Kérjük jelentkezz be!
The Sims 2

The Sims 2 és kiegészítői

Mit is mondjak? Talán elég ennyi: Nor plotz icka wibba hain, Plotz icka wibba hain, hain, Unh-huh, unh-huh...
#179682 AdyBaby 2008. február. 21. 23:14
AdyBaby
Hali!

Látom itt baloldalun alul a Jó utat! paccssot. Ezeket mennyire érdemes külön telepíteni? Nem lesz rajta a szabadidős kiegen? Mindig paccsol a játék, ha új kieget teszek fel. Ez is így lesz? Én nem tudom...
#177875 blarskerin 2008. február. 17. 19:35
blarskerin
Szerintem nem jó a számtanod Handromed.
Ha logikusan nézzük, akkor az alapcsomagba azt kellett volna beletenni, ami az eredeti Sims-ben és a kiegészítőiben volt. Vagyis az alap, a belváros az Éjszakákkal, a Háziállatok és a Vakációs lemez.
A divatos és egyég cuccokat nyugodtan lehetett volna ingyenesen letölthető patch-ként adni.
Akkor mi is maradt? Az Egyetem, a Vár az üzlet, az Évszakok és most a Szabadidő.

Szerintem ez lett volna a logikus. Igaz, hogy sokkal kevesebb bevételt termelt volna az EA-nak.
#177574 blarskerin 2008. február. 16. 22:36
blarskerin
A Hajótörött Krónikák tulajdonképpen nem része a Sims2 "sorozat"-nak.
Egy önálló, laptopra optimalizált, történet alapú játék. HA jól mondom. Annyit tudok róla, hogy ez nem egy kiegészítő. És annyit, hogy ebben különböző feladatokat kell megoldani a hajótörött simmel. Ezek alapján juthat előre a történetben.
Mivel önálló játéknak számít, ezért kérdeztem, hogy lehet-e átvinni ruhákat, tárgyakat az eredeti Sims2-be, vagy onnét a Hajótörött krónikákba.
#177570 gubor 2008. február. 16. 22:31
gubor
lol ez már hanyadik része?
#175324 Handromed 2008. február. 09. 18:49
Handromed
#175317 :: damien4080 (2008. február. 09. 18:19)
Asszem nem. Nekem is meg volt az egyik Krónika és az ALAP SIMS 2 volt :'(
Szerintem sem...pedig jó lenne nekem még nem volt meg egy krónikám sem...milyenek azok a krónikák...külön sims történetek,...vagy magyarázza el kérem valaki
#175317 damien4080 2008. február. 09. 18:19
damien4080
Asszem nem. Nekem is meg volt az egyik Krónika és az ALAP SIMS 2 volt :'(
#175302 blarskerin 2008. február. 09. 17:40
blarskerin
Szegeden a MédiaMarkt-ban is árulják már.
Nekem lenne egy nagyon gyakorlati kérdésem.
Lehetséges-e tárgyak és ruhák átvitele a Sims2-ből a Hajótörött krónikákba, illetve a Hajótöröttekből a Sims2-be?
Meg tudná mondani valaki?
#175243 Handromed 2008. február. 09. 15:33
Handromed
#175237 :: muhpet (2008. február. 09. 15:21)
Én elhiszem, ez csak egy igen szubjektív vélemény volt. Elkezdtem Simsezni, és már eszembe jutott hogy miért hagytam abba...Van két gyerekem, ikrek, emellett egy túl nagy házam + egy kutya...Elég nehéz velük bírni, most is úgy mentettem el hogy mind két kölök bőg...Egyébként szerintem nem vagyok béna simses, bár jónak sem mondható az biztos. Házépítéssel vannak néha problémák, valahogy sosem olyan lesz, mint ahogy elképzeltem, viszont előre kész házat meg nem akarok...
ok én jól el tudok vele szórakozgatni ,fiatal vagyok más dolgom nem igazán van...szerintem jó párszáz orát minium ellehet vele nagyon jól tölteni...sims 2 akármilyen pézcsaló is az EA akkor is jó játék Sims 2 fan vok) s remélem h sims3 fan is leszek
#175237 muhpet 2008. február. 09. 15:21
muhpet
Én elhiszem, ez csak egy igen szubjektív vélemény volt.

Elkezdtem Simsezni, és már eszembe jutott hogy miért hagytam abba...Van két gyerekem, ikrek, emellett egy túl nagy házam + egy kutya...Elég nehéz velük bírni, most is úgy mentettem el hogy mind két kölök bőg...Egyébként szerintem nem vagyok béna simses, bár jónak sem mondható az biztos. Házépítéssel vannak néha problémák, valahogy sosem olyan lesz, mint ahogy elképzeltem, viszont előre kész házat meg nem akarok...
#175207 Handromed 2008. február. 09. 13:44
Handromed
#175040 :: blarskerin (2008. február. 08. 19:57)
Pár ilyen videót átnézegettem, aztán meguntam őket. Egy részükről ordít, hogy Sims2-ből vannak kialakítva. De a többi sem valami meggyőző. Sem a képek, sem a videók. Ezért írtam lentebb, hogy egy évvel a megjelenése előtt már elég jó képeket adtak közre a Sims2-ről. Ha jövőre ki akarnak rukkolni a Sims3-mal, akkor annak sokkal jobb állapotban kellene már lennie!
Muphet,nekem igen is tetsziok az mutogatás és hasonló.Az ufókkal meg vámpírokkal nekem is elég sok bajom van,de sztem tőrhető.Sztem a simsben nem ezek a legfőbb hibák.
#175040 blarskerin 2008. február. 08. 19:57
blarskerin
Pár ilyen videót átnézegettem, aztán meguntam őket.
Egy részükről ordít, hogy Sims2-ből vannak kialakítva. De a többi sem valami meggyőző. Sem a képek, sem a videók.
Ezért írtam lentebb, hogy egy évvel a megjelenése előtt már elég jó képeket adtak közre a Sims2-ről. Ha jövőre ki akarnak rukkolni a Sims3-mal, akkor annak sokkal jobb állapotban kellene már lennie!
#175005 muhpet 2008. február. 08. 18:20
muhpet
A 3-ban szinte biztos, hogy lesz látogatás...
és ha már Sims 3 akkor nemtom, lehet h már volt:
videó
Szerintetek valóban ez a Sims 3? Ha , igen, akkor remélem, hogy csak valami alfa verzió...
#174959 blarskerin 2008. február. 08. 16:19
blarskerin
Az UFO-nautákat még beillesztettem a szomszédságomba, de a többi nekem sem nagyon tetszett. Bár ha nem lenne nagy keletje, akkor nem készítenének efféléket a kiegészítőkbe.
Hogy eltúlzott a simek mimikája és a mozgása? Lényegében nem élő emberekről, hanem egy kicsit rajzfilm figurákról van szó. Engem sokkal jobban zavart a készítők álszentsége. Lentebb már írtam erről. A simek teljesen felöltözve ülnek le a budira, de azt ki kell kockázni, mert illetlen dolog. Azt sem illő látni, amikor egy jellegelen próba-baba fürdeni megy. De azért vannak simek, akik teljesen illedelmes módon húsz-negyven más nemű simet akarnak ágyba-vinni. Mi ez, ha nem nagy fokú álszentség?
Engem az érdekelne nagyon (már az első Sims óta várom) hogy mikor lehet végre meglátogatni egy másik családot az otthonában? Nekem ez lenne egy nagy durranás a Sims-ben.
#174947 muhpet 2008. február. 08. 15:55
muhpet
A szomszédságöregedést - szerintem egész tűrhető módon - megoldják a szabadidő kiegészítőben: Amikor öregedik a simed, kiválaszthatod az ismerőseid közül azokat, akik vele együtt öregedjenek "egyet".
Egyébként engem az is zavar a Sims 2-ben, hogy egy kicsit úgymond komolytalan. Szóval én nyugottan meglennék farkasemberek, vámpírok és ufók nélkül is. És a mozdulatokat, mimikát, stb. is túlzásba viszik, nem túl életszerűek. Gondolok itt arra pl. ahogy beszélgetnek és közben mutogatnak, de lehetne még sorolni. Bár ebben nem hinném, hogy nagyon más lesz majd a Sims 3...
#174858 blarskerin 2008. február. 08. 11:10
blarskerin
Bocsi, én nem értek igazán a géphez, csak lépésről lépésre tudom elmondani a saját módszeremet!
Készits egy jpeg képet. Töltsd fel a www.kepfeltoltes.com oldalra. Amikor kész, alul megmutatja az éppen feltöltött képeidet. A kivánt képre kattintva az megnyitja. Ekkor jobb gombbal belekattintasz, aztán a megjelenő ablak alsó sorában a Tulajdonságokra kattintasz. Megjelenik egy kis ablak, amiben ott van a két tulajdonsága, itt a www.-től kijelölöd a szöveget és Másolás-ra mész. Azután a hozzászólás ablakban megnyitod a Link gombot, a kisablakba bemásolod a szöveget, OK, aztán odairhatod, hogy milyen néven jelenjen meg a szövegben. Újabb OK és attól kezdve a hozzászólásodban piros link-ként jelenik meg a kép neve.
Ha megcsinltad, alul, az Előnézet gombbal meg tudod nézni, hogy müködik-e az egész.

Egyébként meg nincs mit szégyellni! Senki sem úgy jött a világra, hogy mindent tudott. Nekem is mások segítettek megtanulni egy csomó dolgot.
#174856 Handromed 2008. február. 08. 11:00
Handromed
#174855 :: blarskerin (2008. február. 08. 10:59)
Igazából nem plussz csomag. Csak kutakodni kell a www.modthesims2.com oldalon. Van egy csomó módosított ruha, autó, ház és egyéb "apróság". Csak arra kell vigyázni, hogy mindenhez meg kell keresni a MESH fájlt is.
Jajj most nagyon szégyenlem magam de hogy kell feltenni kepet?
#174855 blarskerin 2008. február. 08. 10:59
blarskerin
Igazából nem plussz csomag.
Csak kutakodni kell a www.modthesims2.com oldalon. Van egy csomó módosított ruha, autó, ház és egyéb "apróság". Csak arra kell vigyázni, hogy mindenhez meg kell keresni a MESH fájlt is.
#174851 Handromed 2008. február. 08. 10:41
Handromed
#174850 :: blarskerin (2008. február. 08. 10:33)
Talán nem egészen véletlen, hogy minden nagyobb cégnél egy halom jó fizetett jogász is dolgozik. Akiknek csak az a dolguk, hogy alaposan körülbástyázzák és megvédjék a cég jogait. A befolyó összegen meg jobb nem is törni a fejünket. Ha nem lenne elég nagy, akkor nem is készülne Sims3! A családok öregedése egy érdekes játék a Sims-ben. Csak az a család öregszik, amelyikkel játszol. Ha például csinálsz egy családot, ahol a kamasz fiú beleszeret a szomszéd nagylányba, majd a fiú felnő, gyerekei lesznek, minden esélyed meg van, hogy még az unokája is szerelmes lehet ugyanabba a szomszéd nagylányba! Ez bizonyos szempontból jó is, meg rossz is. Ki győzne állandóan új szomszédságot teremteni? Mert ha az egész szomszédságon egyformán telne az idő, akkor mindig meg kellene újítani a falu lakosságát. Vagy egy olyan bonyolult programot kellene létrehozni, ami az NPC-ket is "saját élettel" ajándékozza meg. De akkor mennyibe kerülne a Sims? A többieknek már irtam, Handromed,hogy pár oldallal hátrább fenn van a félig kész falumról egy pár kép. Ha érdekel, keresd vissza és nézd meg!
Szerintem szar így ,hogy szomszédságod nem öregszik,sztem az lenne a jobb ha azok is élnének és azok is nemzenének utódokat és nem halna ki a falu.Nagyon nagyon tetszik a városkád....honnan volt neked buszod?az valami plussz csomag?Az egész nagyon jó és nagyon kreatív,nekem a városkádból a templom tetszik a legjobban majd mutatok az en városkámról is képeket.
#174850 blarskerin 2008. február. 08. 10:33
blarskerin
Talán nem egészen véletlen, hogy minden nagyobb cégnél egy halom jó fizetett jogász is dolgozik. Akiknek csak az a dolguk, hogy alaposan körülbástyázzák és megvédjék a cég jogait. A befolyó összegen meg jobb nem is törni a fejünket. Ha nem lenne elég nagy, akkor nem is készülne Sims3!

A családok öregedése egy érdekes játék a Sims-ben. Csak az a család öregszik, amelyikkel játszol. Ha például csinálsz egy családot, ahol a kamasz fiú beleszeret a szomszéd nagylányba, majd a fiú felnő, gyerekei lesznek, minden esélyed meg van, hogy még az unokája is szerelmes lehet ugyanabba a szomszéd nagylányba!
Ez bizonyos szempontból jó is, meg rossz is. Ki győzne állandóan új szomszédságot teremteni? Mert ha az egész szomszédságon egyformán telne az idő, akkor mindig meg kellene újítani a falu lakosságát. Vagy egy olyan bonyolult programot kellene létrehozni, ami az NPC-ket is "saját élettel" ajándékozza meg. De akkor mennyibe kerülne a Sims?
A többieknek már irtam, Handromed,hogy pár oldallal hátrább fenn van a félig kész falumról egy pár kép. Ha érdekel, keresd vissza és nézd meg!
#174844 Handromed 2008. február. 08. 10:15
Handromed
#174838 :: blarskerin (2008. február. 08. 09:52)
Az apai nagyapám Aradon született, sváb nemzetiségű volt. Igy a nevünk Wagner. Vagyis bognár, aki ugye a kádárral szemben kocsikat készít. Az angol Cartwright pedig kocsikészítőt jelent. Egyszerű tükör fordításos szójátékot csináltam. Igy lett a magamról megmintázott sim neve Joseph Cartwright. szerk: egy korábbi "ötletre" reagálva sajnos a magyar Simset nyugodtan el lehet felejteni. Az EA soha egy kicsiny szeletkéjéről sem mondana le egy ilyen nagy sikerű programnak. Sem pénz, sem jogi lehetőség nem lenne, hogy valaki kishazánkban egy akár csak hasonló programot kezdjen fejleszteni. Ha a jogi keretek kijátszárása meg akarná változtatni valaki a játék lényegét, akkor meg már nem Sims lenne, ami elkészül.
NagyonÖtletes vagy.Amúgy az Ea nagyon tudja a dolgát,ha értitek mire gondolok,ha nem akkor meg kérdezzetek vissza.Szerintetek mennyi pénz folyt be az EA-nek csak a sims2-ből.
#174838 blarskerin 2008. február. 08. 09:52
blarskerin
Az apai nagyapám Aradon született, sváb nemzetiségű volt. Igy a nevünk Wagner. Vagyis bognár, aki ugye a kádárral szemben kocsikat készít. Az angol Cartwright pedig kocsikészítőt jelent. Egyszerű tükör fordításos szójátékot csináltam. Igy lett a magamról megmintázott sim neve Joseph Cartwright.

szerk: egy korábbi "ötletre" reagálva sajnos a magyar Simset nyugodtan el lehet felejteni. Az EA soha egy kicsiny szeletkéjéről sem mondana le egy ilyen nagy sikerű programnak. Sem pénz, sem jogi lehetőség nem lenne, hogy valaki kishazánkban egy akár csak hasonló programot kezdjen fejleszteni.
Ha a jogi keretek kijátszárása meg akarná változtatni valaki a játék lényegét, akkor meg már nem Sims lenne, ami elkészül.
#174824 Handromed 2008. február. 08. 07:31
Handromed
#174787 :: blarskerin (2008. február. 07. 21:06)
A nagyidat most is belerakhatod a Sims-be! Az EA meg később sem fogja személyre szabottan kiadni a játékokat. Én már az első Sims-be beletettem a teljes családunkat. A szüleimet a házukkal és az utcájukkal, a feleségem szüleit a házukkal, meg saját magunkat is, csak nem a saját lakásunkban. Még neveket is meghagytam. Igy lett a miénk a Cartwright family. A Sims2-ben a ház már meg van, csak a falumat az irogatás miatt még nem értem rá befejezni.
OFF:Cartwright?mit jelent az?

on:amúgy sztem elég szar az hogy ittsem telik az idő rendesen,ezen még javíthatnának...pl csinálsz egy családot anya apa 2 gyerek,a szülők aztán megöregednek gyerekek felnnek,gyerekek elköltöznek más lakásba,és ekkor nem öregedik tovább a 2 szülő,aztán hírtelen a 2 gyerek idősebb lesz mint a szülő,majd előbb is viszi el őket a kaszás.