Kérjük jelentkezz be!
The Sims 2

The Sims 2 és kiegészítői

Mit is mondjak? Talán elég ennyi: Nor plotz icka wibba hain, Plotz icka wibba hain, hain, Unh-huh, unh-huh...
#174787 blarskerin 2008. február. 07. 21:06
blarskerin
A nagyidat most is belerakhatod a Sims-be! Az EA meg később sem fogja személyre szabottan kiadni a játékokat.
Én már az első Sims-be beletettem a teljes családunkat. A szüleimet a házukkal és az utcájukkal, a feleségem szüleit a házukkal, meg saját magunkat is, csak nem a saját lakásunkban.
Még neveket is meghagytam. Igy lett a miénk a Cartwright family.
A Sims2-ben a ház már meg van, csak a falumat az irogatás miatt még nem értem rá befejezni.
#174752 Handromed 2008. február. 07. 20:09
Handromed
#174742 :: damien4080 (2008. február. 07. 19:54)
Biztos lesznek kiegészítők aminek nem örülök , hisz az EA-nak ez éri meg és a pénz az pénz. Tényleg jó ötleteket foglaltunk össze, ha ezek közül valósítanának is valamit, nagyon boldog lennék. Még azt is meg lehetne valósítani, hogy külön nemzetiséget vállasztani. Én pl magyar lennék és mennék meg látogatni a nagyim aki USA-ba él, akkor elmenni a reptérre és elutazni. Kzben egy Intro mutatná a szép tájat ahogy megyek, vagy mint az Indiana-ban ahogy utazik, úgy egy vonal jelzi az utat. Be rakhatnának jellegzetességet. PL Párizs és a torony vagy Skócia és a szoknya vadász. Lehetne menni a belvárosba bevásárolni, utcákat járni, és ne legyen benne ilyen kaszás dolog, hogy hívja a nagyfőnököt és elviszi a testét a Simünknek Nah lennének ötletek, ennyi a lényeg, remélem az EA-nek is van egy kis fantáziája és löknek a dolgon.
Annyi jó ötlet mi Magyarok kellene saját simset csináljunk,pgo-sok és sztem nagyobb sikere lenne mint az eredetinek....nagyon tetszik damien az ötleted...de félek h ezekből nem lesz semmi...és ez számomra nagyon elszomorító.
#174742 damien4080 2008. február. 07. 19:54
damien4080
Biztos lesznek kiegészítők aminek nem örülök , hisz az EA-nak ez éri meg és a pénz az pénz. Tényleg jó ötleteket foglaltunk össze, ha ezek közül valósítanának is valamit, nagyon boldog lennék. Még azt is meg lehetne valósítani, hogy külön nemzetiséget vállasztani. Én pl magyar lennék és mennék meg látogatni a nagyim aki USA-ba él, akkor elmenni a reptérre és elutazni. Kzben egy Intro mutatná a szép tájat ahogy megyek, vagy mint az Indiana-ban ahogy utazik, úgy egy vonal jelzi az utat. Be rakhatnának jellegzetességet. PL Párizs és a torony vagy Skócia és a szoknya vadász.
Lehetne menni a belvárosba bevásárolni, utcákat járni, és ne legyen benne ilyen kaszás dolog, hogy hívja a nagyfőnököt és elviszi a testét a Simünknek
Nah lennének ötletek, ennyi a lényeg, remélem az EA-nek is van egy kis fantáziája és löknek a dolgon.
#174737 muhpet 2008. február. 07. 19:47
muhpet
Nem vagyok benne biztos, de mintha valahol olvastam volna, hogy időjárás és évszakok lesznek az alap Sims 3-ban. Lehet, hogy naív vagyok, de szerintem arra is van esély, hogy autók és randik legyenek kiegészítők nélkül.
#174718 Handromed 2008. február. 07. 18:57
Handromed
#174714 :: blarskerin (2008. február. 07. 18:51)
Ugyanígy meg lehetne kérdezni, hogy miért nem lehetett egyből az Egyetemmel együtt kiadni a Sims2-őt? Miért kellett megvárni, amíg a fanok megveszik az alapjátékot, majd a kiegészítőket külön-külön és csak azután kiadni egy dobozban az alapjátékot valamelyik kiegészítővel? De azt hiszem, nem csak én tudom a választ. Mert így sokkal több pénzt lehetett a kapni érte.
Annyira bosszant engem az EA felfogása,hogy pénz pénz pénz...de az alapverzióba belelehetett volna foglalni nyugodtan az éjszakák kiegészítőt is az autókkal,randikkal és vámp$rokkal,na meg a belvárossal együtt.
#174714 blarskerin 2008. február. 07. 18:51
blarskerin
Ugyanígy meg lehetne kérdezni, hogy miért nem lehetett egyből az Egyetemmel együtt kiadni a Sims2-őt? Miért kellett megvárni, amíg a fanok megveszik az alapjátékot, majd a kiegészítőket külön-külön és csak azután kiadni egy dobozban az alapjátékot valamelyik kiegészítővel?
De azt hiszem, nem csak én tudom a választ. Mert így sokkal több pénzt lehetett a kapni érte.
#174703 muhpet 2008. február. 07. 18:34
muhpet
Amíg veszik, márpedig veszik, addig tényleg nincs sok esély rá, hogy ez változzon a közeljövőben. Engem ezek a Stuff-os kiegészítők idegesítenek nagyon. Simán lehetnének azok a tárgyak egyszerű, ingyenes letöltések, és még úgyis rengeteg pénz jönne be nekik a többiből. De hát, ha lehet még többet is kaszálni, akkor...
#174680 Handromed 2008. február. 07. 17:55
Handromed
#174678 :: blarskerin (2008. február. 07. 17:53)
Éppen ez az elkeserítő, hogy erre nem nagyon van esélyünk. Az EA akkor tud a lehető legtöbb pénzt kisajtolni a Sims-fanokból, ha marad a jól bevált stratégiánál. Ami nekem sem tetszik. De attól tartok, ez senkit sem érdekel az EA vezérkarában
Miért akar mindenki mindenkiből pénzt kiszedni...mint az EA?Na de Sims akkor is egy jó játék és megbocsájtok ezért az EAnak.
#174678 blarskerin 2008. február. 07. 17:53
blarskerin
Éppen ez az elkeserítő, hogy erre nem nagyon van esélyünk. Az EA akkor tud a lehető legtöbb pénzt kisajtolni a Sims-fanokból, ha marad a jól bevált stratégiánál.
Ami nekem sem tetszik. De attól tartok, ez senkit sem érdekel az EA vezérkarában
#174676 Handromed 2008. február. 07. 17:49
Handromed
#174673 :: muhpet (2008. február. 07. 17:21)
Van egy olyan érzésem, hogy mindezeket akár meg is kaphatnánk, csak az már a "krónikák" kategória lenne...Ki tudja lehet, hogy lesz. Amúgy nekem is voltak ehhez hasonló elképzeléseim.
Hát sztem ez is szar hogy 100 féle kiegészítő,cucc,meg krónika kell hogy meglegyen minden....én már ezt unom,sztem ha ezt már mindd egybe foglalnák már is jobb lenne
#174673 muhpet 2008. február. 07. 17:21
muhpet
Van egy olyan érzésem, hogy mindezeket akár meg is kaphatnánk, csak az már a "krónikák" kategória lenne...Ki tudja lehet, hogy lesz. Amúgy nekem is voltak ehhez hasonló elképzeléseim.
#174563 Handromed 2008. február. 07. 13:13
Handromed
#174557 :: blarskerin (2008. február. 07. 12:58)
Tökéletes ötletsor! Lehetne szépen haladni az idővel, a lovaskocsitól az első autókig és lassan tovább! Szerintem is kár, hogy nem bennünket, magyarokat kérnek fel ötletek gyártására!
Hát igen.Akármi legyen én kíváncsian várom a 3-ast.Remélem valami újítás lesz benne.
#174557 blarskerin 2008. február. 07. 12:58
blarskerin
Tökéletes ötletsor!
Lehetne szépen haladni az idővel, a lovaskocsitól az első autókig és lassan tovább!
Szerintem is kár, hogy nem bennünket, magyarokat kérnek fel ötletek gyártására!
#174551 Handromed 2008. február. 07. 12:47
Handromed
#174522 :: blarskerin (2008. február. 07. 10:27)
Ha szavazást csinálnának, sem biztos, hogy szóhoz jutnánk. mi csak egy kis ország kis Sims fanjai vagyunk. Látod, én csak irom a magam ötleteit, van aki ragál rá, de sajnos az EA-hoz hiába küldeném el őket. PEdig van olyan ötletem is, ami a mostani sztori-vonalú játékok sorába is illeszkedne. Egy sci-fi. Egy űrhajóban, ami lényegében egy lezárt háznak felel meg, kellene fenntartani a megfelelő hangulatot a "legénység" tagjai között. Közben megjavítani, ami elromlik. Amikor megérkezik az űrhajó a célponthoz, akkor jönnek az idegen lények. Akik közül egyesekkel össze kell barátkozni, bizonyos dolgokat begyűjteni, megtalálni. A feladatok elvégzéséhez persze ki kellene fejleszteni a megfelelő képességeket. HA egy jól kidolgozott, pl. StarTrek-jellegű stílusba ágyaznák az egészet, egyesek körében nagyot durranhatna ez is. Másnak nincsenek ilyen kompletten megálmodott elképzelései? Mert szivesen olvasnék azokról is! Meg kritizálni is lehet, amiket leirtam! Hiszen ezek csak egy ember elképzelései.
Hát igen.DE ha a magyarok ilyen kreatívak akkor minket kellene felkérni ,hogy adjunk ötleteket a simshez.Nagyon jó ez az ötlet,de nekem az az ötleted tetszett a legjobban ,mikor az 1800-as évekbeli várost építenénk,és követnénk annak fejlődését.Ha az lenne lehetne pl:

-Akkori munkák(bognár,kovács ,ács,kádár,suszter stb)
-Hintók,akkori tárgyak
-Akkori újság
-Fejlődne minden ,idő múlásával szabadulnának fel tárgyak
-és még rengeteg jó ötlet
#174522 blarskerin 2008. február. 07. 10:27
blarskerin
Ha szavazást csinálnának, sem biztos, hogy szóhoz jutnánk. mi csak egy kis ország kis Sims fanjai vagyunk.

Látod, én csak irom a magam ötleteit, van aki ragál rá, de sajnos az EA-hoz hiába küldeném el őket.
PEdig van olyan ötletem is, ami a mostani sztori-vonalú játékok sorába is illeszkedne. Egy sci-fi. Egy űrhajóban, ami lényegében egy lezárt háznak felel meg, kellene fenntartani a megfelelő hangulatot a "legénység" tagjai között. Közben megjavítani, ami elromlik. Amikor megérkezik az űrhajó a célponthoz, akkor jönnek az idegen lények. Akik közül egyesekkel össze kell barátkozni, bizonyos dolgokat begyűjteni, megtalálni. A feladatok elvégzéséhez persze ki kellene fejleszteni a megfelelő képességeket.
HA egy jól kidolgozott, pl. StarTrek-jellegű stílusba ágyaznák az egészet, egyesek körében nagyot durranhatna ez is.

Másnak nincsenek ilyen kompletten megálmodott elképzelései? Mert szivesen olvasnék azokról is! Meg kritizálni is lehet, amiket leirtam! Hiszen ezek csak egy ember elképzelései.
#174504 Handromed 2008. február. 07. 08:12
Handromed
#174490 :: damien4080 (2008. február. 06. 23:48)
A Sims-hez nem is lenne rossz amit elmontál , de az már bitos nem a megszokott Sims lenne és nem is tettszene lehet sokmindenkinek(nekem bejönne de azt nem érdeklel senkit ) de azt még el tudnám képzelni, hogy az 1800 évektől indulsz és fejlőtsz a korral. (nekem mind1, hogy 1800 vagy 1900 )
Rengeteg jó ötlet .... ha ezeket mindd belefoglalnák a játékba az évezred legjobb játéka is lehetne(túloztam volna?).Ha a fejéesztők nem elég kreatívak miért nem csinaálnak szavazást,vagy akármit a rajongoknak....és a legjobb ötleteket megvalósítanák.
#174490 damien4080 2008. február. 06. 23:48
damien4080
A Sims-hez nem is lenne rossz amit elmontál , de az már bitos nem a megszokott Sims lenne és nem is tettszene lehet sokmindenkinek(nekem bejönne de azt nem érdeklel senkit ) de azt még el tudnám képzelni, hogy az 1800 évektől indulsz és fejlőtsz a korral. (nekem mind1, hogy 1800 vagy 1900 )
#174477 blarskerin 2008. február. 06. 21:44
blarskerin
Az autóvezetéssel nekem csak az a bajom, hogy egy szomszédságban általában n incs akkora úthálózat, hogy igazán nagy élményt nyújtson a vezetés. Négy-öt háztömböt megkerülni egyszer még elmegy.
De például nagyon tudnám dijazni, ha az eredeti Sims világból csinálnának témakörök szerint új világokat.
Pl. lehetne csinálni egy 1800-as évek beli kisvárost. Autók helyett lovaskocsik és lovasok. Falra szerelt régi, doboz-telefonok. Lámpák és gyertyák. Faragott bútorok. Istállók és művelhető farmok. Eladható termények. A munkába menetelhez hasonlóan el lehetne menni vadászni. Aztán vagy hoz valamit haza a vadász (őzet, szarvast, vaddisznót, nyulat) vagy nem hoz semmit, mert nem sikerült lelőnie a vadat. Vagy esetleg megette egy medve a vadászt.
Lehetnének indiánok, akik a város szélén, vagy egy kicsit messzebb verik fel a sátraikat, és akikkel lehetne csere-berélni.
És már az első Sims óta nagy álmom, hogy el lehessen menni meglátogatni más családokat! Ne csak vendégeket hivhassunk a simünkhöz, hanem elmehessünk másokhoz látogatóba. Ne csak mi rendezhessünk bulit, hanem el is mehessünk valakihez bulizni! A poén az, hogy ezt akár a Sims2-ben is meg lehetne csinálni. Csak a közterülethez hasonlóan kellene kódolni, hogy ki mit csináljon a meglátogatott családból.
Az angol nyelven megszólaló simek is jó ötletnek tűnnek, de én nem támogatnám igazán. Elég néhány kalandjátékra gondolni, ahol megbeszéled egy NPC-vel, amit kell és utána ugyanaz az egy-két mondat ismétlődik vég nélkül, ha újra megszólítod. Akkor már jobb a halandzsa, szerintem legalábbis.
#174445 damien4080 2008. február. 06. 20:48
damien4080
Az autó NFS részét visszavonom az már utólag sem volt szimpatikus. De az el tudnám képzeli , hogy az autót vezess csak nem kéne tuningolni (hétköznapiszinten )
A hajat sem tartanám rossz ötletnek ha lehetne formálni én az Sportos , Össze vissza hajat komálom A mozdulatok lehetnének élethűbbek és ne ilyen IDEGEN nyelven beszéljenek , hanem értelmesen angolul. A szekrényeken is lehetne mit újjítani . hisz nagyon nem látni polcokat a konyhában. Több ötletre van szükség és ha mind ez összejön akkor igen is nagy sikere lesz ! (talán a Sims 2-nél is )
#174425 blarskerin 2008. február. 06. 20:10
blarskerin
A ruhatervezés már nekem is eszembe jutott. Nem lenne rossz, ha nem csak a szinét, hanem a fazonját is tervezni lehetne a ruháknak, cipőknek.
De az autóvezetést nem tartom nagy ötletnek. Ha vezethetnéd az autót, akkor hová mennél vele? A Sims-ből sosem fognak NFS-t csinálni, mert nem illik bele a profiljába. Egy autóverseny és a Sims az ugyanúgy külön világ, ahogyan a lövöldözős, harcos játékok sem hiszem, hogy valaha is teret kapjanak a Sims-ben.
Az viszont nagy durranás lehetne (szerintem) ha a folyóparton-tengerparton stéget lehetne épiteni és az autók módjára megvásárolt csónakkal-hajóval is elmehetnél bárhová, ahol szintén van stég és ki lehet kötni.
#174404 damien4080 2008. február. 06. 19:06
damien4080
Én elképzelnék pár új dolgot a Sims 3 -ba. Ha lenne autód akkor vezetheted mintha NFS lenne Ruhatervezés saját stílusodban (arra gondolok ,hogy te terveznéd a ruhákat nem pedig kiválogatnád ) A ház építést is lehetne turbózni, modern , klasszikus, egyedi formában. És lehetőleg úgy adják ki , hogy már legyen benne állat, mindenféle cucc, nyaralás , disco. Ne keljen megvenni majd pár ezer év múlva a kiegészítőt . . . én ezt várnám el a Sims 3-tól , de ez az én véleményem
#174362 blarskerin 2008. február. 06. 17:08
blarskerin
Pedig a kettőnek nem kellene kizárnia egymást.
Vagy gondolod, hogy ha egy sokkal jobb grafikus motorral, valami ötlettel felturbózva egyetlen játékban adnák ki Sims3 cimszó alatt a jelenlegi Sims2-őt, akkor kevesebben vásárolnák meg?
És lehetne innen tovább lépni is, ami megint csak nagy dobásokat jelenthetne. Olyan kiegészítőkkel, amik esetleg kicsit történet-központúak. Vagy valami olyat adnak hozzá a játékhoz, ami nem mindenkinek jön be, de sokaknak jó szórakozást nyújt.
Nem akarom részletezni, lentebb már leírtam pár ötletemet, ami akár a Sims2-őn is elkocogna.
#174353 blarskerin 2008. február. 06. 16:53
blarskerin
A Sims2 legnagyobb durranása kétségtelenül a játékmenetet megújító öregedés volt.
Kíváncsi leszek, hogy a Sims3-ba is tudnak-e kitalálni valami hasonló kaliberű újítást. Mert csak építési stílusokért, ruhákért kár egy teljesen új sorozatot indítani.
A szomszédok meglátogatása nagy kalandnak igérkezik, de azt akár egy kiegészítővel meg lehetne oldani a Sims2-ben is.
És még valami! Kíváncsi leszek, hogy szakít-e az EA ezzel a pénzkaszálós módszerrel,h ogy az alapjátékot igazán csak akkor lehet használni, ha veszünk hozzá pár kiegészítőt is.!
Mert igazából megtehetnék, hogy a teljes Sims2-őt átirják kiegestől Sims3-nak és a kiegészítőkkel innen lépnek tovább!
Csak erre kevés az esélyünk.
#173860 Handromed 2008. február. 05. 06:49
Handromed
#173838 :: erzsi0909 (2008. február. 04. 22:24)
Ha rákattintasz keresővel a Sims 3-ra, pontosan 2,880.000 találatot kapsz.Blarskerin ha végig olvasod, talán, de nem biztosan, kiderül hogy miről szól. Én már az elsőnél feladtam.
Rengeteg új dolog lesz,és ahogy hallottam nem is foglal majd sokkal többet amint a 2-es.Hallottam vmi olyant ami tényleg új,hogylehet szomszédokat látogatni(?).Meg többszáz új cucc,újfajta építési ötletek stílusok és rengeteg újítás.
#173838 erzsi0909 2008. február. 04. 22:24
erzsi0909
Ha rákattintasz keresővel a Sims 3-ra, pontosan 2,880.000 találatot kapsz.Blarskerin ha végig olvasod, talán, de nem biztosan, kiderül hogy miről szól. Én már az elsőnél feladtam.