 :: blarskerin (2008. augusztus. 05. 17:27)
Még annyit hozzáfűznék, hogy nem a vásárlás, hanem a kiadás szerinti utolsó kiegészítő ikonját kell használni. És biztosan működik. Nekem megvan mindegyik, azért tudom. Nekem így a Szabadidőről indul. És megad mindent a kertészkedéstől a háziállatokig.
Húú... hogyan lehet olyan üzletet csinálni ahol pl. azt lehet eladni amit főzünk?? Vagy olyat (meg pl. fodrászatot vagy mit láttam képen) nem lehet otthon csinálni?
#252021 blarskerin 2008. augusztus. 05. 17:27
blarskerin
Még annyit hozzáfűznék, hogy nem a vásárlás, hanem a kiadás szerinti utolsó kiegészítő ikonját kell használni.
És biztosan működik. Nekem megvan mindegyik, azért tudom. Nekem így a Szabadidőről indul. És megad mindent a kertészkedéstől a háziállatokig.
#252003 Beyond silence 2008. augusztus. 05. 16:42
#251938 blarskerin 2008. augusztus. 05. 14:48
blarskerin
Nagyon jól mondja FrZoltán!
A kiegészítők és néhány cucc is csinál külön ikont.
De mindig a legutolsó kiegészítő ikonjáról kell indítani és akkor minden cucc és minden kiegészítő lehetősége benne lesz a játékban.
Lehet kutyád, üzleted, élvezheted az évszakokat, elmehetsz kirándulni, vagy egyetemre, de akár hobbid is lehet a Szabadidőből egyszerre.
#251678 Beyond silence 2008. augusztus. 05. 00:16
Beyond silence
Cső! Kérdés: olyat nem lehet hogy egyszerre több kiegészítő "fícsőreit" használom? Pl. boltot vezetek+van egy kiskutám? Köszönöm a segítséget!
#196558 Unyikábonya 2008. március. 29. 14:28
Unyikábonya
Hi!
Lenne egy kérdésem:
A Sims 2 "mentéseit" (simek, szomszédságok, ilyenek) hogyan lehet telepítés után meghatározni h hova rakja??
Nah, ezt jól megaszondtam, magyarul annyi lenne a gondom, h alapértelmezetten a dokumentumok között van, ez nekem a c meghajtó, ami 25 gb, és teljesen tele van, kellene a hely, amiből a sims több mint egy gigát foglal...Sajnos gyanítom h telepítés után sehogy nem lehet megoldani h ezeket egy másik meghajtóra hozza létre, de azért ha valaki tud megoldást kérem ossza meg velem is!

#182962 blarskerin 2008. február. 29. 15:57
blarskerin
Ha megjelent, akkor nekem is meg kell látogatnom a Média Markt-ot!
Nem ártana a hét végén kipróbálni a szabad időmben a Szabadidőt!